Filmo „Vyriškas įniršis“ žvaigždė J.Stathamas atsisakė dublerių: „Dabar žinau, dėl ko rizikuoju gyvybe“

Jasonas Stathamas filme „Vyriškas įniršis“ / Filmo atstovų nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

15 metų. Tiek laiko truko, kol filmavimo aikštelėje vėl susikirto kultinio režisieriaus Guy Ritchie ir veiksmo filmų žvaigždės Jasono Stathamo keliai. Paskutinis šio dueto darbas, juosta „Revolveris“, buvo liaupsinamas ir žiūrovų, ir kino kritikų, o dabar, jau nuo šio penktadienio, gegužės 14 dienos, didžiuosiuose ekranuose išvysime naujausią jųdviejų darbą – veiksmo filmą „Vyriškas įniršis“.

Kūrėjai žada, jog trileris bus kiek kitoks, jame neišvysime režisieriaus vizitine kortele tapusių juokelių ar komiškų personažų. Šįkart visas dėmesys buvo skiriamas įtemptam veiksmui ir šiurpą keliančioms kovinėms scenoms, o kas tam galėtų tikti geriau nei pats kadaise kaskadininku dirbęs ir savo gyvybe dėl aktorių rizikavęs J.Stathamas?

Žurnalistų paklaustas apie tai, kaip jam pavyko taip sparčiai kino industrijoje kopti karjeros laiptais, aktorius sako: „Kaskadininkų darbas yra vienas sunkiausių filmavimo aikštelėje. Apie pavojų net nekalbu. Yra ir dar viena skaudi šios profesijos pusė – nors triukus atliekantys profesionalai kaskart rizikuoja gyvybe, jie lieka žvaigždžių šešėlyje. O iš tiesų, daugeliu atvejų, kaskadininkai, dubleriai, yra net svarbesni už pačius aktorius.  Ir jei anksčiau rizikuodavau gyvybe dėl kitų, dabar tai galiu daryti tik dėl savęs. Šis faktas priverčia dar labiau pasitempti, treniruotėms skirti daugiau laiko, nes žinai – kaip pavyks pavojingas triukas ir kaip visa tai atrodys ekrane, priklauso ne nuo kitų, o tik nuo tavęs paties“. 

Jasonas Stathamas filme „Vyriškas įniršis“ / Filmo atstovų nuotr.

J.Stathamas geriau nei bet kas kitas žino, kiek pastangų lieka už kadro besiruošiant veiksmo scenų filmavimams. Niekada apie Holivudą nesvajojęs ir aukštumų šuolių į vandenį čempionatuose siekęs, vėliau modeliu tapęs jaunuolis G.Rithie juostos „Lok, stok arba šauk“ filmavimo aikštelėje atsidūrė pirmiausia dėl geros išvaizdos ir tvirto sportiško sudėjimo. Pastebėjęs jo talentą ir kovinius kaskadininko įgūdžius, G.Rithie J.Stathamą pasamdė ir kitam filmui „Vagišiai“, kur šis pasirodė su tokiomis žvaigždėmis kaip Bradas Pittas bei Benicio Del Toro. 

Vėliau aktorių pamėgo ir kiti režisieriai, nes didžiąją dalį pavojingų triukų jis galėdavo atlikti pats, negana to, tai darydavo geriau už bet kokį dublerį. Taip J.Stathamas tapo juostų „Transporteris“, „Mechanikas“, „Nesunaikinami“, „Megaladonas“ ir kitų, kuriose netrūko įtempto veiksmo scenų, žvaigžde. Naujausiame G.Ritchie filme „Vyriškas įniršis“ kraują stingdančių pavojingų gyvybei scenų žadama per akis. 

Juosta pasakos apie tai, kaip JAV vyksta pinigų pervežimas. Tai – itin pavojingas darbas, kuriame sužeisti ar žuvę darbuotojai yra labiau taisyklė, nei išimtis. Šios veiklos nusprendžia imtis ir J.Stathamo vaidinamas herojus „H“, kuris kolegoms pasirodo įtartinas vien jau dėl to, kad nieko apie save nepasakoja. Nesako net savo tikrojo vardo. 

Jasonas Stathamas filme „Vyriškas įniršis“ / Filmo atstovų nuotr.

Vienos iš pirmųjų jo užduočių metu komandą užpuola kaukėti plėšikai. Apstulbusių kolegų akyse „H“ pats vienas ištaško užpuolikus. Kolegoms tai – ženklas, jog naujokas toli gražu nėra paprastas vyrukas. Dabar juos ima kamuoti kitas klausimas: kas iš tiesų yra šis paslaptingas nepažįstamasis ir kokie jo tikrieji tikslai?

Naujoje kvapą gniaužiančioje, veiksmo perpildytoje ir įtampos nestokojančioje juostoje „Vyriškas įniršis“ šalia J.Stathamo pamatysime Andy Garcią, Scottą Eastwoodą, Jeffrey Donovaną bei kitus žiūrovams puikiai pažįstamus aktorius. Filmas mūsų šalies kino ekranuose – jau nuo šio penktadienio, gegužės 14  dienos.

Filmo anonsas:

Skaitykite daugiau