Filmo „Drugelio širdis“ premjeroje – būrys kviestinių svečių ir viltis, kad gėris nugalės blogį

Filmo „Drugelio širdis“ premjera / Irmanto Gelūno nuotr.
Filmo „Drugelio širdis“ premjera / Irmanto Gelūno nuotr.
Pranešimas spaudai
Šaltinis: Žmonės
2022-04-06 20:30
AA

Režisierės Inesos Kurklietytės filmas vaikams „Drugelio širdis“ balandžio 6-ąją buvo pirmą kartą parodytas Lietuvoje – filmo kūrybinei komandai, aktoriams ir partneriams, o visos Lietuvos žiūrovai kino teatruose filmą išvys nuo balandžio 8 dienos. Išankstinės premjeros metu skambėjo viltis, kad kaip ir šiame naujame filme šeimai, gėris visuomet nugali blogį.

Vakaro premjeroje dalyvavo filmo režisierė Inesa Kurklietytė su dukra, filme vaidinusia Vilne Konstancija Abukevičiūte ir vyru Ramūnu Abukevičiumi, filme sūnų ir mamą vaidinę aktorė Eglė Jackaitė su sūnumi Eliju Malinausku, muzikantas ir jaunasis aktorius Rokas Mizeikis, filmo prodiuserė Živilė Gallego su vyru ir sūnumi.

Filmo „Drugelio širdis“ premjera / Irmanto Gelūno nuotr.

Tarp šventės svečių buvo ir premjerė Ingrida Šimonytė, dainininkė Jurga Šeduikytė (ji įdainavo ir pagrindinę filmo dainą „tau visas dangus“), aktorius Julius Žalakevičius su šeima, taip pat aktorės Aistė Diržiūtė, Gabija Jaraminaitė, Gražina Baikštytė su sutuoktiniu kino operatoriumi Algimantas Mikutėnas.

Jurga Šeduikytė / Irmanto Gelūno nuotr.
Julius Žalakevičius su šeima / Irmanto Gelūno nuotr.

Filmas pasakoja apie ypatingą berniuką Juozapą (aktorius Elijas Malinauskas) bei jo draugę drąsią mergaitę Rugilę (vaidina Vilnė Konstancija Abukevičiūtė). Jiedu nesutaria su padaužų gauja, kurio vadeiva – Benas (vaidina Mindaugas Balabonas) nuolat erzina keistai atrodantį Juozapą. Tačiau ilgainiui draugystė nugali tamsą.

„Drugelio širdis“ yra viltingas filmas, įkvepaintis nebijoti būti kitokiu, nors kartu ir kalba apie labai aktualias ir Lietuvos mokyklose paplitusias patyčias.

Filmas „Drugelio širdis“ jau laimėjo prestižinį Europos vaikų filmų asociacijos (ECFA) apdovanojimą Belgijoje ir du apdovanojimus festivalyje Prancūzijoje, taip pat buvo atrinktas tarp geriausių Europos filmų jaunajai auditorijai.

Filmas jau parodytas „Schlingel“, Miunsterio ir Švabijos Gmiundo festivaliuose Vokietijoje, „Cinekid“ Nyderlanduose, „Filem‘on“ festivalyje Belgijoje, Oulu festivalyje Suomijoje, socialinio kino festivalyje Prancūzijoje, festivaliuose Turkijoje bei Švedijoje.

Fotogalerija:

Filmo „Drugelio širdis“ premjera (87 nuotr.)
+81

„Tai stiprus ir gražus filmas apie tai, kaip būti atviram ir pažeidžiamam“, „filmas atvėrė mūsų širdis, tikimės, kad atvers ir jūsų“, „tokios istorijos kaip „Drugelio širdis“ gali padėti išgydyti pasaulį“ – tai tik keletas atsiliepimų, kurių „Drugelio širdis“ sulaukė iš tarptautinės auditorijos bei kino kritikų.

Tai jau antrasis ilgametražis režisierės Inesos Kurklietytės filmas vaikams. Pirmasis jos kurtas filmas „Varnų ežeras“ 2007-aisiais taip pat pelnė tarptautinius apdovanojimus.

Filmo anonsas:

Filmo „Drugelio širdis“ operatorius – Viktoras Radzevičius, kūręs vaizdą filmams „Miegančių drugelių tvirtovė“, „Edeno sodas“ (abiejų rež. A.Puipa). Prodiuserė – Živilė Gallego iš „Fralita Films“, taip pat prodiusavusi filmus „Sangailės vasara“ (rež. A.Kavaitė) ir „Emilija iš Laisvės alėjos“ (rež. D.Ulvydas).

Filmo platinimu Lietuvoje rūpinasi kompanija „Acme Film“. Filmą iš dalies finansavo Lietuvos kino centras, Kūrybiškos Europos Media programa ir Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija.