Filmo „Miegančių drugelių tvirtovė“ režisierius Algimantas Puipa: „Gal šįkart ne pro šalį?“

Janina Lapinskaitė ir Algimantas Puipa / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.
Janina Lapinskaitė ir Algimantas Puipa / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.
Šaltinis: 15min.lt
2012-01-12 21:34
AA

Ketvirtadienį Vilniuje, kino teatre „Forum Cinemas Vingis“ įvyko iškilminga režisieriaus Algimanto Puipos filmo „Miegančių drugelių tvirtovė“ premjera. Režisierius pristatyme prisipažino sunkiai tvardantis jaudulį ir besiviliantis, kad šįkart jo filmas bus ne „pro šalį“.

A.Puipos filmas buvo sukurtas pagal rašytojos Jurgos Ivanauskaitės romaną „Miegančių drugelių tvirtovė“, kurį 2005 metais skaitytojai išrinko „Metų knyga“.

2011 metais Lietuvoje buvo paminėtos dvi ypatingos datos – birželio mėnesį režisierius A.Puipa atšventė 60-ies metų jubiliejų, o lapkričio mėnesį rašytoja J.Ivanauskaitė būtų atšventusi 50 metų gimtadienį.

paprastai sakoma, kad kinas ir knyga nieko bendro neturi, kad tai yra nesiliečiantys indai, kad kinas yra arčiau muzikos ir dailės, bet visa tai sujungus, manau, kartais įvyksta stebuklas.

„Šio vakaro premjera – tai tarsi baigiamasis šiomis dvejomis sukaktimis skirtų renginių akordas. Šią dieną du iškilūs Lietuvos menininkai neakivaizdžiai susitinka didžiajame ekrane, tam, kad pristatytų jums naują kūrybos bendradarbiavimo vaisių – dramą „Miegančių drugelių tvirtovė“, – susirinkusiai publikai paskelbė renginio vedėjas Rolandas Vilkončius.

Į iškilmingą ceremoniją, skirtą filmo nacionalinei premjerai, atvyko filmo kūrybinė grupė bei visas būrys kino ir teatro atstovų.

Filmo režisierius A.Puipa susirinkusiems prisipažino, kad premjeros dieną jam sunku suvaldyti jaudulį.

„Ataskaitos diena atėjo – teigė režisierius. – Jaučiuosi kaip tas herojaus iš anglų filmo „Karaliaus kalba“ – bijau, kad galiu ko nors nepasakyti, arba pasakyti per daug. Maniau, kad viskas bus paprasčiau – jau mėnesį vyksta šio filmo reklama, atrodė, išeisiu, pasakysiu porą žodžių, bet jaučiu, kad kojos linksta“.

A.Puipa, filme dirbęs su keturiasdešimties žmonių kūrybine grupe teigė, kad šią dieną jaučia didelę atsakomybę ir viliasi pateisinęs visų lūkesčius.

„Prisimenu geros kino kritikės prieš penkis metus parašytą straipsnį, kuris prasidėjo žodžiais, kad A.Puipa jau dvidešimt metų yra Lietuviško kino viltis. Aš kokius tris metus vaikščiojau kaip povas, nes maniau, kad esu pats „kiečiausias“, kol ji man atsitiktinai neiššifravo: „tu ir esi talentingas, iš kurio visą laiką kažko laukiama, bet eina metai, tu kuri filmus, bet visą laiką „pro šalį“, – kalbėjo filmo režisierius. A.Puipa patikino besiviliantis, kad filmo „Miegančių drugelių tvirtovė“ premjeros diena ir taps ta diena, kuomet jis bus pagaliau nešovęs „pro šalį“.

Algimantas Puipa ir Uljana Kim / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Pasak režisieriaus, literatūrinė kūrinio adaptacija yra didžiulė atsakomybė prieš rašytoją ir skaitytoją, kurie savaip įsivaizduoja, kaip turėtų atrodyti pagal romaną sukurtas filmas.

„Ekranizacijos tema yra labai sudėtinga – paprastai sakoma, kad kinas ir knyga nieko bendro neturi, kad tai yra nesiliečiantys indai, kad kinas yra arčiau muzikos ir dailės, bet visa tai sujungus, manau, kartais įvyksta stebuklas“, – kalbėjo stebuklą pabandęs sukurti A.Puipa.

Režisierius teigė, kad jį sukurti šį filmą padrąsino pati romano autorė J.Ivanauskaitė. Rašytoja teigė mananti, kad ankstesnis pagal jos romanus sukurtas filmas „Nuodemės užkalbėjimas“ nebuvo jos kūrinių klonas, o yra savarankiškas meno kūrinys. Tai A.Puipą paskatino žengti drąsesnį žingsnį ir labiau atitolti nuo literatūrinio pagrindo, bet, režisieriaus žodžiais, išlikti ištikimam Jurgos pasauliui.