Filmuojant lietuvišką siaubo juostą „Rūsys“ Jurga Šeduikytė grandine susižalojo burną

Jurga Šeduikytė / Kadras iš filmo „Rūsys“
Jurga Šeduikytė / Kadras iš filmo „Rūsys“
Šaltinis: Žmonės.lt
2014-10-08 09:19
AA

Jau spalio 24-ąją kino ekranus pasieks pirmoji lietuviška psichologinio siaubo drama „Rūsys“. Kol filmo kūrybinė grupė dėlioja paskutinius taškus, kino gurmanai trina rankomis ir su nekantrumu spėlioja, kuo nustebins šis lietuviškam kinui neįprastas žanras.

Reikia pripažinti – filmą reklamuojantis plakatas, kuriame iš pagrindinį vaidmenį atlikusius Jurgos Šeduikytės burnos lipa Marius Jampolskis – išties intriguoja.

Likus vos trims savaitėms iki didžiosios premjeros, filmo prodiuseris Almantas Dulkys šiek tiek praskleidė užkulisių užuolaidą papasakodamas apie labiausiais įsiminusių scenų filmavimo aplinkybes.

Filmo „Rūsys“ plakatas

Viena įdomesnių scenų – iš Jurgos burnos traukiama grandinėlė su kryželiu. „Filme panaudotas biblinis motyvas. Iš vidaus, šiuo atveju – burnos, traukiamas kryžius – tai lyg kaltės išpirkimas, alegorinis kaltės pavaizdavimas. Kai graužatis netelpa tavyje, o ją kažkas tiesiog nori iš tavęs „išlupti“, – siužeto kontekstą paaiškino A.Dulkys.

Pasak jo, išgauti norimą efektą buvo bandoma įvairiais būdais, tačiau net po kelių skirtingų bandymų niekaip nepavyko to pavaizduoti tikroviškai ir tai, kad žiūrovas nuoširdžiai patikėtų rodomais vaizdais.

Kadangi filmo biudžetas nedidelis – ne kartą teko apsieiti be kompiuterinės grafikos elementų ir viską daryti „iš tikrųjų“. „Norėjome, kad vaizdai atrodytų tikroviškai, todėl kai kurias scenas reikėjo atlikti tiksliai pagal scenarijų. Mums liko vienintelis būdas – sukišti Jurgai į burną kone pusmetrio grandinėlę“, – sakė filmo prodiuseris.

Tačiau nors galutinis rezultatas kūrybinę grupę pradžiugino, nedaugelis žino, kad J.Šeduikytei tai buvo tikras išbandymas. Ji kaip reikiant susidraskė burną – žaizdos gijo kone mėnesį.

„Jurga buvo drąsi ir sakė, kas bus – tas. Įkalbinėti sutikti filmuotis kritinėje scenoje jos tikrai nereikėjo“, – juokėsi A.Dulkys.

Lietuviškos siaubo juostos „Rūsys“ filmavimo užkulisiai (5 nuotr.)
Asmeninio albumo nuotr.
+2
Filmo „Rūsys“ plakatas

Tuo tarpu pati J.Šeduikytė šio incidento nesureikšmina. Pasak jos, jei jau sutikai vaidinti, turi sutikti su visais režisieriaus sumanymais. „Truputį susižalojau, malonu tikrai nebuvo. Bet aš juk žinojau, kur einu. Žinojau, kad nebus lengva. Kita vertus, fizinis skausmas buvo ne toks didelis kaip emociniai išgyvenimai – labai įsijaučiau į vaidmenį“, – portalui Žmonės.lt pasakojo J.Šeduikytė. Ji tikino kartais net jautusi, kad namas, kuriame vyko filmavimai, prisisiurbia tam tikros vibruojančios energijos, kurią paskui iš ten iškrapštyti tampa itin sunku.

Filmo „Rūsys“ plakatas

„Darbas „Rūsyje“ man buvo be galo įdomi patirtis. Todėl net neįprastos ir daugiau ištvermės reikalaujančios situacijos nebuvo baisios ar nepatogios“, – sakė ji.

A.Dulkio teigimu, Jurga režisieriaus ir visos kūrybinės grupės lūkesčius išpildė su kaupu. „Prisipažinsiu, nesitikėjau, kad ji gali taip gerai vaidinti. Apskritai – teatre yra daugiau vaidybos, ten turi vaidinti. Kine turi būti toks, koks esi gyvenime. Kitaip žiūrovas nepatikės. Jurgai tai puikiai pavyko“, – komplimentų kine debiutuojančiai aktorei negailėjo prodiuseris.

Akimirkos iš lietuviško siaubo filmo „Rūsys“ filmavimo (9 nuotr.)
+3

Lietuviškame siaubo filme žiūrovai galės išvysti ir daugiau netikėtų scenų. Apie jų filmavimo užkulisius A.Dulkys kol kas kalba paslaptingai, tačiau patikina – įdomių detalių bus per akis.

Filmuojant „Rūsį“ daug dėmesio buvo skiriama grimui – juo rūpinosi profesionali vizažo meistrė Justė Butkė. Prodiuseris prisiminė absurdiškai juokingą situaciją, kai sykį, keturias valandas darytą grimą aktoriai subjaurojo vos per kelias akimirkas. „Buvo daug ašarų“, – šiandien jau su šypsena sunkius momentus prisiminė A.Dulkys.

Kuri scena reprezentuoja filmą? Plakatas, kai J.Šeduikytei iš burnos lipa M.Jampolskis. Kas čia vyko – kol kas neatskleidžiama ir paliekama vietos intrigai.

Aštrių kino kritikų strėlių prodiuseris nebijo. „Tik smalsu – juk tai debiutinis mūsų filmas“, – šypteli jis ir patikina, kad labai svarbu tikėti tuo, ką darai, o tuomet jokie komentarai nebaisūs.

Filmo „Rūsys“ plakatas