Filmo „Nova Lituania“ VIP premjera – su žvaigždėmis ir kino teatrą papuošusiomis palmėmis

Filmo „Nova Lituania“ premjeroje – Ineta Stasiulytė, Vaidotas Martinaitis, Ignas Krupavičius su žmona Vaida, Karolis Kaupinis, Jurga Šeduikytė / Gretos Skaraitienės nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Sostinės kino teatre „Forum Cinemas Vingis“ ketvirtadienį po ilgo laiko vėl buvo ištiestas raudonas kilimas – į išankstinę filmo „Nova Lituania“ premjerą rinkosi kūrybinė grupė ir kviestiniai svečiai.

Į Karolio Kaupinio premjerą atvyko apie 600 žmonių, kurie laikydamiesi saugumo reikalavimų filmą žiūrėjo išsiskirstę po skirtingas kino teatro sales.

Ant raudonojo kilimo buvo galima sutikti „Nova Lituania“ aktorius Aleksą Kazanavičių, Vaidotą Martinaitį, Julių Žalakevičių, Darių Meškauską. Taip pat atvyko kviestiniai svečiai: aktoriai Andrius Bialobžeskis, Leonardas Pobedonoscevas, Ineta Stasiulytė, Aistis Mickevičius, Žilvinas Tratas, Gabija Siurbytė, režisieriai Giedrė Žickytė, Ernestas Jankauskas, Romas Zabarauskas, dizainerė Sandra Sraukaitė, atlikėjos Jurga Šeduikytė, Migloko, žurnalistas Edmundas Jakilaitis, kelionių organizatorius Rimvydas Širvinskas-Makalius, verslininkas Benediktas Gylys, LRT laidos „Labas rytas, Lietuva“ vedėjas Ignas Krupavičius su žmona Vaida, mados tinklaraštininkė Simona Burbaitė, rašytojas Dailius Dargis. 

„Kine man labiausiai patinka tas jausmas, kai po filmo jauti, kad žodžiai – tuščias reikalas. Kai pasižiūri filmą, bandai jį atpasakoti žodžiais, o jų neužtenka, nes tai – kažkas daugiau. Šiame filme kalbama daug, bet jei jį pažiūrėjus liks kažkas, kam žodžių neužtenka, tada mums bus pavykę“, – pristatydamas filmą sakė „Nova Lituania“ režisierius ir scenarijaus autorius Karolis Kaupinis.

K.Kaupinio filmo „Nova Lituania“ premjera / Gretos Skaraitienės / „ŽMONĖS Foto“ nuotr.

„Nova Lituania“ nukelia į 1938-ųjų Kauną: šalis švenčia nepriklausomybės 20-metį, o Europoje kibirkščiuoja karo grėsmė. Geografijos profesorius Feliksas Gruodis nerimauja dėl valstybės ateities ir sugalvoja beprotišką planą. Jis pasiūlo Vyriausybei sukurti atsarginę Lietuvą… Afrikos žemyne – čia galėtų persikelti šalies gyventojai. Filme vaizduojamo profesoriaus prototipas – Kazys Pakštas, geografas ir mokslininkas, tarpukariu išgarsėjęs su atsarginės Lietuvos idėja. Tačiau tai nėra istorinis filmas, tai – istorija, kuri galėjo būti.

Žiūrėkite premjeros svečių fotogaleriją:

Karolio Kaupinio filmo „Nova Lituania“ premjera (63 nuotr.)
+57

Nors daugelis profesoriaus idėjas laiko beprotiškomis ir isteriškomis, filme juo patiki vienintelis žmogus – politika kiek nusivylęs šalies ministras pirmininkas Jonas Servus. Galiausiai premjeras jau skaičiuoja, kiek laivų reikėtų lietuviams persikelti į Afriką: „2 milijonai 800 tūkstančių žmonių. Sakykim, į vieną laivą telpa 500 žmonių. Vadinasi, mums reikės 5600 laivų. Sakykim, kelionė trunka savaitę pirmyn ir savaitę atgal. Čia bus daugiau nei keturi metai visos Lietuvos iškėlimui!“ 

Lyg primindamos atsarginės Lietuvos perkėlimo į Afrikos žemyną idėją prie kino teatro Vilniuje premjeros proga „išdygo“ egzotiškosios palmės. 

K.Kaupinio filmo „Nova Lituania“ premjera / Gretos Skaraitienės / „ŽMONĖS Foto“ nuotr.

Išankstinėje filmo premjeroje organizatoriai taip pat siekė atkreipti Vyriausybės dėmesį į išskirtinį kino teatrų reguliavimą pasibaigus karantinui. Šalia raudonojo kilimo stovėjo stendas su užrašu „Nediskriminuokite kino teatrų. Naktiniame klube, autobuse gali būti be kaukės, o kino teatre – ne. Jaučiame atsakomybę, bet norime lygių teisių“. „Labai norėtųsi aiškių ir visiems vienodų žaidimo taisyklių, tad palaikome kino teatrus, jiems padėdami kelti klausimus, į kuriuos jie vis dar negauna atsakymų iš Vyriausybės“, – sakė „Nova Lituania“ prodiuserė Marija Razgutė.

Karolis Kaupinis ir Marija Razgutė / Tautvydo Stuko nuotr.

Filmas „Nova Lituania“ pripažintas geriausiu filmu Atėnų ir Rygos kino festivaliuose, pelnė specialų „Cineuropa“ apdovanojimą Vilniaus kino festivalyje „Kino pavasaris“, o režisierius Karolis Kaupinis buvo paskelbtas geriausiu režisieriumi Vokietijoje vykusiame „goEast“ kino festivalyje. Filme „Nova Lituania“ vaidina Aleksas Kazanavičius, Vaidotas Martinaitis, Valentinas Masalskis, Rasa Samuolytė, Eglė Gabrėnaitė, Julius Žalakevičius, Darius Meškauskas.

Debiutinį Karolio Kaupinio filmą kino teatruose išvysite jau nuo šio penktadienio, birželio 26-osios.

Karolio Kaupinio filmo „Nova Lituania“ kadrai (17 nuotr.)
+11
Skaitykite daugiau