Fotografas R.Mishka kviečia į unikalią parodą – įamžino amerikietišką grožį: „Tai ne tik paroda“

Robert Mishka, „The Spotlight“ / Asmeninio archyvo nuotr.
Robert Mishka, „The Spotlight“ / Asmeninio archyvo nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2024-05-01 13:16
AA

Gegužės 3 d. istorinėje Vilniaus erdvėje „Aludariai Story Cellar“ įvyks pirmasis meną ir muziką jungiantis renginys „The Spotlight“. Vakaro svečių laukia išskirtinis vakaras: fotografo Robert Mishkos paroda, atlikėjos Marijos Grabštaitės pasirodymas bei elektroninės muzikos hitai, kuriuos gros didžėjai Justy ir Bernis. „Grožis – žiūrinčiojo akyse“ – skelbia renginio šūkis ir kviečia pasinerti į... amerikietišką grožį.

Svarbiausias vakaro aspektas – paroda „American Beauty“, kurios autorius yra garsus Lietuvos fotografas Robert Mishka. Menininkas lankytojus nukels į saulėtą amerikietišką gyvenimą. Majamyje užgimęs projektas vystėsi trejus metus. R.Mishka aplankė 11 valstijų ir surengė daugiau nei 50 fotosesijų. Jam pozavo skirtingų tautybių tuo metu Amerikoje buvusios prestižinėms agentūroms priklausančios manekenės. Įdomu tai, kad pasaulinės sėkmės sulaukusios gražuolės tą darė visiškai nemokamai – visas jas sužavėdavo išvysti ankstesni talentingo lietuvio darbai!

Robert Mishkos paroda „The Spotlight“ / Asmeninio archyvo nuotr.

Fotografijomis autorius atsako į sau keliamą klausimą, koks gi tas amerikietiškas grožis. Parodą sudarys 19 geriausių nuotraukų, kurios bus eksponuojamos specialiai pagamintose šviesdėžėse. Kaip pasakoja fotografas, tokiam kūrinių pateikimui jį įkvėpė filmas „Closer“ – Lietuvoje dar niekas nėra taip daręs.

Robert Mishka / Asmeninio archyvo nuotr.

„Pagrindinis parodos atspirties taškas yra žiūrovas, o grožis slypi žiūrinčiojo akyse. Tikiuosi, kad pavyks padaryti šią parodą tokią, kokios dar nebuvo mūsų šalyje. Suprantu, kad tai skamba labai garsiai, bet toks yra mūsų komandos tikslas. Tai – ne tik paroda, tai kūrybos, muzikos ir meno sintezė. Sujungus visus aspektus, mes pajusime „The Spotlight“, – sako R.Mishka.

Marija Grabštaitė / Asmeninio archyvo nuotr.

Vakaro programoje ne tik R.Mishkos fotografijų paroda, bet ir specialus dainininkės Marijos Grabštaitės pasirodymas. Jai fortepijonu akompanuos Dovydas Kiauka. Po Marijos pasirodymo laukia slapto svečio iš užsienio (Lietuvoje mylimo atlikėjo!) pasirodymas. Vakarą užbaigs elektroninės muzikos mylėtojams puikiai pažįstami didžėjai Justy ir Bernis, kurie į savo grojaraščius įtraukė iš už Atlanto atsivežtus ir šiuo metu populiarumo viršūnėje esančius muzikos hitus.

Vienas renginio sumanytojų – investuotojas ir meno kolekcininkas Darius Lebedzinskas. Verslininkui tenka daug keliauti po pasaulį, kur lanko įvairias, kartais pačias netikėčiausias meno parodas. Viešėdamas Niujorke meno mylėtojas apsilankė parodoje, kurią vainikavo įspūdingas muzikos renginys. Grįžęs į Lietuvą idėjų nestokojantis vyras kartu su R.Mishka sumanė surengti naujo koncepto renginį, kurį pavadino „The Spotlight“.

Justy / M.Stankaičio nuotr.

„Norime suteikti galimybę praleisti nepamirštamą vakarą meno apsuptyje. Fotografijų parodą papildys intymią atmosferą kurianti gyva muzika. Vakarui įsibėgėjant ją pakeis elektroninė muzika. Ilgai ieškojome vietos, kur galėtų vykti pirmasis renginys. Ši istorinė vieta dar labiau sustiprins vakaro pojūčius. Tikiuosi, kad „The Spotlight“ renginiai taps meno mylėtojų susibūrimo vieta nepamirštamai praleisti laiką“, – pasakoja D.Lebedzinskas.

Į pirmą renginį pakviesti žymūs Lietuvos menininkai bei visuomenės veikėjai. Tapti išskirtinio renginio dalimi gali kiekvienas įsigijęs bilietą tickets.paysera.com.