Filmo „Pakeliui“ premjeros žvaigždės – Mantas Jankavičius, mažoji Džesika ir Jurgita Jurkutė

Jurgita Jurkutė, Džesika Vienažindytė, Mantas Jankavičius / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Jurgita Jurkutė, Džesika Vienažindytė, Mantas Jankavičius / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2014-11-18 19:35
AA

Dar vienas lietuviškas filmas. Kino mylėtojai tikrai turi iš ko rinktis. Ne viena komedija, veiksmo, net siaubo filmas – idėjų nestokojantys lietuvių režisieriai nesnaudžia. Antradienio vakarą sostinės „Vingio“ kino teatre vėl teko tiesti raudoną kilimą. Čia iškilmingai buvo pristatyta Ričardo Marcinkaus juosta „Pakeliui“.

Filmo „Pakeliui“ premjeroje raudonu kilimu žengė būrys lietuviško kino gerbėjų (75 nuotr.)
+69

Būrys talentingų Lietuvos aktorių, kultūros, meno, pramogų ir verslo pasaulio atstovų – visi rinkosi pasveikinti kūrybinės komandos. Tarp susirinkusių svečių šventiškai pasipuošę atvyko ir pagrindiniai filmo aktoriai – rokerį Panką įkūnijęs Mantas Jankavičius ir 8-metę mergaitę Gerdą suvaidinusi Džesika Vienažindytė.

Premjeros taip pat nepraleido ir Panko mamą vaidinusi Janina Matekonytė bei Panko mylimąja Aiste bei Gerdos įmotę tapusi Jurgita Jurkutė-Širvaitė.

Jurgita Jurkutė-Širvaitė su vyru Ryčiu / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Dar dieną surengtoje spaudos konferencijoje filmo prodiuseris Žilvinas Naujokas kalbėjo, ši juosta skirsis nuo kitų lietuviškų filmų. „Norėjome padaryti kitokį filmą, kitokią istoriją. Nesistengėme kurti komedijos, jų pastaruoju metu gal jau net ir per daug“, – sakė jis.

Tuo tarpu pristatydamas filmą žiūrovams jis užsiminė, kad dėkingiausias jaučiasi savo dukrai ir sūnui. Esą per darbus jis negalėjo skirti jiems pakankamai dėmesio ir būtent tai įkvėpė jį parašyti filmui scenarijų.

Pasak jo, nors scenarijus – originalus, panašių istorijų galima rasti ne viename užsienio filme, pavyzdžiui 2010 metais pasirodžiusios amerikiečių režisierės Sofios Coppolos dramoje „Somewhere“.

Jurgita Jurkutė-Širvaitė su vyru Ryčiu / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

R.Marcinkui – tai pirmas pilnametražis filmas. „Susitikome su Žilvinu, atsidarėme po mažą kavos ir kažkaip sutarėme kurti. Tai nei drama, nei komedija. Mes jį vadiname „kelio filmu“, kuris sujaudins, o kad patiks visiems – net nesitikime“, – kalbėjo jis.

Žodį taręs M.Jankavičius prasitarė, kad šio filmo nebūtų, jei jame nebūtų vaidinusi Džesika. „Ne mano, o jos vaidmuo yra pagrindinis. Viskas, kas buvo gerai – sakykite jai, o kas blogai – man“, – sakė jis.

Jurgita Jurkutė-Širvaitė su vyru Ryčiu / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Atradimų kupina „Pakeliui“ herojų kelionė nepašykšti įtampos, ieškojimų, draugystės ir meilės. Žiūrovai filme galės išvysti buvusio žinomo rokerio Panko nuopolį, jo susitikimą su netikėtai atsiradusia dukra bei troškimą atsispirti nuo dugno ir būti tokiu tėčiu, kokiu mergaitė galėtų didžiuotis.

Filmas „Pakeliui“ turi dvi versijas: viena rodoma su ženklu „N-16“, kita skirta visai šeimai. Pasak režisieriaus, skirtumas bus tik tas, kad antra versija bus 4 minutėmis trumpesnė, joje nebus rodoma, kaip aktoriai vartoja kvaišalus.

Filmo oficiali premjera - lapkričio 21-ąją.

Ričardo Marcinkaus filmo „Pakeliui“ spaudos konferencija (15 nuotr.)
+9