„Forbes“ paskelbė, kurie modeliai uždirba daugiausia pasaulyje

Daugiausiai pasaulyje uždirbantys modeliai: Kendall Jenner, Gisele Bundchen ir Adriana Lima / „Vogue“, „Chanel“ ir Vida Press nuotr.
Daugiausiai pasaulyje uždirbantys modeliai: Kendall Jenner, Gisele Bundchen ir Adriana Lima / „Vogue“, „Chanel“ ir Vida Press nuotr.
Šaltinis: BNS
2016-08-31 11:54
AA

Supermodelis Gisele Bundchen (36 m.) gal ir nebevaikšto podiumu, bet jos banko sąskaita ir toliau pranoksta visų kitų modelių šioje industrijoje.

Žurnalas „Forbes“ paskelbė 2016 metų geriausiai apmokamų modelių sąrašą ir brazilų gražuolė vėl jame užima pirmą vietą.

Gisele Bundchen per praėjusius vienus metus uždirbo 30,5 mln. JAV dolerių ir net dvidešimčia milijonų aplenkė antroje vietoje likusią tautietę Adrianą Limą, kuri uždirbo 10,5 mln. JAV dolerių.

Be finansinės persvaros, įspūdį daro ir tai, kad Gisele Bundchen daugiausiai uždirba jau 14-us metus iš eilės, nuo pat 2002-ųjų.

10 daugiausiai pasaulyje uždirbančių modelių pagal „Forbes“ (20 nuotr.)
+14

Nors nebevaikšto podiumu, Gisele Bundchen ir toliau pasirašo dideles mados sutartis su garsiomis firmomis, be to, turi įvairių verslo įmonių. Kaip nurodo „Forbes“, modelis nuo savo karjeros pradžios uždirbo daugiau kaip 430 mln. JAV dolerių ir ši suma vis auga.

„Forbes“ pažymi: „Ji daug uždirba iš pelningų kvepalų ir grožio sutarčių su „Chanel“, „Carolina Herrera“ ir „Pantene“, plius reklamos „Arezzo“ batams ir „SkyTV“ jos gimtojoje Brazilijoje. Atsidėti pinigų jai padeda ir jos pačios apatinių drabužių linija bei odos priežiūros produktai.“

Adriana Lima, ilgiausiai dirbantis „Victoria’s Secret“ angelas per visą kompanijos istoriją, šiemet uždirbo daugiausiai per savo karjerą – iš sutarčių su tokiomis kompanijomis kaip „Victoria’s Secret“, „Maybelline“ ir laikrodžių firma IWC.

„Calzedonia“ 2016 m. maudymosi kostiumėlių kolekcijos modelis / Vida Press nuotr.

Nors Gisele Bundchen ir toliau dominuoja, didžiausią šuolį šiemet padarė Kendall Jenner, kurios uždarbis padidėjo 150 proc., iki 10 mln. dolerių, ir kuri iškilo į trečią sąrašo vietą. Nors ji ir toliau gauna užsakymų, naujas jos sėkmės faktorius yra socialinė žiniasklaida. Kim Kardashian sesers 64,4 mln. sekėjai „Instagram“ tinkle, kurių ji turi daugiausiai iš visų į sąrašą patekusių modelių, padėjo jai pelnyti milijonų dolerių vertės kontraktus su tokiomis firmomis kaip „Estée Lauder“ ir „Calvin Klein“.

Trečiąja vieta ji dalijasi su Karlie Kloss, kuri šiemet padvigubino savo uždarbį, palyginti su praėjusiais metais. Ji turėjo daugiausiai kontraktų iš visų sąrašo modelių: reklamavo 18 skirtingų prekių ženklų, tarp kurių buvo „L’Oréal“ ir „Swarovski“.

„Calzedonia“ 2016 m. maudymosi kostiumėlių kolekcijos modelis / Vida Press nuotr.

Nuo Kendall Jenner ir Karlie Kloss nedaug atsilieka dvi sąrašo naujokės: Gigi Hadid ir britė Rosie Huntington-Whiteley, kurioms penktą sąrašo vietą pelnė uždirbti 9 mln. dolerių iki mokesčių.

Dar viena socialinės žiniasklaidos favoritė Gigi Hadid tą šlovę taip pat pavertė doleriais: daugiau kaip 22 mln. jos „Instagram“ sekėjų pelnė jai kontraktus su „Maybelline“ ir „Tommy Hilfiger“. Ir visa tai – jai dar neatšventus 22-ojo gimtadienio.

„Mūsų verslas pasikeitė, – sako „The Society Management“, kuri atstovauja Kendall Jenner, prezidentas Chrisas Gay. – Šie modeliai tapo vis įtakingesni, nes yra žiniasklaidos perdavimo kanalai, ne tik žmonės, kurie gali būti reklamos veidas, bet ir galingos jos platinimo priemonės.“

„Calzedonia“ 2016 m. maudymosi kostiumėlių kolekcijos modelis / Vida Press nuotr.

„Modeliai, „YouTube“ žvaigždės, socialinės žiniasklaidos žvaigždės – tai jų era, – savo ruožtu aiškino „IMG Models“, kuri atstovauja Gigi Hadid, prezidentas Ivanas Bartas. – Modeliai buvo ant dviejų naujausių amerikietiško „Vogue“ viršelių: Gigi rugpjūtį ir Kendall rugsėjį.“

Kitoje Atlanto pusėje Rosie Huntington-Whiteley, pažįstama iš filmų „Pašėlęs Maksas: įtūžio kelias“ ir „Transformeriai: tamsioji Mėnulio pusė“, buvimas „anglų rože“ irgi gali virsti milijonais, kurių daugumą jai uždirbo jos pačios apatinių linija ir „Marks & Spencers“ makiažo bei kvepalų reklamos.

„Calzedonia“ 2016 m. maudymosi kostiumėlių kolekcijos modelis / Vida Press nuotr.

Beveik trečdalis šiemetinio sąrašo modelių yra naujokės. Tarp jų yra trys „Victoria’s Secret“ angelai Lily Aldridge, Jasmine Tookes ir 20-metė Taylor Hill, jauniausia sąrašo narė.

„Victoria’s Secret“ angelai sudaro 30 proc. daugiausiai uždirbančių modelių sąrašo narių, iš dalies – dėl pelningų kontraktų su šia kompanija.

Šiemet tik 30 proc. daugiausiai uždirbančių modelių yra iš JAV. Sąraše yra trys brazilės ir trys britės – 13-oje vietoje esanti Kate Moss su 5 mln. JAV dolerių, Cara Delevingne ir Rosie Huntington-Whiteley, taip pat – dvi olandės Doutzen Kroes ir Lara Stone.

Dauguma į sąrašą patekusių modelių yra baltosios ir absoliučiai „tinkamo“ dydžio. Tai atspindi įvairovės trūkumą ant podiumų ir reklamos kampanijose.

Neseniai atliktas „FashionSpot“ tyrimas, kurio metu buvo išanalizuotos 236 šių metų pavasario spausdintinės reklamos, parodė, kad 78,2 proc. jų modelių buvo baltosios ir kad juodaodės sudarė 8,3 proc., azijietės – maždaug 4 proc., o ispanakalbės – 1,7 procento. Nepaisant suintensyvėjusių agentūrų pastangų stumti translyčius ar vadinamojo plius dydžio modelius, jie figūruoja redaktorių skiltyse, bet dar retai pasirašo pelningus ilgalaikius kontraktus.

„Calzedonia“ 2016 m. maudymosi kostiumėlių kolekcijos modelis / Vida Press nuotr.

20 geriausiai apmokamų pasaulio modelių nuo 2015 metų birželio 1 dienos iki 2016 metų birželio 1 dienos bendrai uždirbo 154 mln. dolerių iki mokesčių. Visi šie modeliai bendrai turi beveik 200 mln. „Instagram“ sekėjų.

Modelių vyrų sąraše nėra, nes paprastai jie šiame versle uždirba daug mažiau nei moterys. Kai „Forbes“ praėjusį kartą sudarė modelių vyrų sąrašą – 2013 metais – pirmoje vietoje buvo 1,5 mln. dolerių (1,35 mln. eurų) uždirbęs Seanas O'Pry.