Filmo „Aš už tave pakalbėsiu“ premjera: raudonuoju kilimu žengė kūrėjai ir svečiai

Arvydas Anušauskas ir Lina Anušauskienė, Federico Torres, Virginija Vareikytė, Maxì Dejoie, Lolita Bytautė ir Deividas Rimkevičius / Lukas Balandis / BNS nuotr.
Arvydas Anušauskas ir Lina Anušauskienė, Federico Torres, Virginija Vareikytė, Maxì Dejoie, Lolita Bytautė ir Deividas Rimkevičius / Lukas Balandis / BNS nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2016-01-07 19:54
AA

Ketvirtadienio vakarą kino teatre „Forum Cinemas Vingis“ vyko išankstinė istorinio dokumentinio filmo „Aš už tave pakalbėsiu“ premjera. Įvertinti naujo filmo raudonuoju kilimu rinkosi jo kūrėjai bei svečiai.

Vakaro metu raudonuoju kilimu žengė išties spalvinga filmo komanda: režisieriai Virginija Vareikytė (Lietuva) ir Maxì Dejoie (Italija), filmo operatorius Federico Torres (Italija) bei filmo prodiuserė Dagnė Vildžiūnaitė (Lietuva).

Premjera sudomino ir menininkę Nomedą Marčėnaitę su draugu Vytu Palavinsku, televizijos prodiuserę, kino kritikę, laidų vedėją Lolitą Bytautę su vyru advokatu Deividu Rimkevičiumi, žurnalistą, rašytoją ir keliautoją Algimantą Čekuolį bei kitus.

Tarp svečių buvo galima pamatyti ir istoriką, Seimo narį Arvydą Anušauską su žmona Lina.

„Aš už tave pakalbėsiu“ premjeros svečiai / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Žmonės.lt A.Anušauskas atskleidė, kad darbinį kino variantą jis jau matė prieš premjerą, mat jam teko pabendrauti su filmo kūrybine komanda.

„Teko kiek padėti filmo autoriams – dar pačioje pradžioje, kai jie nežinojo, kas jų laukia, koks bus galutinis produktas. Autoriai kreipėsi prašydami patarimų, kur gauti medžiagos, kur kreiptis dėl informacijos. Bet tik pradinėje stadijoje, vėliau jau manęs nebereikėjo“,  – šypsojosi A.Anušauskas.

Jiedu su žmona Lina prisipažino esantys lietuviškų filmų mėgėjai, tačiau premjeras lanko toli gražu ne visas: „Mėgstame lietuviškus filmus. Tiesa, dokumentiniai, kuriuos eitume pažiūrėti ir domintų – deja, nėra dažni. Mėgstame ir vaidybinius lietuviškus filmus – būna išties įdomių, tik dėl laiko stokos, žinoma, ne į visus spėjame, todėl kartais pasižiūrime juos vėliau, namuose.“

Filmo „Aš už tave pakalbėsiu“ premjera Vilniuje (44 nuotr.)
+38

Prisiliesti prie istorijos

Premjera pradėjo filmo kelionę po Lietuvos kino teatrus, į kuriuos žiūrovai kviečiami ne tik pamatyti filmo, bet ir susitikti su filmo autoriais Maxi Dejoie ir Virginija Vareikyte.

Nuo sausio 8-osios prasidės susitikimai su žiūrovais Vilniuje, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Marijampolėje, Kaune, Varėnoje ir Jonavoje.

Filmas „Aš už tave pakalbėsiu“ – tai bendras jaunų režisierių V.Vareikytės ir Maxì Dejoie kūrinys, pasakojantis apie paskutinį KGB veiklos dešimtmetį mūsų šalyje. Tai septynios jautrios gyvenimo istorijos, pasilikusios sovietinių nusikaltimų gedulo ir laisvės pergalių euforijos paribyje.

„Aš už tave pakalbėsiu“ premjeros svečiai / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Jos leis geriau pažinti ir prisiliesti prie sudėtingo mūsų istorijos laikotarpio. Kunigas Julius Sasnauskas, garsūs rezistentai Algirdas Statkevičius ir Vytautas Urbonas, žymus Lietuvos kolekcininkas Zigfridas Jankauskas, buvęs operatyvinis KGB darbuotojas Danas Arlauskas, buvęs KGB tardytojas Vytautas Urbonas jame dalinasi iki šiol nežinomomis gyvenimo detalėmis ir dar kartą prisiminti paskutinį sovietų okupacijos dešimtmetį Lietuvoje.

Filmo idėja gimė jaunam italų režisieriui Maxì Dejoie, kuris prieš keletą metų su savo filmu „Gerberio sindromas“ dalyvavo festivalyje „Kino pavasaris“ ir apsilankė Vilniuje esančiame KGB muziejuje.

Čia patirtas emocinis šokas paskatino M.Dojoie visai Europai papasakoti apie sovietų režimo įvykdytus žiaurius nusikaltimus. Į bendraautores jis pakvietė kitą jauną kino kūrėją – Virginiją Vareikytę.

Filmo „Aš už tave pakalbėsiu“ kūrėjų spaudos konferencija (21 nuotr.)
+15