Festivalis „Granatos Live“ Rumšiškėse: lietuvišką vakarinę programą griausmingai baigė „G&G Sindikatas“
Istorijos dvelksmas ir šiuolaikinės muzikos garsai – taip unikalioje Rumšiškių muziejaus teritorijoje prasidėjo pirmus metus rengiamas festivalis „Granatos Live“. Keturiose scenose pirmąjį vakarą melomanai galėjo atrasti ir Lietuvos muzikinės padangės šviesulių, ir užsienio atlikėjų ar šokių muzikos aikštelės dievų.
Vos pasiekus festivalio teritoriją buvo galima justi ne tik istorijos dvasią, girdėti muziką, bet ir išvysti didžiules festivalio erdves, kuriose stūksojo scenos.
Viena pirmųjų savo pasirodymą surengė Jurga Šeduikytė. Naują albumą „Breaking The Line“ išleidusi dainininkė Jurga muzikos gurmanus vaišino Larso fon Triero įkvėptomis dainomis ir melancholija. Atlikėja koncertavo ta pačia grupės sudėtimi, kaip ir Vilniuje pristatydama savo albumą „Breaking The Lines“: tai – jos vyras Vidas Bareikis ir Leonas Somovas. Trūko tik pianisto Petro Geniušo. Jurgos repertuare skambėjo nuo naujausių jos kūrinių – tokių kaip „Laiko nėra“ – iki senų ir hitais tapusių – „Instrukcija“ ar „Aukso pieva“.
„Labai jums ačiū, kad atėjot“, – su publika prieš paskutinį savo kūrinį atsisveikino J.Šeduikytė.
Ant scenos užlipus bliuzo muzikantams, o jei tikriau – britams Jamie N Commons, bene kiekvienam šios muzikos gerbėjui oda pasišiaušė iš malonumo. Aitrūs gitaros garsai, sodrus balsas ir gyvenimiškai niūrus, kaip tik bliuzui būdinga, tekstas. Susirinkusi minia po kiekvienos dainos negailėjo nei savo balso stygų, nei delnų – klykė, rėkė ir plojo.
„Granatos Live“ festivalyje taip pat pasirodė Justės Arlauskaitės-Jazzu ir Sauliaus Prūsaičio projektas „Darlings“. Jazzu pristatyti nereikia. O ir Saulius dar neseniai buvo žinomas kaip lietuviškos elektroninės muzikos grupės „Happyendless“ vokalistas, o šiandien – solo projekto „Face White“ siela.
Pirmasis scenoje pasirodė S.Prūsaitis. Žvilgančiu švarku pasidabinęs atlikėjas dainavo savo solines dainas, tarp kurių buvo ir „No More Drama“, ir „Meile tu“. Pašėliojęs scenoje su savo programa, jis galiausiai į sceną pasikvietė Justę, kuri derindamasi prie Sauliaus scenoje pasirodė pasipuošusi žvilgančiu švarku. Atlikus vieną dainą duetu, Saulius mikrofoną perleido Jazzu. Ši atliko visiems gerai žinomą Moloko dainą „Sing It Back“ ir Sher dainą „Do you believe“. Minia dainavo ne tik kartu su dainininke, bet ir jai nutilus.
Duetas atliko ne vieną pasaulinės šlovės sulaukusią dainą, tarp kurių Joe Cockerio – „You are so beutiful“ ir Whitney Houston – „I Just Wanna dance with somebody“.
Po pastarojo kūrinio „Darlings“ atsisveikino ir sceną užleido „G&G Sindikatui“.
Kas dėjosi pastariesiems užlipus ant scenos apsakyti sunku. Pirmiausiai, susirinko gausi... ne, ne – tiršta it kisielius minia. Ji ne tik lingavo į muziką, bet ir dainavo, nesumeluosiu, kiekvieną dainą, žodis į žodį, net naująsias, tokias kaip „Laikas keistis“, ir senas – „Tomas“, „Dykuma“, „Mesiu rūkyt“, „Pasaka apie du brolius“, „Muzika kur saugo“ arba „Darome Hiphop“.
Vakaro pabaigai ir prieš lyriškojo James Morrisono pasirodymą aktyvus smogikų būrys buvo pats tas. Jis ne tik pritraukė minią žmonių, bet ir ją kaip reikiant išjudino.
Lietuviškai muzikai penktadienio vakarą festivalyje taip pat atstovavo publikos numylėtiniai rokeriai „The Perfect Pill“, post-punk stiliaus atstovai „Deeper Upper“ iš Vilniaus, neseniai vykusiuose „T.Ė.T.Ė.“ apdovanojimuose „Metų Funk“ apdovanojimą pelniusi funk muzikos grupė „Fun Clock“.
Dviejų dienų muzikos fiestoje, kurioje bus įrengtos trys gyvo garso muzikai skirtos scenos, koncertuos daugiau nei 30 atlikėjų ir grupių iš užsienio bei Lietuvos.