„Kitas mano filmas bus apie žmoną Dalią“, – šypsosi režisierius Dexteris Fletcheris (53). Kanų kino festivalyje pristatytas jo muzikinis filmas apie Eltoną Johną „Rocketman“. Itin svarbių sutuoktiniui akimirkų liudininkė buvo ir teatro režisierė Dalia Ibelhauptaitė (52).
Eltonas Johnas ir legendinis grupės „Queen“ lyderis Freddie Mercury – šių dviejų kultinių popmuzikos asmenybių biografijas Dexteriui Fletcheriui per pastaruosius kelerius metus teko išnarstyti po kaulelį. Filmo apie Mercury „Bohemijos rapsodija“ titruose Fletcheris įvardijamas kaip vykdomasis prodiuseris, tačiau iš tiesų būtent jis dar 2013-aisiais ėmėsi įgyvendinti šį projektą. Išsiskyrus jo ir prodiuserių nuomonėms, Fletcheriui teko pasitraukti. Į režisieriaus kėdę sėdo amerikietis Bryanas Singeris, bet nesusidorojo su užduotimi: nuolatos konfliktavo su kūrybine komanda, o 2017-ųjų gruodį tiesiog pasišalino iš filmavimo aikštelės. Baigti filmą pasiūlyta... Dexteriui Fletcheriui. Jam vadovaujant nufilmuota maždaug trečdalis „Bohemijos rapsodijos“ scenų, jis buvo atsakingas ir už galutinį montažą.
Ilgai lauktas ir Kanuose šiltai sutiktas „Rocketman“ – jau absoliučiai autorinis Dexterio Fletcherio kūrinys. Beje, filme „Bohemijos rapsodija“ apie Mercury seksualinę orientaciją buvo užsiminta tarsi puse lūpų (režisierius teigia apskritai norėjęs kurti tamsesnę, labiau provokuojančią, juostą, tačiau kino studijos ir kitų „Queen“ narių vizija buvusi kitokia), o nutylėti Eltono Johno asmeninio gyvenimo faktų nebuvo prasmės: „Eltonas – laimingai vedęs, kartu su Davidu Furnishu augina vaikus. Filme „Rocketman“ tikrai pamatysite faktų iš jųdviejų meilės istorijos.“
Juosta „Rocketman“ dažnai apibūdinama kaip Eltono Johno biografija su fantazijos prieskoniu...
Čia Eltono Johno gyvenimas pavaizduotas taip, kaip jis jį prisimena. Mes dažnai praeities įvykių neatpasakojame tiksliai, atsiminimai yra susiję su emocijomis, tam tikrais išgyvenimais. Eltonas Johnas per savo karjerą patyrė šilto ir šalto, todėl sakau, kad „Rocketman“ – ypatinga kelionė, netikėčiausių atradimų ir praradimų kupina genialaus muzikanto istorija.
Kada pirmą kartą susitikote su Eltonu Johnu?
Su šio atlikėjo muzika gyvenu nuo vaikystės, o pirmą kartą susitikome, kai pradėjome dirbti prie „Rocketman“ projekto. Eltonas paskambino man į Londoną ir pakvietė papietauti. Tik pokalbio pabaigoje paminėjo „nesvarbią“ detalę – pietausime po kelių dienų Las Vegase. Turėjau nedaug laiko susidėti daiktus (juokiasi). Kai nuskridau, mes jaukiai ir maloniai pasikalbėjome, muzikantas padarė puikų įspūdį – šią dieną prisiminsiu visą gyvenimą.
Vėliau buvome ne kartą susitikę, o ypatingais atvejais, jei ko reikėdavo pasiteirauti, visuomet susisiekdavau su Eltonu telefonu ar elektroniniu paštu. Po „Oskarų“ teikimo ceremonijos kartu su Dalia, pagrindiniu filmo aktoriumi Taronu Egertonu ir kitais vykome į Eltono ir Davido Furnisho namus – jie surengė tradicinį vakarėlį.
Kur buvo filmuojama? Ar tiesa, kad dekoracijų meistrams teko atstatyti žymųjį Los Andželo naktinį klubą „Troubadour“?
Visas miuziklas nufilmuotas Anglijoje. Taip, „Troubadour“ klubą juostoje išvysite – ir išorę, ir vidų. Ši vieta svarbi Eltono karjeroje. 1970 metais jis pirmą kartą atvyko į Los Andželą. Būgnininkas Nigelas Olsonas, bosinės gitaros virtuozas Dee Murray ir Eltonas „Troubadour“ grojo šešias naktis. Jie pasirodė itin sėkmingai ir pelnė klausytojų kitoje Atlanto pusėje simpatijų.
Filmas pavadintas kaip ir vienas populiariausių Eltono Johno kūrinių. O kokia šio atlikėjo daina jūsų mėgstamiausia?
Eltoną Johną pirmą kartą išgirdau būdamas šešerių, pusbrolis turėjo jo albumą. Dabar sunku išskirti vieną kūrinį – Eltono repertuaras itin gausus. Gal „Take Me to the Pilot“ ir, žinoma, „Rocketman“. Vis dėlto tikriausiai rinkčiausi „Rocketman“ (šypteli).
Tiek Freddie Mercury, tiek Eltonas Johnas – homoseksualų ikonos. Kai kas mano, kad filme „Bohemijos rapsodija“ ši Freddie pusė liko neatskleista. Ko tikėtis iš „Rocketman“?
Prieš 40–50 metų pasaulis nebuvo palankus homoseksualams, tačiau laikui bėgant viskas labai pasikeitė, žmonės tapo laisvesni, drąsesni. „Queen“ ir Freddie Mercury istorija pasakojama akcentuojant kitus svarbius grupės istorijos, herojaus gyvenimo etapus, o kalbant apie „Rocketman“... Eltono Johno ir jo sutuoktinio santykiai – tvirti, jie susituokę daug metų, augina vaikus, tai svarbi, graži, jautri detalė. Kaip minėjau, filme istoriją pasakoja pats Eltonas. Jis gėjus – tai faktas, ir nepaminėti to būtų tas pat, kas neparodyti, jog jis moka skambinti fortepijonu.
Kaip pagrindiniam vaidmeniui buvo pasirinktas aktorius Taronas Egertonas?
Su Taronu jau esu dirbęs statydamas „Erelį Edį“. Šis aktorius pasižymi puikiais vokaliniais gebėjimais. „Rocketman“ yra ne viena scena, kur galime išgirsti Tarono balsą. Apie aktoriaus dainavimo galimybes žinojau nuo pat pradžių, todėl kai susėdome su prodiuseriais svarstyti, kas galėtų atlikti Eltono Johno vaidmenį, Taronas pasirodė itin tinkamas kandidatas. Eltonas – šio aktoriaus talento gerbėjas, kuriant juostą jie greitai susibičiuliavo.
Ar statydamas filmą dažnai klausdavote žmonos Dalios nuomonės?
O, taip! Žinote, aš prieš filmo pasirodymą dėl įtampos negalėdavau užmigti ar akis užmerkdavau vos kelioms valandoms, o Dalia tikriausiai visai nemiegojo. Ji rūpinosi komunikacijos reikalais, dažnai teiraudavausi jos nuomonės apie vizualinius sprendimus. Dabar vis kartoju, kad kitas mano filmas bus apie Dalią. Ji – palaikanti, rūpestinga ir be galo talentinga. Jei Dalia būdavo Lietuvoje, aš skambindavau ir klausdavau jos nuomonės. Dalia man – pats artimiausias ir svarbiausias žmogus, kuriuo beatodairiškai pasitikiu.