Kam rengtis vienspalviais drabužiais, jei kartais norisi žaismingumo ir šiek tiek improvizacijos aprangoje, tiesa?
Tam pasitelkti į pagalbą galime margus raštus – drugiais numargintą audinį, gėlėmis apsodintą medvilnę, taškeliais dekoruotą šilką... Tačiau pripažinkime: raštuotu drabužiu reikia dar ir mokėti apsirengti. Juk toli gražu ne visi margumynai, kad ir kaip trauktų akį ant pakabos, prigludę prie kūno optiškai mums padeda atrodyti gražiai ir grakščiai. Štai keletas patarimų, kaip prisijaukinti raštus, kuriuos rasite geriausių stilistų užrašinėse.
Taškučiai
Užsienio mados žurnaluose dar vadinami ne šiaip sau „dots“, bet „polka dots“. Šie žirneliai yra puikus pasirinkimas, jei norite įpūsti į savo stilių praėjusio šimtmečio klasika ir kino ikonų elegancija alsuojančios nuotaikos (taip ir iškyla prieš akis filmo kadras, kuriame jauna moteris, taškuota skarele prisidengusi savo tankius plaukus, lekia pavėjui automobilyje be stogo...).
Patarimas. Didžiausias „ne“ šioje mados variacijoje yra tik stambūs žirneliai – tokių geriau vengti, nes jie užgožia drabužio siluetą, be to, atrodo ganėtinai vaikiškai. Mažesni, smulkesni žirneliai vizualiai neišplatins ir jūsų pačios proporcijų. Jei norite lengvo žaismingumo, šią vasarą pasipuoškite balta arba skaidraus citrininio atspalvio spalvos palaidine, nusėta taškais, o jei rūpinatės, kaip čia atrodyti ploniau, ieškokite tamsaus audinio, puošto šviesesniais taškeliais.
Gyvūnijos raštai
Kai tik pasisuka kalba apie gyvūnų raštus, dizaineriai puola minėti leopardą. Niekas nepaaiškins, kodėl šis gyvūnas – tarp populiariausių pasirinkimų, ant audinių imituojant laukinį pasaulį, bet, matyt, pagyras galima skirti šio padaro plėšrumui, klastai ir grožiui. Ir vikrumui, kuriuo negali pasigirti jokie zebrai, žirafos ar gyvatės, spalvotais raštais neretai atgimstantys dizainerių kūryboje.
Nebijokite būti kūrybinga ir leopardo raštu puoštą suknelę iškeiskite į unikalesnį derinį, pavyzdžiui, tamsiai rudos odos pieštuko tipo sijoną ir švelnios ochros aukštakulnius bei žvėries raštais margintus, rusvus, plonos, kiek perregimos medžiagos marškinius.
Patarimas. Kai renkatės dėmesį traukiantį raštą, nepagailėkite nuosaikumo kitoms aprangos dalims. Taigi detales, tokias kaip pėdkelnės, aksesuarai, batai, palikite neutralias.
Gėlės
Augalų žiedai išsprogsta kiekvieną pavasarį ne tik mūsų soduose ir gatvėse, bet įsiveržia ir į dažnos moters spintą. Nors gėlėta suknutė – bene pats efektyviausias būdas spinduliuoti nenugalimu moteriškumu, tai irgi gana klastingas drabužis, kurį reikėtų labai atidžiai rinktis. Netyčia pasirinktas jums netinkantis siluetas gali paversti jus vaikščiojančia gėlėta statinaite!
Patarimas. Kad taip nenutiktų, venkite ilgų gėlėtų rankovių (geriau jau trumparankovė suknelė arba vienspalvės rankovės), kurios pridės pločio, jei neturite plokščio pilvo, nukreipkite dėmesį nuo jo kiek į viršų, pasirinkusi suknelę su dailia iškirpte. Dar viena svarbi detalė – neužmaskuokite viso kūno po gėlių jūra. Kai suknelė bus atviresnė, margi motyvai gražiai sužais su jūsų odos atspalviu, o gėlės neatrodys chaotiškai.
„Žasų kojelių“ raštas
Langeliai šiek tiek kitaip. Šis raštas, dažnai naudojamas tvido švarkams ir kostiumėliams, tarsi kokia juoda suknelė jau yra virtęs nemaria klasika. Tai puikus tarpinis variantas, jei nesinori rinktis nei languoto, nei taškuoto audinio – šie išskaidyti, lengvai banguojantys langučiai bus kaip tik. Beje, tai vienas tų atvejų, kai visas raštuotas audinys (tiesa, kuo smulkiau, tuo geriau) gali optiškai liekninti – kol akis užimta tyrinėja raštą, nebelieka laiko apžiūrinėti ir ieškoti jokių figūros trūkumų!
Patarimas. Tiesa, nepersistenkite derindama: jei užsigeidėte pažaisti drąsesniais stiliaus sprendimais, neabejodama maišykite skirtingų raštų audinius tarpusavyje (pvz., puikiai derės dryžiai ir gėlės), tačiau venkite nuo galvos iki kojų pasipuošti vienu raštu. Kitaip rizikuojate atrodyti lyg nužengusi iš seno televizijos serialo. Kita vertus, jei labai norisi, pamėginkite sukeisti spalvas – nuotraukoje pavaizduotas pilkas sijonas ir to paties rašto geltonai balta palaidinė derės puikiai.
Maišyta
Sunku apsispręsti, ką dėvėti – taškučius ar gėles? Kodėl nepamėginus abiejų. Juk modernu ir netikėta ir yra tai, kas daro madą tokiu linksmu ir viliojančiu žaidimu. Tai sudėtinga, tačiau gali būti ir labai stilinga. Svarbiausia pasirinkti raštus, kuriuos vienija bent vienas bendras atspalvis. Geriau jau du vienas kitą papildantys neutralūs raštai, pasirinkti iš giminingos spalvų paletės, negu besipjaunantis spalvų ir raštų kokteilis.
Patarimas. Neperspauskite ir su aksesuarais – jei mėgstate ryškią avalynę ar gaivių oranžinių, raudonų tonų rankines, geriau palikite šias nuošalyje, kad margumo efekto nebūtų per daug.
Havajietiški raštai iš pažiūros labai gražūs, bet tinka toli gražu ne kiekvienai figūrai ar progai.
Pradžiamokslis – juoda ir balta
Nėra nieko lengviau, kaip maišyti juodą ir baltą spalvas – tereikia paeksperimentuoti, derinant raštų plotį, dydį ir intensyvumą. O rezultatas visad bus modernus, šiuolaikiškas ir stilingas. Taškai, linijos, kiti raštų rezginiai padės jums sukurti tikrą grafikos darbelį.
Patarimas. Tiesa, dėl dryžių – jų visai nereikia bijoti, jei tik pats drabužis yra gerai pasiūtas, o ne apsmukęs ir apbdribęs. Tokiu atveju dryželiai visai nepavojingi. Horizontalūs apgaubs juosmenį, sukurdami grakštumo įspūdį, o vertikalūs pridės šiek tiek ūgio.
Viršuje iš kairės į dešinę: „Mango“ marškiniai, „Opening Ceremony“ sijonas, „Tory Burch“ palaidinė. Apačioje iš kairės į dešinę: A.L.C. sijonas, „Shopbop“ šlepetės, „Diane Von Furstenberg“ sijonas.