„Fluxus festivalyje“ – kauniečių ir miesto svečių karnavalas: persirengėliai į kalną kopė atbulomis

„Fluxus“ kopimas į Parodos kalną / Teodoro Biliūno / „ŽMONĖS Foto“ nuotr.
„Fluxus“ kopimas į Parodos kalną / Teodoro Biliūno / „ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2021-09-12 10:32
AA

Šeštadienį Kaune aidėjo didžiausias ir bene spalvingiausias bendruomeninis „Fluxus festivalis“, kuris įtraukė į fantazijos nestokojančią bendrakūrybą – festivalio dalyviai, pasipuošę savo kurtais kostiumais bei netikėčiausiomis transporto priemonėmis, kopė į Parodos kalną.

Nuo 2018 m. miestą fluxus būdu miestą žadinantis renginys šiemet atspindi treilerį (anonsą) į 2022-uosius metus, kai Kaunas bus Europos kultūros sostinė, todėl Kauno ir Kauno rajono bendruomenės kvietė paminėti visas metų šventes. Į „Fluxus festivalio“ kulminaciją – kopimą į Parodos kalną – jo organizatoriai ragino pažvelgti išradingai – buvo įmanoma viskas, ką tik leidžia dalyvių fantazija.

„Galima lipti atbulomis ar ant rankų, nešant dėdę ar auksinę žuvelę, su riedučiais ar su banglente, o gal tiesiog dėvint Kalėdų senelio kostiumą“, – prieš renginį vardijo „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ programos „Fluxus Labas!“ koordinatorė Simona Savickaitė. 

Aistė Lasytė „Fluxus“ kopime į Parodos kalną / Teodoro Biliūno / „ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Rytis Zemkauskas „Fluxus“ kopime į Parodos kalną / Teodoro Biliūno / „ŽMONĖS Foto“ nuotr.

„Esu labai laiminga, kad šį bendruomeninį renginį kuria daugiau nei 200 įvairių socialinių grupių ir įsitikinimų žmonių – nuo moksleivių iki senjorų. Tai ir yra tikrasis fluxus – įveikę savo baimes kuriame, darome tai, ko galbūt niekada nesame darę, leidžiamės į avantiūras“, – pridūrė S.Savickaitė.

Anot jos, bendruomeniškesnio įvykio turbūt negalima nė įsivaizduoti – visos veiklos yra kuriamos Kauno miesto ir Kauno rajono gyventojų, ir kiekviena iš veiklų kvietė renginio dalyvius dalyvauti bendrakūryboje. „Vien kostiumai festivalyje išlaisvina – bendraudami žmonės pradeda kurti bendrystę“, – įsitikinusi Simona.

„Fluxus“ kopimas į Parodos kalną / Teodoro Biliūno / „ŽMONĖS Foto“ nuotr.

Festivalio dalyviai šeštadienį susitiko fluxus judėjimo pradininko Jurgio Mačiūno skvere, o užkopę į kalną įsitraukė į (ne)tikėtą ir (ne)paprastą meninį Kauno miesto ir rajono bendruomenių veiksmą. 

Fotogalerija:

„Fluxus“ kopimas į Parodos kalną (58 nuotr.)
+52