Filmo „Mr. Landsbergis. Sugriauti blogio imperiją“ premjerai S.Loznica pasirinko ypatingą datą

Filmo „Mr. Landsbergis. Sugriauti blogio imperiją“ kūrimo akimirka / P.Baltino nuotr.
Pranešimas spaudai
Šaltinis: Žmonės
AA

Režisieriaus Sergejaus Loznicos filmas  „Mr. Landsbergis. Sugriauti blogio imperiją“ Lietuvoje kino teatro žiūrovams bus rodomas nuo sausio 13 dienos. 

Anot režisieriaus, lietuviams svarbi – Sausio 13-osios diena premjerai pasirinkta neatsitiktinai.

„Su Lietuva mano draugystė tęsiasi jau šešiolika metų. Per tiek laiko turėjau galimybę pažinti lietuvius. Manęs nenustoja stebinti viena jūsų savybė –pagarba istoriniams įvykiams puoselėjant jums svarbias tradicijas. Nuo tragiškos Sausio 13-osios praėjo trisdešimt metų, bet jūs dar vis kasmet išvakarėse renkatės prie laužų, atsivedat čia savo vaikus, kasmet dainuojat tą pačią Andriaus Mamontovo dainą, nešiojat neužmirštuoles atlapuose. Tai kažkas labai jaudinančio ir daug pasakančio apie tautą, kuri įrodė kokia vieninga buvo tuomet, ir, man atrodo, išliko ir dabar“, – sako režisierius S.Loznica.

Naujausiame režisieriaus filme, pasakojančiame apie svarbius Lietuvai istorinius įvykius, kelyje į laisvę, S.Loznica atidžiai dekonstruoja lemtingus ir kruvinus sausio 13-osios įvykius, nusinešusius net keturiolikos lietuvių gyvybes. 

Rytas prie Parlamento, 1991 metai / R.Požerskio nuotr.

Pro skvarbų jo žvilgsnį nepraslysta jokios detalės, nuo kurių, lyg archeologas, nupūtęs užmaršties dulkes, režisierius pateikia išsamų tų dienų kontekstą ir dekonstruoja nepaprastai įdomią ir iki šiol net patiems lietuviams iki galo neištyrinėtą įvykių, sprendimų, priimtų už uždarų politikų kabinetų durų, istoriją.

Konstruodamas kino pasakojimą iš iki šiol nematytų archyvinės medžiagos kadrų, kuriuos lydi vieno iš svarbiausių tų įvykių liudininkų ir veikėjų – profesoriaus Vytauto Landsbergio prisiminimai, S.Loznica sako siekęs ištirti lietuvių tautos ir jos lyderių vaidmenį sudėtingame vadavimosi iš blogio imperijos gniaužtų procese. 

Sergejus Loznica ir filmo „Mr. Landsbergis. Sugriauti blogio imperiją“ akimirka
Kadras iš filmo „Mr. Landsbergis. Sugriauti blogio imperiją“

„Sausio 13-osios įvykiai – lemtingi šiame išsivadavimo procese. Žinau, kad dabar atsiranda naujas ir prasmingas šios dienos naratyvas. Kad tai nėra tik gedulo diena. Kad tai vienybės ir pergalės diena. Todėl norėjosi šią dieną kartu prisiminti jūsų nueitą kelią. Ir švęsti vienybę, kuri įkvepia, kuri gali būti pamoka visiems, šiandien dar vis bandantiems ištrūkti iš blogio imperijos gniaužtų“, – sako režisierius S.Loznica.

Filmą „Mr. Landsbergis. Sugriauti blogio imperiją“ jau matė Olandijos žiūrovai. Čia, Amsterdame, Tarptautiniame kino festivalyje IDFA įvyko pasaulinė filmo „Mr. Landsbergis. Sugriauti blogio imperiją“ premjera. Filmas pelnė pagrindinį festivalio prizą ir prizą už geriausią montažą. Jau dabar filmas pakviestas rodyti 16-oje pasaulio šalių. 

Filmas „Mr. Landsbergis. Sugriauti blogio imperiją“ Lietuvos kino teatrų žiūrovams bus pradėtas rodyti jau nuo kitų metų sausio 13 dienos. 

Filmą prodiusavo „Studio Uljana Kim“ (Lietuva) kartu su „Atoms&Void“ (Olandija).

Filmo „Mr. Landsbergis. Sugriauti blogio imperiją“ plakatas
Skaitykite daugiau