Flirtas: leistina ar neatleistina?

Flirtas / Fotolia nuotr.
Flirtas / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2012-07-18 22:23
AA

Flirtuoti moralu ar nemoralu? Leistina ar ne? Psichologai vieningos nuomonės šiuo klausimu neturi, nes tai be galo individualus dalykas, netelpantis į jokią vertinimo skalę.

Tiesa, visi psichologai sutaria dėl vieno, kad flirtas – gana rizikingas dalykas. Jo ribos tokios neaiškios, kad paslysti ir susipainioti vieni juokai. Kodėl? Tai, ką vienas vertina kaip nekaltą jausmų žaidimą, kitas jau supranta kaip didžiulę nuodėmę. Dėl flirto kartais subyra šeimos, išyra patys patvariausi santykiai. Taigi jis ne toks jau nekaltas.... Taigi gerai pasverkite ir pamatuokite, kiek galite sau leisti veldamasi į jaudinantį flirto žaidimą. Vertėtų apie tai radus tinkamą progą pasikalbėti su savo antrąja puse. Drauge padiskutuoti ir nubrėžkite ribą, kur jūsų abiejų nuomone, baigiasi nekaltas flirtas ir kur prasideda neištikimybė. Jei norite išvengti dūžtančių lėkščių ir širdžių, abipusis supratimas labai svarbu.

Apgaulingi ženklai

Nežinia kodėl, bet nemažai vyrų yra įsitikinę: jei moteris kaip nors atkreipė į juos dėmesį, vadinasi, tai flirto ženklas. Na, o paflirtavus, galima tikėtis ir kažko daugiau…

Taigi bendraudama su vyrais, juolab su mažai pažįstamais, būkite atsargi. Net pats nekalčiausias jūsų komplimentas gali būti suprastas kaip flirto ženklas.

  • ► Elektroninio laiško gale prisegate paveikslėlį su bučiniu? Beveik nekyla abejonių, kad šios žinutės gavėjas tai supras visiškai tiesiogiai, t. y. kad „uždegėte žalią šviesą“ flirtui. Tad sulaukusi intymumu kvepiančio atsako, neišsižiokite iš nuostabos. Pati prisiprašėte. Na ir kas, kad paveikslėlį siuntėte kupina pačių nekalčiausių ketinimų, tik norėdama pralinksminti.
  • ► Jei neturite ketinimų leistis į flirto žaidimus, gerai pagalvokite prieš girdama bendradarbio ar šiaip pažįstamo kelnes, marškinius, kaklaraištį. Suprantama, moterims pastebėti išvaizdos detales visiškai natūralus dalykas. Sakant tokio pobūdžio komplimentą, jų galvose parastai nėra dviprasmiškų pašalinių minčių. Tačiau vyrams tai gali byloti ką kita. Juk jie patys moters aprangą dažniausiai pastebi tik tada, kai ji sukelia erotinių pojūčių: tarkim, sijono skeltukas apnuogina koją, gundoma palaidinės iškirptė išryškina krūtų apvalumus ir pan. Nenuostabu, kad toks komplimentas jiems siejasi su flirtu.
  • ► Pažįstamam vyrui ryžotės išsiverkti ant peties ir pasiskųsti, kad nesutariate su mylimuoju? Jei jis tradicinės orientacijos atstovas, prieš tai gerai pasvarstykite. Tipiški vyrai nepratę dalytis itin asmeniškomis savo emocijomis, o jei ryžtasi, tai tik tokiam žmogui, kuriuo visiškai pasitiki. Jiems nė į galvą neateitų mintis, jog nereta moteris tokias „paslaptis“ gali patikėti nebūtinai labai išskirtiniam asmeniui. Atsitiktinio jūsų emocijų pliūpsnio liudininku tapęs vyras gali pamanyti, kad yra jūsų didvyris išvaduotojas. O jau tada, žinoma, gali kilti ir dar daugiau visokių minčių... Geriausiu atveju atsipirksite lengvu flirtu, blogiausiu – teks rimtai pasiaiškinti, ir dar taip, kad jo neįskaudintumėte…
  • ► Jei vakarėlyje nepažįstamą vaikiną užkalbinsite pirma ir su juo kalbėdama ignoruosite telefono skambučius, aplinkinius žmones ir pan., labai daug tikimybės, kad jis patikės, jog norite su juo paflirtuoti ar net suvilioti. Greičiausiai tam vyrukui nė į galvą neateis, kad domitės juo tik kaip įdomiu pašnekovu.
  • ► Turite įprotį kalbėdama liesti pašnekovo ranką ar petį? Užmezgusi pokalbį su stipriosios lyties atstovu, elkitės atsargiau. Vargu ar jis patikės, jog liečiatės vien dėl to, kad esate emocinga ir bendraudama daug gestikuliuojate.

P. S. Suprantama, visus aukščiau išvardytus ženklus, galite kuo puikiausiai panaudoti tada, kai iš tiesų norite paflirtuoti. Neabejokite – vyrai juos supras ir deramai įvertins. Tačiau jei taip elgiatės šiaip sau, neturėdama jokių slaptų ketinimų, atsargiai! Kaip sakoma, geriau netampyti miegančio liūto už ūsų…

Tai įdomu

Flirtas – tai ne vien žaismingas pokalbis su simpatingu žmogumi. Tai dar ir kūno kalba. Tarkim, jei vyras flirtuodamas vis čiupinėja diržo sagtį arba laiko rankas kišenėse, pasak psichologų tai reiškia, kad jis pasąmoningai (o gal net ir sąmoningai) nori atkreipti dėmesį į tam tikrą kūno vietą. Panašiais išvadas galima daryti ir dėl silpnosios lyties atstovių, kurios flirtuodamos žaidžia plauku sruoga, kramto lūpas ar be perstojo taisosi palaidinę. Kiekvienas bent šiek tiek išmanantis psichologiją pasakytų, jog panašūs gestai paprastai reiškia norą sugundyti ar sužavėti.

Daug kas sako, kad flirtas prasideda nuo žaismingo žvilgsnio, koketiškos šypsenos ir pan. Be abejo, tai svarbūs dalykai, bet ne esminiai. Mokslininkų teigimu, didžiausią įtaką pradedant flirtą turi kūno skleidžiamas kvapas arba, kitaip tariant, hormonai feromonai, kurių poveikio sąmoningai net nesuvokiame. Feromonai – tai organizmo tam tikrų liaukų išskiriama substancija, skleidžianti informaciją apie individo seksualinius troškimus, vaisingumą, genetinį atsparumą ir t.t. Kaip spėjama, nosyje esantis organas gaudo kito žmogaus skleidžiamus feromonus, juos „perskaito“, perdirba į cheminius signalus ir siunčia į smegenis. Taigi ne kas kita, o feromonai „kalti“, kad staiga pajuntame simpatiją ar antipatiją ką tik sutiktam nepažįstamajam.

Kuo čia dėtas flirtas? Labai daug kuo. Nesvarbu, kad civilizacijos raidoje flirto prasmė šiek tiek pakito – jis tapo tarsi pramoga, žaidimu, kai kam netgi laisvalaikio leidimo būdu. Tiesioginė ir pati tikriausia fiziologinė flirto prasmė: „apsiuostinėti“, ar horizonte pasirodęs kandidatas tinkamas būti mylimuoju, ar jis priimtinas fiziškai, emociškai ir pan. Taip jau gamtos sutvarkyta, kad flirtas yra tarsi įžanginė santykių dalis.

Flirtuoja ne tik žmonės, bet ir daugelis gyvūnų. Jų ritualiniai poravimosi šokiai, plunksnų kedenimas ar ragų tvirtumo demonstravimas – ne kas kita, o flirto žaidimas. Pasirodyti ir padaryti įspūdį – štai kokia tikroji flirto paskirtis.