Filmo „Santa“ aktorius suomis Tommi Korpela: „Filmuojantis vaikai bėgiojo iš paskos – ne kasdien išvysi Kalėdų Senelį vasarą“

Tommi Korpela / Lukas Balandis / BNS nuotr.
Tommi Korpela / Lukas Balandis / BNS nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2014-01-28 11:52
AA

Sausio 31 dieną žiūrovai kino teatruose galės įvertinti naujausią Mariaus Ivaškevičiaus kūrinį – kino filmą „Santa“. Sudėtingoje meilės istorijoje pagrindinį vyro vaidmenį sukūrė suomių aktorius Tommi Korpela. Tommi suvaidino Jussį, kuris dirba Kalėdų Seneliu.

„Su Mariumi esame pažįstami nuo teatro laikų. Žinojau, kad jis yra įdomus žmogus ir net neskaitęs filmo scenarijaus žinojau, kad ši kino juosta bus neeilinė. Tai yra iššūkis man kaip aktoriui, nes teko dirbti su daugiataute komanda, atvykti į Lietuvą, susipažinti su kultūra, tačiau sprendimą vaidinti „Santoje“ priėmiau greitai ir ilgai negalvojau“, – portalui Žmonės.lt pasakojo T.Korpela.

Suomių aktorius juokėsi, kad savoje šalyje jam tenka suvaidinti normalius vyrukus, o šis Jussi vaidmuo kino juostoje jam pasirodė kitoks. „Reikėjo suvaidinti tokį veikėją, kurio niekada man nėra tekę vaidinti. Buvo tikras iššūkis“, – atviravo aktorius.

Filmo „Santa“ spaudos konferencija (25 nuotr.)
+19
Maja Ivaškevičiūtė, Ovidijus Petravičius, Sandra Daukšaitė-Petrulėnė ir Tommi Korpela / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Filmavimai vyko Lietuvoje, Suomijoje ir Anglijoje. Kaip pasakojo Tommi, tai nėra pirmas kartas, kuomet jam teko apsilankyti mūsų šalyje.

„Esu kelis kartus lankęsis, kuomet dalyvavome su teatru festivaliuose. Yra tekę atvykti paatostogauti, manau, kad tai buvo mano penktoji viešnagė jūsų šalyje. Dievinu Vilnių, tai nuostabus miestas. Neturėjau galimybės daugiau pakeliauti ir pamatyti, bet labai norėčiau tai padaryti. Teko kartą pabuvoti Klaipėdoje ir Kaune“, – apie Lietuvą kalbėjo T.Korpela.

Paklaustas apie filmavimus Lietuvoje, Tommi prisiminė, kad apsirengus Kalėdų Senelio kostiumu jam teko filmuotis vasarą.

„Buvo labai keista filmuotis, kai lauke karšta. Juokiausi, kai buvo filmuojama scena, kuomet aš važiuoju taksi, o šalia sustojusio autobuso keleiviai pradėjo mojuoti. O ką jau kalbėti apie vaikus, kurie bėgiojo paskui, juk ne kasdien išvysi Kalėdų Senelį ir dar vasarą. Rūkau, tačiau su kostiumu nedrįsau to daryti, kad nesugriaučiau jų idealaus Kalėdų Senelio įvaizdžio“, – juokėsi suomių aktorius.

Maja Ivaškevičiūtė, Ovidijus Petravičius, Sandra Daukšaitė-Petrulėnė ir Tommi Korpela / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Apie filmą „Santa“

Filmo „Santa“ veiksmas vyksta šių laikų Lietuvoje ir Suomijoje. Per Kalėdų atostogas lietuvė Inga (akt. Sandra Daukšaitė-Petrulėnė) su savo septynerių metų sūnumi Vincu (akt. Ovidijus Petravičius) atvyksta į Rovaniemį – miestelį Suomijos šiaurėje – aplankyti Kalėdų Senelio, kuriuo dirbantis Jussi (akt. Tommi Korpela) įsimyli Ingą. Užsimezgęs romanas blaško įsimylėjėlius tarp Lietuvos ir Suomijos. Netikėta dramatiška įvykių eiga įneša radikalių pasikeitimų į visų filmo veikėjų gyvenimus.