Filme „Ištraukti peiliai“ Danieliui Craigui teks išaiškinti meistriškai supainiotą žmogžudystę

Filmas „Ištraukti peiliai“ / Organizatorių nuotr.
Filmas „Ištraukti peiliai“ / Organizatorių nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2019-11-08 13:06
AA

Lapkričio 29 diena žada tapti įsimintina švente detektyvų mėgėjams. Danielis Craigas, Christopheris Plummeris, Chrisas Evansas, Ana de Armas, Jamie Lee Curtis, Toni Collette, Donas Johnsonas ir Michaelas Shannonas – šios Holivudo žvaigždės kino ekranuose įsipainios į kvapą gniaužiantį detektyvą filme „Ištraukti peiliai“. Bondiados žvaigždei čia teks kur kas sudėtingesnė užduotis nei tik mosuoti kumščiais – naujuoju Erkiuliu Puaro tapsiantis aktorius bandys įminti mįslę, kas gi kaltas dėl sėkmingo ir itin turtingo rašytojo mirties? O įtariamųjų – tikrai ne vienas.

Įkvėpimo juostai režisierius Rianas Johnsonas sėmėsi iš detektyvų karalienės Agathos Christie. Jis net neslepia, jog yra didžiulis rašytojos romanų gerbėjas.  Galiausiai Toronto kino festivalyje dienos šviesą išvydusi jo juosta “Ištraukti peiliai” įvertinta taip gerai, jog antraštės skelbė: A. Christie nukarūnuota!

Juostoje Bondiados žvaigždė D. Craigas įkūnys naująjį Erkiulį Puaro. Istorijos epicentre atsiuduriantis Harlanas Tombris (akt. Ch. Plummeris) yra itin sėkmingas (ir, žinoma, turtingas) rašytojas, švenčiantis 85-erių metų sukaktį. Šia proga į jo namus suvažiuoja visa didžiulė šeima. Kitą rytą po puikaus vakarėlio Harlanas randamas negyvas.

Bylą tiriantis detektyvas Blankas (jį vaidina D. Craigas) labai greitai ima įtarti, kad mirtis nebuvo tokia natūrali, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio. Uždraudęs gausiai susirinkusiems giminaičiams bei tarnams išeiti iš namo, detektyvas pasiraitoja rankoves ir ima aiškintis, kas padėjo Harlanui persikelti į aną pasaulį.

Kas žudikas?

Laukiantiems premjeros, filmo režisierius kiek išsamiau pasakoja apie įtariamuosius rašytojo žmogžudyste ir užsimena apie jų galimus motyvus. Gal jums pavyks atspėti, kas šioje istorijoje kalčiausias?

Linda Drysdale (ją suvaidino Jamie Lee Curtis) yra vyriausia rašytojo Harlano Trombey duktė. Ji labai stipri moteris ir visus nuopelnus už tai, ką pasiekė gyvenime, yra linkusi susižerti sau, bet tik ne žymiam savo tėvui. Ir ji turi motyvą žmogžudystei – vadovauja nekilnojamo turto kompanijai, kuri akimirksniu sėkmingai parduotų įspūdingą tėvo namą ir dar labiau suklestėtų.

Richardas Drysdale’as (akt. Donas Johnsonas) – Lindos vyras, nužudytojo rašytojo žentas. Padeda žmonai nekilnojamojo turto kompanijoje ir žino, kad yra labai laimingas vedęs tokią verslią bei apsukrią moterį. Jis leidžia jai vairuoti ne tik automobilį ir tai puikiai apibūdina jų santykius.

Ransomas Drysdale’as (akt. Chrisas Evansas) yra Lindos ir Richardo sūnus, šeimos nelaimėlis. Jaunas, turtingas lepūnėlis, kuriam viskas galima ir kuris nepaiso jokių elgesio normų.

Senelė Trombey (akt. K. Callan) – aukos motina, tad galvojate, jog tikrai negali būti tarp įtariamųjų? Klystate. Niekas nežino, kiek šiai moteriai metų, nes ji niekada su niekuo nesikalba. O tai reiškia, jog greičiausiai ne tik daug ką slepia, bet ir žino...

Marta (akt. Ana De Armas) nėra šios šeimos narė, tačiau buvo itin artima velioniui. Kelerius metus iki mįslingo įvykio, mergina dirbo rašytojo tarnaite ir prižiūrėtoja, tad natūralu, jog jiedu buvo artimi. Ji teigia nesuprantanti, kodėl yra įvelta į šį detektyvą, tačiau už nieką žmonės taip paprastai įtariamaisiais netampa...

Waltas Trombey (jį vaidina Michaelas Shannonas) – nužudyto rašytojo jaunėlis sūnus. Kiek bauginantis savo elgesiu, tačiau iš tiesų matosi, jog jis taip ir nerado savo vietos po saule. Vyras dirba tėčio leidybinėje kompanijoje ir jaučia nuoskaudų, kurios ir įtraukia jį į įtariamųjų sąrašą.

Donna Trombey (akt. Riki Lindhome) – visuomet pasitempusi Anapilin iškeliavusio rašytojo žmona. Moteris labai baikšti, ją gąsdina daugybė dalykų šiame pasaulyje. Gali būti, kad šios savybės gražuolę kartais priverčia pasielgti neapgalvotai, o dar tas noras, kad niekas nesužinotų jos šeimos paslapčių...

Jacobas Trombey (akt. Jaedenas Martellis) yra tipinis šių laikų paauglys. Jį sunku prognozuoti, nes tylusis vaikis bendrauja mažai, bet užtat nepaleidžia iš rankų mobiliojo telefono. Ką jis ten veikia – niekas nežino, tačiau gali būti, kad nieko gero.

Joni Trombey (ją vaidina Toni Collette) – Harlano marti. Ši moteris buvo ištekėjusi už kito rašytojo sūnaus, kuris jau yra miręs. Ją režisierius apibūdina kaip laisvos sielos žmogų, verslininkę, kuri vadovauja savo įkurtai sveiko gyvenimo būdo kompanijai.

Meg Trombey (akt. Katherine Langford) – Joni duktė, velionio anūkė. Taip pat tipiška šių laikų paauglė, tik priešingybė Jacobui. Ji aktyvi, mokėsi keliuose koledžuose, domisi politika ir... labai gėdijasi savo mamos.