Festivalio „Nepatogus kinas“ atidaryme – gausus būrys kino mylėtojų

Daiva Žeimytė, Aušra Maldeikienė, Romas Zabarauskas su mylimuoju / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Daiva Žeimytė, Aušra Maldeikienė, Romas Zabarauskas su mylimuoju / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2017-10-12 19:16
AA

Ketvirtadienio vakarą Vilniaus kino teatre „Forum Cinema's Vingis“ buvo atidarytas kino festivalis „Nepatogus kinas“. Atidarymo šventę užplūdo geram kinui ir jautrioms socialinėms temoms neabejingi vilniečiai.

Festivalio atidarymo proga buvo parodytas filmas „Aš nesu tavo negras“ (I Am Not Your Negro, rež. Raoul Peck, 2016 m.), kurį kino kritikai vadina vienu geriausių praėjusių metų filmų.

Malkolmas X, Martinas Liuteris Kingas ir Medgaras Eversas – trys nužudyti pilietinių teisių judėjimo herojai – turėjo tapti pagrindiniais naujos garsaus rašytojo Jameso Baldwino knygos personažais. Pabaigti šios knygos rašytojas nebespėjo. Filme „Aš nesu tavo negras“ režisierius Raoulis Peckas pateikia savo nepabaigtos Jameso Baldwino knygos viziją. Archyvinė medžiaga, įgarsinta originaliais Baldwino tekstais šiandien suskamba aktualiau nei bet kada anksčiau.

Festivalis „Nepatogus kinas“ šiemet rengiamas jau 11-ąjį kartą. Kasmet vykstantis tarptautinis žmogaus teisių dokumentinių filmų festivalis, unikalus savo programa ir formatu. Nepaisant festivalio socialinės misijos ir nekomercinio pobūdžio, jis kartu yra ir vienas gausiausiai lankomų kino renginių Lietuvoje bei vienintelis tokio pobūdžio kino festivalis Baltijos šalyse. Festivalis kasmet į savo veiklas įtraukia beveik 15 000 žiūrovų visoje Lietuvoje.

Festivalio „Nepatogus kinas“ atidarymas (28 nuotr.)
+22