Filipo Kirkorovo šokis ant kryžiaus sukėlė dvasininkų pasipiktinimą: atlikėjui gresia bauda
Rusijos žvaigždė Filipas Kirkorovas įsivėlė į skandalą – savo 55-ojo gimtadienio koncerte jis užsilipo ant scenoje buvusios kryžiaus formos konstrukcijos. Toks dainininko poelgis supykdė ne tik dvasininkus, bet ir pačius ištikimiausius jo gerbėjus.
Kaip skelbia „Unian“, Rusijos stačiatikių bažnyčia (RPC) atlikėją Filipą Kirkorovą kaltina sąmoninga antireligine provokacija, nes dainininkas Valstybiniuose Kremliaus rūmuose vykusio pasirodymo metu, atlikdamas dainą „Maria Magdalena“, šoko ant kryžiaus.
Pasipiktinimą dėl tokio poelgio išreiškė Maskvos patriarchato sinodo Bažnyčios ryšių su visuomene ir žiniasklaida skyriaus vadovas Vladimiras Legoida.
„Per dainą „Marija Magdalena“ scenoje pasirodė didžiulis šviečiantis kryžius, kurio viduje aktorė nukryžiuojama. Pats kryžius dainininkui tampa scena. Jis ant jo stovi, vaikšto, dainuoja, aktoriai sustoja priešais kryžių ir Filipas atsiklaupia ant jo“, – V.Legoidos žodžius cituoja „Tsargrad“.
Koncertas vyko Valstybiniuose Kremliaus rūmuose.
V.Legoida pridūrė, kad atlikėjui turi keletą klausimų dėl minėto sceninio sprendimo.
„Kaip tuo siekiama visuomenės vienybės? Kas tai yra? Nuoširdus paprastų dalykų nesupratimas kartu su blogu skoniu ar sąmoninga provokacija? Dainininkui ir jo komandai neaišku, kaip tokį numerį suvoks tie, kuriems kryžius yra svarbiausias šventas simbolis? Ar tai sąmoningas susiskaldymo įvedimas į mūsų visuomenę?“, – klausė V.Legoida.
Rusijos estrados karaliaus šokiai ant kryžiaus suerzino ir kitus krikščionis. Aktorė Marija Šukšina šiuos šokius pavadino „šėtoniškais“, o laidų vedėjas Borisas Korčevnikovas perspėjo, kad tai yra stačiatikių šventovės išniekinimas.
Tiegiama, kad vienas iš dvasininkų kreipėsi į Generalinę prokuratūrą, kaip pranešė RosSMI.
Rusijos teisininkas teigė, kad F.Kirkorovui gali būti iškelta byla pagal Administracinio kodekso 2 dalies 5.26 straipsnį „Tyčinis viešas religinės pagarbos objektų išniekinimas“.
Pagal šį straipsnį baudžiama nuo trisdešimties iki penkiasdešimties tūkstančių rublių arba priverstiniais darbais iki 120 valandų.