Floristas Marijus Gvildys apie „Įkvėpimo naktį“: „Bilietai kainavo kaip į Stingo koncertą, bet juos vis tiek išpirko“
Penki žymiausi Europos floristai penktą kartą susirinko į „Įkvėpimo naktį“, kurioje, kurdami gėlių kompozicijas, improvizavo žiemos tema. Renginys, vykęs Kauno nacionaliniame dramos teatre, buvo vienas brangiausių kada nors surengtų šioje kultūros įstaigoje.
Bilietai, kainavę nuo 70 iki 110 litų, buvo išgraibstyti net be jokios ypatingos „Įkvėpimo nakties“ reklamos. Pasak renginio organizatorių, pakako iškabinti plakatus lankomiausiose miesto vietose. „Bilietai kainavo kaip į Stingo koncertą, bet juos vis tiek išpirko“, – juokavo Lietuvai šiame renginyje atstovavęs floristas Marijus Gvildys.
Jis, kaip vienas iš renginio organizatorių, įsitikinęs, kad tokio populiarumo „Įkvėpimo naktis“ sulaukė, nes žmonėms smalsu gyvai pasižiūrėti, kaip kuria žinomi Europos meistrai. Tarp jų – garbingiausią vietą užėmė šveicaras Peteris Hessas, dėl daugybės pelnytų apdovanojimų vadinamas floristikos guru. Jis publikai padovanojo reginį kaip iš žiedų, vytelių ir kitų papildomų priemonių gimsta širdis, lūpos, kalėdinė puokštė.
Daug dėmesio sulaukė ir vokiečio Manfredo Hoffmanno darbai. Vokietijos floristų federacijos meno direktorius yra puošęs vienas brangiausių pasaulio vestuvių, kurios vyko arabų kraštuose. Alergologas-imunologas Vadimas Kazanskis, pernai tapęs Rusijos floristikos čempionu, sakė neturįs alergijos žiedams, bet jei liga imtų kamuoti, žinotų kaip elgtis.
Humoro nestokojo ir dar vienas tituluotas rusas Romanas Steingaueris. Mokytoju dirbantis floristas juokavo, kad pagrindinė jo veikla bent jau padeda tiksliai atsiminti gėlių pavadinimus.
Dvi valandas trukusią „Įkvėpimo naktį“ vainikavo iš gyvų žmonių sukurta skulptūra „Lozoriau, kelkis“. Taip norėta parodyti, kad renginyje surinktos lėšos bus skirtos mirusio skulptoriaus Stanislovo Kuzmos brėžiniuose sukurtai, bet realybėje dar nepastatytai tokio paties pavadinimo skulptūrai, turinčiai iškilti Santariškių klinikų teritorijoje.