Fotografė Joana Burn: „Vestuvių nuotraukoms instagramo mados negalioja“
Dar visai neseniai neįsivaizdavome vestuvių be vaišėmis nukrautų stalų ar šabloninių nuotraukų, darytų foto studijoje. Tačiau pastaraisiais metais vestuvių tendencijos sparčiai kinta. Pasak 12 metų vestuvių akimirkas fiksuojančios fotografės Joanos Buividaitės, dabar poros vis dažniau pageidauja nesurežisuotų nuotraukų, kurios svarbiausias – tikras žmonių ryšys, o norintiems jas pagyvinti pataria atsižvelgti į kelias detales.
Nuotraukos turi atlaikyti laiko išbandymą
Fotografė J. Buividaitė, geriau žinoma kaip Joana Burn, pasakoja, kad dažniausiai poros į ją kreipiasi norėdamos įamžinti kuo tikroviškesnę šventės eigą.
„Įprastai poros, su kuriomis dirbu, pageidauja nuoširdžių, nesuvaidintų, natūralių nuotraukų. Man ir pačiai tokios nuotraukos yra artimos, nes jose galima pamatyti tikrą, nesurežisuotą dviejų žmonių ryšį. Todėl susitikę su būsimaisiais jaunavedžiais, pirmiausia kalbamės ir bandome vieni kitus pažinti, nepalikti neatsakytų klausimų, baimių ar dvejonių. Manau, kad būtent atvirumas ir tikrumas gali padėti užtikrinti gražiausias nuotraukas, tad jaunavedžiams rekomenduočiau nuo to pradėti“, – pasakoja fotografė.
Paklausta, ar pasitaiko atvejų, kai poros, planuodamos vestuvių fotosesiją, atsineša patinkančių nuotraukų pavyzdžių iš instagramo ar kitų socialinių tinklų, J. Buividaitė teigia, kad dažniau būsimieji jaunavedžiai duoda jai kūrybinę laisvę ir nesistengia lygiuotis į kitus.
„Žmonės tiesiog nori, kad ta diena jiems būtų ypatinga. O ir pati visuomet į vestuves žiūriu kaip ypatingą kūrybinę šventę. Tad nebandau vaikytis tendencijų, nes instagramo mada praeis, feisbukas atsibos, o nuotraukos liks visam gyvenimui. Visuomet stengiuosi, kad nuotraukos atlaikytų laiko išbandymą“, – pasakoja fotografė.
Nuotraukas gali pagyvinti kelios detalės
Pasak J. Buividaitės, nėra taisyklių, kur šventės dieną geriausia fotografuotis, tačiau norintiems gražių nuotraukų, pataria atkreipti dėmesį į paros metą.
„Vieniems patinka miestas su šurmuliuojančiais praeiviais, kiti nori gamtos ir ramybės, treti prisimena sentimentalias vietas. Vietą padiktuoja ir poros apranga – viena šaukiasi gamtos, o kita – architektūros. Sakyčiau, kad bene svarbiausia pagalvoti apie dienos metą, kada norime fotografuotis, ir ar tuo metu ten bus graži šviesa“, – sako ji.
Fotografės teigimu, norintiems žaismingesnių nuotraukų verta apsvarstyti ir įdomesnes detales.
„Lauko gėlės, vėjyje besiplaikstantys plaukai, skrybėlė ar ledų porcija rankoje visuomet pagyvina nuotraukas ir suteikia joms smagumo. Svarbu, kad visa tai neatrodytų dirbtinai“, – pataria J. Buividaitė.
Maistu nukrautus stalus keisti gera emocija
Jau kelerius metus prie linksmos vestuvių nuotaikos kūrimo prisidedančių ledų „Sweet Morello“ įkūrėjas Vaidotas Vyšniauskas pasakoja, kad išties pasitaiko atvejų, kai šis skanėstas užsakomas šventei norint smagesnių nuotraukų. Vintažiniame vežimėlyje ir dviratuke ledus įkurdinęs vyras teigia, kad tai kartais tampa ir šventės akcentu.
„Ledai vestuvėse visų pirma populiarėja dėl to, kad poros ieško netradicinių alternatyvų įprastoms vaišėms prie bažnyčios. Šampaną čia vis dažniau pakeičia būtent ledai. Tačiau ne paskutinėje vietoje ir nuotraukos: svečiai, besibūriuojantys prie ledų dviratuko, romantiški jaunieji su ledų porcijomis rankose, lūpas išsitepę vaikai – tokie kadrai labai mėgstami fotografų“, – teigia jis.
Pasak jo, ledai patvirtina vis populiarėjančią natūralumo vestuvėse tendenciją – po truputį praeina mada nukrauti stalus užkandžiais ir kelių rūšių gėrimais; svečius ir pačius jaunuosius daug smagiau nuteikia paprastas senovinis ledų dviratis ir burnoje tirpstantys į vaikystę nukeliantys ledai.
„Esame sulaukę prašymų priderinti ledų spalvą prie vestuvių tematikos, pavyzdžiui, kūrę mėlynus ledus šventei, kurioje dominavo ši spalva. Itališko stiliaus vestuvėse privalomas atributas – pistacijų skonio ledai. Tačiau įprasčiau poros renkasi vaisių ar uogų skonio ledus. Įmantrių eksperimentų pageidauja retai, matyt, norima, kad ledai būtų tiesiog geri skanūs, patiktų tiek vaikams, tiek tolimam giminaičiui. Apskritai, į ledus žiūrima kaip į šventę praskaidrinančią detalę, kuri sukuria smagią emociją ir dažnai atsiduria ne tik profesionalių fotografų nuotraukose, bet ir svečių asmenukėse“, – šypsosi V. Vyšniauskas.
Turėti „planą B“, bet atsipalaiduoti
Dauguma jaunųjų svajoja apie linksmą vestuvių šventę, kurioje smagiai laiką leidžia tiek patys, tiek jų svečiai. Tačiau natūralu, kad kartais pasitaiko netikėtumų, galinčių sugadinti ne tik pakilią nuotaiką, bet ir tuoktuvių nuotraukas. Paklausta, ar įmanoma nuo to apsisaugoti, fotografė Joana pataria apgalvoti keletą detalių.
„Esu fotografavusi įvairiose situacijose, tad visuomet, bendraudama su poromis, prieš vestuves aptariu „planą B“, kurio imamės, jeigu, pavyzdžiui ima netikėtai lyti. Nuotaiką sugadinti taip pat gali nepatogi suknelė, pirmą kartą avimi bateliai, alkis, nesusikalbėjimas tarp poros ir fotografo, tad rekomenduoju šiuos dalykus apgalvoti prieš šventę, kad tądien nedrumstų nuotaikos“, – pasakoja ji.
Apibendrindama, fotografė, sudalyvavusi jau daugiau nei 200 vestuvių, teigia, kad geriausios būna tos šventės ir jų nuotraukos, kuriose patys jaunieji atsipalaiduoja ir elgiasi taip, kaip jiems labiausiai patinka.
„Pastarosios įsimintinos vestuvės, kuriose dalyvavau, buvo visiškai paprastos. Jaunieji tuokėsi basi, vietoje sveikinimų visi tyliai klausėsi gongų, o vėliau su drabužiais sušoko į namų baseiną. Taigi, nėra vienos universalios taisyklės – svarbu nuoširdžiai mėgautis šventine diena, vienas kitu ir nepamiršti esmės, tuomet ir nuotraukos tai puikiai atskleidžia“, – pabaigia J. Buividaitė.