Filmą Ukrainoje kūręs S.Pennas pėsčiomis nuėjo iki Lenkijos: pribloškė matyti vaizdai

Seanas Pennas / „Scanpix“ ir „Twitter“ nuotr.
Seanas Pennas / „Scanpix“ ir „Twitter“ nuotr.
15min
Šaltinis: Žmonės
2022-03-02 21:13
AA

Tęsiantis Rusijos puolimui prieš Ukrainą, dokumentinį filmą praeitą savaitę čia filmavęs aktorius ir režisierius Seanas Pennas patvirtino, kad evakavosi į Lenkiją. Pėsčiomis iki sienos ėjęs vyras teigia buvęs priblokštas pamatytų vaizdų.

Seanas Pennas buvo atvykęs į Ukrainą, kad galėtų kurti dokumentinį filmą apie Rusijos pradėtą konfliktą. Tačiau šiuo metu aktorius jau išvykęs iš neramumų drebinamos šalies – pirmadienį pasidalijo nuotrauka, kurioje yra užfiksuotas su lagaminu ir kuprine einantis greitkelio pakraščiu. Fotografijoje matoma ir nusidriekusi transporto priemonių eilė, rašo „USA Today“.

„Aš ir du kolegos palikome savo automobilį pakelėje ir tada nuėjome mylias iki Lenkijos sienos, – rašė S.Pennas. – Beveik visuose šioje nuotraukoje pavaizduotuose automobiliuose vežami tik moterys ir vaikai, dauguma be jokių lagaminų, o automobilis yra vienintelis jų vertingas turtas.“

Tiesa, „Oskaro“ laureatas neatskleidė, kodėl jis ir jo komandos nariai nusprendė palikti savo automobilį.

Praėjus kelioms dienoms po to, kai Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas paskelbė apie šalies „karinę operaciją“ Ukrainoje, S.Pennas „USA Today“ paskelbtame pareiškime tebesitęsiančią invaziją pavadino „žiauria klaida, atimančia gyvybes ir daužančia širdis“.

„Jei jis nenusileis, manau, kad ponas Putinas padarys baisiausią klaidą visai žmonijai“, – kalbėjo P.Pennas ir pridūrė, kad Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis ir Ukrainos žmonės „išryškėjo kaip istoriniai drąsos ir principingumo simboliai. – „Ukraina yra ieties galiukas demokratiniam svajonių glėbiui. Jei paliksime ją kovoti vieną, mūsų, kaip Amerikos, siela bus prarasta.“

Ukrainos prezidento kanceliarija ketvirtadienį socialinio tinklo „Facebook“ įraše teigė, kad aktorius ir filmų kūrėjas dalyvavo spaudos konferencijose, susitiko su vicepremjere Iryna Vereščiuk ir kalbėjosi su žurnalistais bei kariškiais apie Rusijos invaziją.

„Seanas Pennas demonstruoja drąsą, kurios trūksta daugeliui kitų, ypač Vakarų politikams, – feisbuke rašė prezidento kanceliarija. – Režisierius specialiai atvyko į Kijevą, kad užfiksuotų visus įvykius, kurie šiuo metu vyksta Ukrainoje, ir pasakytų pasauliui tiesą apie Rusijos invaziją į mūsų šalį.“

Seanas Pennas / „Scanpix“ nuotr.

S.Pennas Ukrainoje lankėsi ir lapkričio mėnesį – filmavo Donecko srities fronto linijas. Būsimo dokumentinio filmo, kurį kuria „VICE“ studija, vaizduose matyti aktoriaus vizitas pas Ukrainos ginkluotąsias pajėgas.

„Oskaro“ laureatas jau daugelį metų prisideda prie tarptautinių humanitarinių ir antikarinių idėjų puoselėjimo, o reaguodamas į 2010 m. žemės drebėjimus Haityje yra įkūręs ne pelno siekiančią pagalbos organizaciją „CORE“.