Fotografas Saulius Paukštys sukvietė pažiūrėti Užupio atvaizdų

Sauliaus Paukščio paroda / Gretos Skaraitienės nuotr.
Sauliaus Paukščio paroda / Gretos Skaraitienės nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2018-12-19 19:18
AA

Menininkas, fotografas bei įvairių meno akcijų iniciatorius Saulius Paukštys kaskart pristato vis kažką naujo. Šį kartą jo dėmesio centre atsirado vilniečių labai mylimas miesto rajonas – Užupis.

Menininkas visuomenei pristatė savo fotografijų rinkinį „Užupio atvaizdų rinkinys“. Pristatymo vieta pasirinkta neatsitiktinai – taip pat Užupis, o tiksliau, Užupio menų inkubatoriaus galerija „Magnetai ir Stebuklai“.

Fotomenininko Sauliaus Paukščio darbų parodoje pristatytas Van Dyke Brown technika atspaustų Užupio atvaizdų rinkinys.

Saulius Paukštys pastaruoju metu vysto senovinę XIX a. Van Dyke Brown fotografijos techniką. Ja išgaunami atvaizdai labai faktūriški, subtilūs ir išraiškingi. Kiekvienas toks atspaudas – vienetinis ir unikalus. Itin įspūdingai atrodo architektūrinės kompozicijos – išryškėja architektūrinių elementų kontrastai, faktūros, daugiaplanių struktūrų šešėliai.

Tai – savotiškas alchemiškas laiko mašinos modelis: kelios dozės Užupio atvaizdų, kuriuose praeitis (senovinė technologija) susipynusi su dabartimi (fotografavimo momentas). Tai sukonstruoja unikalų vaizdą, kuris turi ir istorinio vyksmo užtaisą, ir fotografijai būdingą dabarties liudijimo, unikalaus laiko momento konservavimo faktą. 

Pats šių fotografinių paveikslų spausdinimo procesas reiškia, kad kiekvienas atspaudas yra vienetinis ir unikalus, o popieriaus faktūra atspaustą vaizdą priartina labiau prie grafikos nei prie fotografijos.

Sauliaus Paukščio paroda (17 nuotr.)
+11