Filmas apie Vytautą Kernagį – jau pakeliui: pasirodė plakatas ir paaiškėjo premjeros data

Vytautas Kernagis / Algimanto Aleksandravičiaus nuotr.
Vytautas Kernagis / Algimanto Aleksandravičiaus nuotr.
Pranešimas spaudai
Šaltinis: Žmonės
2021-12-17 15:52
AA

Šiandien pristatytas režisieriaus Andriaus Lekavičiaus dokumentinio filmo „Kernagis“ plakatas. Kitų metų vasario mėnesį Lietuvos kino žiūrovus pasieksiantis filmas – pirmasis kino pasakojimas apie maestro Vytautą Kernagį. Tokį, kokį visi atsimena. Tokį, kokį mažai kas pažinojo.

Nuo maestro išėjimo praėjo trylika metų. Bet, matyt, daug kam atrodo, lyg vakar. Nes vargu ar yra lietuvis, kuris nebūtų girdėjęs jo dainų.

„Maestro turbūt buvo net kelių kartų simbolis. Net dabartinis jaunimas, kuris gyvai nėra matęs Vytauto Kernagio, atranda jo dainas. V.Kernagis yra ikoniška figūra, kuri nusipelno kino filmo“, – sako filmo režisierius A.Lekavičius.

Prieš trejus metus pasidalinęs idėja leistis į nematytų archyvų apie V. Kernagį paieškas, režisierius prisimena sulaukęs maestro šeimos palaikymo.

Andrius Lekavičius
Dokumentinio filmo „Kernagis“ plakatas

„Nepaprastai vertinu šeimos pasitikėjimą leisti prisiliesti prie iki šiol viešai niekada nerodytų paties V.Kernagio filmuotų akimirkų. Vaizdai tikrai jautrūs. Net įpratusiai kinematografinei akiai netikėti.

Tuo metu, kai leidausi į šią kino kelionę, net neįtariau kokių negirdėtų dalykų sužinosiu apie mums visiems, atrodė, be proto gerai pažįstamą artistą. Kad kitaip pamatysiu be galo įdomų ir platų visomis prasmėmis Kernagio pasaulį“, – prisimena A.Lekavičius.

Vytautas Kernagis ir Arūnas Valinskas festivalyje „Benai, plaukiam į Nidą!“ 1996 m. / K.Vanago nuotr.

Filmas „Kernagis“ – tai vieno garsiausių visų laikų Lietuvos artistų išpažintis ir visos jo kartos dienoraštis. Filme iš paties maestro bei jo bičiulių video kamera nufilmuotų kadrų ir pokalbių, niekada neskelbtų kino archyvų, koncertų ir garsių šou už kadro likusios medžiagos konstruojamas nematytas V.Kernagio portretas.

Filmas žiūrovus ves per sėkmingą didžiosios scenos laikotarpį tarp 1982-2007 m., kai visos Lietuvos akys ir kameros buvo nukreiptos į Kernagį.

Nijolė Oželytė ir Vytautas Kernagis

Pasak A.Lekavičiaus jis stengėsi V.Kernagio istoriją papasakoti laikotarpio, kuriuo jis gyveno, vaizdais. Ypač vertingi šiam kino pasakojimui tapo paties V.Kernagio užfiksuoti kadrai, kai kamera buvo jo rankose.

„Visas aplinkinis pasaulis galvojo, kad jį pažįsta ir supranta. Bet mažai kam, išskyrus šeimą ir labai artimus draugus, kurių nebuvo daug – jis atskleidė tikrąjį save. Maestro buvo įsitikinęs, kad artistas visada turi likti kažkiek paslaptingas. Toks jis iki pat savo išėjimo ir liko. Todėl šiandien, matyt, vienintelė galimybė jį pažinti ir pažvelgti į jį jo paties akimis. Kad dar kartą įsitikintume – nepakeičiamų yra“, – sako filmo režisierius.

Filmas „Kernagis“ Lietuvos kino teatro žiūrovus pasieks kitų metų vasario mėnesį.

Fotogalerija:

Vytauto Kernagio gyvenimo akimirkos (32 nuotr.)
+26