Festivalio „Purpurinis vakaras“ klausytojus pakėlė lietuviškai uždainavę gruzinai

Festivalis „Purpurinis vakaras“ / Luko Svirplio, Bernardo Gimbutčio ir Gyčio Kaminsko nuotr.
Festivalis „Purpurinis vakaras“ / Luko Svirplio, Bernardo Gimbutčio ir Gyčio Kaminsko nuotr.
Šaltinis: Žmonės
A
A

„Mes esame jūsų draugai ir visada jais būsime”, - nulipę nuo scenos nacionalinio bardų festivalio „Purpurinis vakaras“ scenos Anykščių Dainuvos slėnyje, kalbėjo Tbilisio operos ir baleto teatro solistai. Įspūdingą jų pasirodymą ir lietuvių kalba atliktą populiarią gruzinų dianą “Suliko” publika palydėjo susižavėjimo šūksniais. Antroji festivalio diena, o ypač vakaras buvo žavingai margas, tarsi šviesų dailininko Arvydo Buinausko apšviestos slėnio pušys


Penktadienį Anykščiuose pradėjo Lietuvos Valstybės atkūrimo šimtmečiui skirta tapytojos Vijos Tarabildienės akvarelės darbų paroda „Atmintis“. Anykščių meno inkubatoriuje-menų studijoje paroda vyks iki rugsėjo penktos dienos. Menininkės darbuose gausu baltiškosios kultūros ženklų, istorinių Lietuvos valstybės pėdsakų, atsiskleidžia nauji, individualiai suvokiamo pasaulio kontūrai.

Nepaprasto susidomėjimo Anykščių bibliotekoje sulaukė susitikimas su poete Dalia Saukaityte. Savo poezijos rinktinę pristatčiusi, retai viešumoje pasirodanti ir dar rečiau kalbanti poetė pasakojo savo eilėraščių atsiradimo istorijas, prisiminė sudėtingą savo jaunystės dienų laikmetį, pati deklamavo savo eiles. „Niekam nelinkiu tokių krizių, nei sau, nei šaliai”, - sakė poetė, paklausta, kokios krizės reiktų, kad ji ir vėl pradėtų rašyti eiles.

Nuo šeštos vakaro prasidėjęs penktadienio koncertas Dainuvos slėnyje sulaukė daugybės klausytojų. Iki pat sutemų prie kasų būriavosi eilės, norinčiųjų patekti į koncertą, kurį vedė aktorius Andrius Bialobžeskis.

Koncerte savo kurtas dainas dainavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Algirdo Latėno bei Vido Bareikio studentai. Į festivalį atykę svečiai iš Sakartvelo, Tbilisio valstybio operos ir baleto teatro solistai Vano Galuashvili, Sulkhan Gvelesiani, Tamaz Saginadze bei Gocha Datusani uždainavo lietuvių kalba.

Vakaro koncertui žavesio bei jaukumo suteikė septynerius metus gyvuojantis duetas „Kamanių šilelis“. Jo atlikėjai festivalio dalyviams linkėjo vidinės laisvės, o „Purpuriniam vakarui“ - nebijoti eksperimentų, žengti pirmyn ir atkreipti dėmesį, kad jauni žmonės šiandien domisi ne tik tekstais, bet ir juos išreiškiančia muzika.

Pozityvia energija susirinkusius abstulbino grupė „Kūjeliai“. Žiūrovai šėlo kartu ir drauge garsiai skandavo žaismingosios dainos „Kontrolierė“ žodžius.

Renginio vedėjas A. Bialobžeskis teigė: „Sveiku protu sunku patikėti, kad gupė „Arbata“ nuo 2001 metų švyti muzikinėje padangėje ir nėra dalyvavusi šiame festialyje“. Pirmą kartą „Purpurinio vakaro“ scenoje pasirodęs kolektyvas pakerėjo prasmingomis dainomis ir kūrė savą festivalio emociją.

Klausantis aktoriaus, režisieriaus, dainų autoriaus Andriaus Kaniavos ir jo grupės buvo sunku ramiai išlikti vietoje ir nejudėti muzikos ritmu. Penktadienio koncertą ant kojų visiškai pakėlė „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“.

Antrąją „Purpurinio vakaro“ dieną baigė aktorė Jūratė Onaitytė, Anykščių koplyčioje – anykštėnų kūrybos centre skaičiusi Antano Maceinos-Jasmanto eilės. Jos balsas, rodės, beldėsi į žmogaus sielos gelmes.

Šiandien, šeštadienį, festivalio dalyvių ir svečių laukia koncertai mažiesiems žiūrovams, susitikimas su pirmuoju atkurtos Lietuvos valstybės vadovu, profesoriumi Vytautu Landsbergiu, filmo „Gražinti nepriklausomybę“ peržiūra bei festivalio pabaigos koncertas ir Lietuvos Valstybės atkūrimo 100-mečiui skirta teatralizuota Aistės Smilgevičiūtės ir grupės „Skylė“ koncertinė programa „Broliai“.