Filmo „Amžinai kartu“ premjera subūrė lietuviškam kinui neabejingus garsius svečius

Nijolė Narmontaitė ir Gabija Jaraminaitė-Ryškuvienė, Rasa Samuolytė ir Dainius Gavenonis, Ieva Stasiulevičiūtė, Jovita Balčiūnaitė ir Richardas Jonaitis, Kęstas Rimdžius / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.
Nijolė Narmontaitė ir Gabija Jaraminaitė-Ryškuvienė, Rasa Samuolytė ir Dainius Gavenonis, Ieva Stasiulevičiūtė, Jovita Balčiūnaitė ir Richardas Jonaitis, Kęstas Rimdžius / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2017-01-09 20:09
AA

Pirmadienio vakarą kino teatre pristatyta septynerius metus kurta lietuviška drama „Amžinai kartu“. Premjeroje raudonu kilimu žengė filmo aktoriai, lietuvių kūrybai neabejingi kviestiniai svečiai, atvykę įvertinti naujo režisierės Linos Lužytės kūrinio.

Lietuviška drama „Amžinai kartu“ pirmadienio vakarą pristatyta Vilniaus kino teatre „Forum Cinemas Vingis“.

Čia atvyko ir gausus būrys žinomų žmonių. Tarp jų – Rasa Samuolytė ir Dainius Gavenonis, Larisa Kalpokaitė su Jonu Braškiu, Ignas Jonynas su žmona Rasa, Oskaras Koršunovas, Lina Budzeikaitė, Dalia Michelevičiūtė, Gabija Jaraminaitė-Ryškuvienė, Giedrė Žickytė su vyru Eitvydu Bajarūnu, Nijolė Narmontaitė, Gražina Baikštytė, Julius Žalakevičius, Mindaugas Papinigis, Aistė Jasaitytė-Čeburiak, Martynas Nedzinskas, Ieva Stasiulevičiūtė, Kęstas Rimdžius, Richardas Jonaitis ir Jovita Balčiūnaitė, Vytaras Radzevičius ir Laisvė Radzevičienė, Justė Zinkevičiūtė ir daugelis kitų.

TAIP PAT SKAITYKITE: Larisos Kalpokaitės pokyčiai: svorio numetusi ir šukuoseną pakeitusi aktorė neatsigina komplimentų

Gabija Jaraminaitė, Eila Grybinaitė, Dainius Gavenonis / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Kęstas Rimdžius šioje juostoje pirmą kartą debiutavo kaip kino kostiumų kūrėjas. 15min stilistas teigė, kad ši patirtis jam buvo ne tik be galo naudinga, bet ir įdomi.

„Darbą filme galėčiau priskirti prie darbo su individualiais klientais – čia taip pat ilgą laiką tenka formuoti personažo garderobą, atitinkantį jo gyvenimo būdą, nuotaiką, charakterio savybes, atsižvelgti privalumus ir trūkumus“, – pasakojo jis.

Tačiau dirbti kine Kęstas sutiko ne iškart – visuomet buvo įsitikinęs, kad darbas kine – ne jam.

„Kai man skambindavo kino kūrėjai, visada griežtai atsisakydavau, nes galvojau, kad tai nėra mano sritis, o be to, ir taip daug darbų turiu. O šįkart pažinojau vieną iš prodiuserių, kuri įkalbėjo mane tiesiog susitikti pasišnekėti. Pabendravus su režisiere, likau sužavėtas scenarijumi ir kažkaip sutikau pabandyti. Po truputį pradėjus dirbti, man labai patiko, todėl likau“, – šypsojosi K.Rimdžius.

Gabija Jaraminaitė, Eila Grybinaitė, Dainius Gavenonis / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Kad kuo geriau atliktų savo darbą, Kęstui teko skaityti visą scenarijų, bendrauti su režisiere, grimo dailininkais, kol „nupiešė“ kiekvieną personažą: „O po to jau dėliojau spintą, galvojau, kodėl vienu ar kitu atveju aktorius rengiasi būtent taip ir nekitaip. Viskas turi būti įtikinama. Visada sakau, kad kai kostiumai nepjauna akies – tai kostiumas išrinktas tinkamai.“

Be to, po darbo filme „Amžinai kartu“, Kęstas stilistu darbavosi dar dviejuose juostuose. „Tačiau tai buvo komedijos, ten dėmesio drabužiams nebuvo tiek skiriama. Šis filmas buvo ilgas projektas, kuriame ilgai gilinausi į kiekvieną personažą, man tas labai patiko. Todėl jei pasiūlys dar kur nors dirbti, mano atsakymas priklausys nuo scenarijaus“, – 15min sakė Kęstas Rimdžius.

Lietuviškos dramos „Amžinai kartu“ premjera (66 nuotr.)
+60

Apie filmą

Ji (akt. Gabija Jaraminaitė) – desperatiškai tobulą šeimą kurianti moteris. Jis (akt. Dainius Gavenonis) – nepriklausomas kaskadininkas, jos nenorui vis sugrįžtantus į mylimą filmavimo aikštelę. Ir MAŽOJI JI (akt. Eila Grybinaitė) – jų dukra, neapsikentusi gražių vakarienių ir amžino nesusikalbėjimo, vieną dieną pabėga, policijai pasakiusi, kad jie – nėra jos tėvai. Bet moteris nepasiduoda – jos scenarijuje nelaimingų žmonių negali būti.

Filmo „Amžinai kartu“ režisierės Linos Lužytės vardas jau ne kartą nuskambėjo pasaulinėje kino arenoje. Jos trumpametražis filmas „Jau puiku, tik dar šiek tiek“ (2009) ir dokumentinis filmas „Igruški“ (2012) apkeliavo daugelį tarptautinių festivalių ir nuskynė ne vieną svarbų prizą. Kūrybinėje komandoje gausu ir kitų tarptautinei bei Lietuvos publikai gerai žinomų vardų. Filmo operatorius Olegas Mutu yra nufilmavęs Kanų kino festivalyje apdovanotus kino šedevrus „Pono Lazaresku mirtis“, „4 mėnesiai, 3 savaitės ir 2 dienos“, „Už kalvų“, jis taip pat dirbo su Sergejumi Loznica, Aleksandru Mindadze ir kitais žymiais šių dienų režisieriais.

Aktorių kostiumus kūrė garsus Lietuvos stilistas, vienas iš įvaizdžio namų „Kukla Beauty Box“ vadovų Kęstas Rimdžius, kuriam šis darbas tapo debiutu didžiajame kine.

Filmo „Amžinai kartu“ spaudos konferencija (10 nuotr.)
+4