Geriausiu tituluoto filmo „Per arti“ premjera: Vilniuje ant raudonojo kilimo – būrys žinomų žmonių

Filmo „Per arti“ premjera / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.
Filmo „Per arti“ premjera / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2023-10-23 19:26
AA

Pirmadienio vakarą „Forum Cinemas Vingis“ įvyko išankstinis filmo „Per Arti“ seansas. Nors oficiali premjera tik dabar, filmas jau spėjo pelnyti geriausio filmo titulą „Sidabrinių gervių“ apdovanojimuose, aplankė dešimtis užsienio festivalių ir juose pelnė tiek kritikų, tiek žiūrovų simpatijų prizus. O nuo spalio 27 dienos filmas pasieks ir visos Lietuvos kino teatrus.

Pirmadienio vakarą išankstiniame seanse filmą pristatė režisierė Austėja Urbaitė, viena pagrindinių filmo aktorių Dovilė Kundrotaitė, vaikus įkūnijantys neprofesionalūs aktoriai Ajus Antanavičius bei Inesa Sionova, filmo prodiuserė Živilė Gallego.

Geriausio metų filmo pažiūrėti atvyko kviestiniai svečiai. Ant raudonojo kilimo pasirodė pianistė Mūza Rubackytė, aktorė Gražina Baikštytė, televizijos laidų vedėja Rūta Mikelkevičiūtė su dukra Dominyka, dainininkė Rūta Loop ir nemažai kitų pramogų pasaulio veidų.

Austėjos Urbaitės ilgametražio debiuto PER ARTI išankstinė premjera / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.

Filmas pasakoja apie prancūzus Žakliną ir Leoną, kurie įsivaikina lietuvius vaikus ir laikinai į šeimą priima studentę Gabrielę, kad padėtų vaikams susišnekėti, mokytų juos prancūzų kalbos, prisitaikytų prie aplinkos. Tačiau greitai šeimos idilė sutrikdoma kultūrinių skirtumų, nesuderinamų auklėjimo metodų, bei kovos dėl vaikų prisirišimo.

Filmo dialogai – lietuvių ir prancūzų kalbomis. Tėvų iš Prancūzijos porą vaidino prancūzai aktoriai Anne Azoulay bei Arthur Igual. Lietuvė aktorė Dovilė Kundrotaitė specialiai Gabrielės vaidmeniui išmoko prancūzų kalbą.

Austėjos Urbaitės ilgametražio debiuto PER ARTI išankstinė premjera / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.

Filmas „Per Arti“ „Sidabrinės gervės“ apdovanojimuose pelnė geriausio filmo titulą, Austėja Urbaitė buvo apdovanota kaip geriausia režisierė, o Julius Grigelionis apdovanotas už geriausią filmo garsą. Žiūrovų simpatijų prizą „Per arti“ pelnė Lisabonoje vykusiame festivalyje „Indie Lisboa“, o tarptautinės kino kritikų asociacijos FIPRESCI pripažintas geriausiu Vokietijoje festivalio „Go East“ metu. Šiame festivalyje A.Urbaitės debiutas buvo pripažintas ir geriausiu festivalio filmu. Tik ką žiūrovų simpatijų prizas šiai juostai įteiktas ir Panevėžyje vykusiose Lietuviško kino dienose.

Fotogalerija:

Austėjos Urbaitės ilgametražio debiuto PER ARTI išankstinė premjera (41 nuotr.)
+35

Filmas užsienio kritikų buvo pavadintas „filmu su širdimi“, „ypatingai brandžiu filmu“ bei „subtilia psichologine pasaka“.

„Per arti“ prodiuserinė kompanija – „Fralita Films“, filmo gamybą iš dalies parėmė Lietuvos kino centras, Lietuvos nacionalinis radijas ir televizja. Filmą platina „Kino pavasaris distribution“.