Filmo „Laisvės kaina. Savanoriai“ premjeros svečiai su aktoriais leidosi į kulinarinę kelionę laiku

Filmo „Laisvės kaina. Savanoriai“ premjeros vakaras / Irmanto Gelūno / 15min nuotr.
Filmo „Laisvės kaina. Savanoriai“ premjeros vakaras / Irmanto Gelūno / 15min nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2016-10-31 20:23
AA

Pirmadienio vakarą įžymūs Lietuvos žmonės ir ryškiausi šalies aktoriai rinkosi į prodiuserių kompanijos „Videometra“ naujo istorinio daugiaserijinio filmo „Laisvės kaina. Savanoriai“ pristatymą. Visų šventųjų dienos išvakarėse istorinio filmo kūrėjai garsenybes sukvietė į išskirtinį renginį, kuriame vakaro svečiai leidosi į kelionę laiku.

Tarp gausaus būrio susirinkusiųjų buvo galima pastebėti seriale vaidinančius aktorius Tomą Vaškevičiūtę, Mykolą Vildžiūną, Jokūbą Bareikį, Marių Repšį, Ramūną Šimukauską, Marcelę Zikaraitę, Vytautą Anužį, Dainių Jankauską, Šarūną Puidoką, etiketo žinovą Giedrių Drukteinį, atlikėją Urtę Šilagalytę, muzikologą Darių Užkuraitį, stilistą Joringį Šatą, Rolandą ir Vaidą Skaisgirius, Viktoriją Šaulytę ir Julių Mocką bei daugelį kitų.

Visų šventųjų dienos išvakarėse vykęs, žiūrovus net šimtmečiu atgal nukelsiančio istorinio filmo pristatymas kai kuriuos svečius įkvėpė atitinkamai pasipuošti ir paisyti kvietime nurodyto aprangos kodo: XX amžiaus pradžios drabužių stilius ir jo detalės.

Filmo pristatymo akimirka / Irmanto Gelūno / 15min nuotr.

Vakarėlio rengėjai pasirūpino išskirtine programa – serialo aktorius, virtusius jų atliekamais istoriniais personažais, įspūdingais magiškais triukais pristatė iliuzionistas ir mentalistas Nicholas Kin.

Apie Lietuvos Nepriklausomybės akto pasirašymą ir po jo sekusių istorinių įvykių inspiruotą filmą pasakojo vienas iš daugiaserijinio filmo scenaristų Aidas Žiliukas ir kūrybinę komandą konsultavęs istorikas Algimantas Kasparavičius. Vakaro metu svečiai pirmieji išvydo premjerinę „Laisvės kaina. Savanoriai“ seriją.

Šventinis filmo „Laisvės kaina. Savanoriai“ pristatymas (62 nuotr.)
+56

Autentiškus XX a. pradžios patiekalus svečiams ruošė kulinarinės studijos „Čiop Čiop“ šefai, kurie visus pakvietė į kulinarinę odisėją laiku.

Virtuvės šefė Anna Baranova su savo komanda svečius vaišino antiena su kastiniu, uogomis ir riešutais, S.Czernieckio prancūzišku žvėrienos šaltu paštetu, silkės užtepėle su duonele, žydiška gėlavandene žuvimi su razinomis, lietuvišku Capreze variantu su varškės sūriu bei ridikėliais ir obuolių pyragėliais su skrebučiais.

Filmo pristatymo akimirka / Irmanto Gelūno / 15min nuotr.

Apie filmą

Istorinis karinis daugiaserijinis filmas „Laisvės kaina. Savanoriai“ pasakos apie Lietuvos Nepriklausomybės akto pasirašymą ir kitus po šio svarbaus Lietuvai įvykio sekusius istorinius faktus. Visu šimtmečiu atgal nukelsiantis serialas atskleis ne tik didingą mūsų šalies istoriją, bet ir draugystės bei meilės dramą, nuožmią laisvės ir tikslo siekimo kovą. Filmo kūrėjai pasakoja, kad „Laisvės kaina. Savanoriai“ kuriamas norint pažymėti ypatingą progą ir yra skirtas paminėti šimtosioms Lietuvos Nepriklausomybės akto pasirašymo metinėms.

Pagrindinius vaidmenis istoriniame filme kuria žymiausi šalies aktoriai: Toma Vaškevičiūtė, Eglė Špokaitė, Darius Meškauskas, Mykolas Vildžiūnas, Jokūbas Bareikis, Algirdas Gradauskas, Marius Repšys. Seriale taip pat vaidina Nerijus Gadliauskas, Andrius Bialobžeskis, Vitas Tomkus, Liubomiras Laucevičius, Šarūnas Puidokas ir kiti žinomi aktoriai.

Įspūdingas istorinis kostiuminis filmas, režisuojamas Sauliaus Balandžio, „Laisvės kaina. Savanoriai“ – LRT eteryje nuo spalio 31 d.

Filmo pristatymo akimirka / Irmanto Gelūno / 15min nuotr.