Festivalio „Vilniaus Fejerija 2013” direktorius Gytis Lagunavičius: „Savo svajonių fejerverkų šou dar nemačiau“

Gytis Lagunavičius / Lukas Balandis / BNS nuotr.
Gytis Lagunavičius / Lukas Balandis / BNS nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2013-09-20 13:48
AA

Šeštadienį, rugsėjo 21 dieną, Vilniaus Vingio parke įvyks penktasis festivalis „Vilniaus Fejerija 2013“, kuriame pasirodys penkios komandos, kurių keturios – praėjusių festivalių nugalėtojai.

Fejerverkus gaminančios įmonės „Blikas“ direktorius ir festivalio idėjinis vadas Gytis Lagunavičius džiaugėsi, kad šiemet renginyje pasirodys pačios stipriausios komandos ir pažadėjo tikrą čempionių šou. Pirmieji savo pasirodymą vilniečiams skirs latviai „Svetku Agentūra“, antrieji – lenkai „Grom Zbig”, tretieji lenkai „S-piro”, paskutinieji – kroatai „Mirnovec“.

„Vilniaus fejerija 2013“ pristatymas ir burtų traukimas (35 nuotr.)
+29

Kiekvienos pirotechnikų komandos muzikinį fejerverką sudarys trys dalys: pirmojoje komandos kurs fejerverką pagal tą pačią muziką – Gioachino Rossini operos „Vilhelmas Telis“ uvertiūros fragmentus. Antrojoje – kiekviena komanda parodys fejerverką pagal muziką, atspindinčią šalies nacionalinį savitumą, o trečiojoje – fejerverkų programa pagal laisvai pasirinktą muziką.

Įspūdingas šou

„Šiais metais mes švęsime gimtadienį. Taip sutapo, kad festivalis švenčia penktąjį gimtadienį, o mūsų įmonė – dvidešimtąjį, tad šią progą ketiname atšvęsti kaip reikiant. Kalbant apie mūsų pasirodymą, tai bus didžiausias fejerverkas per visą karjerą Lietuvoje, sudėsime į jį mūsų pačių geriausių darbų fragmentus”, – portalui Žmonės.lt sake Gytis.

Jau kelis dešimtmečius su fejerverkais dirbantis G.Lagunavičius, kalbėdamas apie jų gamybą, perspėjo visus smalsuolius, kad patiems gaminti fejerverkus tikrai pavojinga – reikia patirties, išmanymo ir specialios technikos. Be to, internete esančios informacijos profesionaliems fejerverkams pagaminti tikrai neužteks.

Paklaustas, ar pats yra matęs savo svajonių fejerverkų šou, G.Lagunavičius prisipažino, kad dar ne. „Dar nedavažiavau iki to šou. Vienas mano draugas pasakojo, kad Čilės ar tai Brazilijos paplūdimyje susirenka milijonai žmonių ir ten švenčiami Naujieji metai. Tuomet fejerverkai šaudomi iš vandenyno. Monrealyje, Sidnėjuje... Yra vietų, kurias norėtųsi pamatyti gyvai, nes fejerverkų per televizorių nepažiūrėsi“, – patikino G.Lagunavičius.  

Jis taip pat pakvietė visus, susirinkusius į renginį, užsukti į dirbtuves ir pamatyti, kaip komandos ruošiasi šeštadienio šou. 

Renginio akimirka / Lukas Balandis / BNS nuotr.