Fotomenininkas Ričardas Jarmalavičius antrą kartą nominuotas mobiliosios fotografijos „oskarui“

Ričardas Jarmalavičius / „Mark and Migle studios“ nuotr.
Pranešimas spaudai
Šaltinis: Žmonės
AA

Lietuvos fotomenininkas, kompanijos „Publicum“ vadovas Ričardas Jarmalavičius antrą kartą pateko tarp mobiliosios fotografijos „oskaro“ nominantų, paaiškėjo Niujorke paskelbus pasaulinio konkurso „iPhone Photography Awards“ (IPPAWARDS) rezultatus.

Autoritetinga tarptautinė komisija nugalėtojus rinko iš šimtų tūkstančių nuotraukų, atkeliavusių iš daugiau kaip 140 pasaulio šalių.

Konkurso gyvenimo būdo kategorijoje tarp finalininkų pateko ir „Honorable Mention“ įvertinimą pelnė R.Jarmalavičiaus nuotrauka „Ateitis, kuri praėjo“, padaryta viename Katalonijos pajūrio kaimelyje Kosta Bravoje.

„Bene paskutinė šilta rudens diena mano mylimiausiame kaimelyje, kuriame nuolat apsistoju.  Daug istorijų gali pamatyti, žiūrėdamas į meiliai apsikabinusią pagyvenusią porą, stebinčią besibaigiančią dieną. Kažkam tai yra prisiminimai apie praeitį, kažkam – svajonės apie ateitį. Bet kartais visa tai telpa viename kadre“, – sako R.Jarmalavičius.

Ričardo Jarmalavičiaus užfiksuotas kadras

2019-ųjų IPPAWARDS konkurso gyvenimo būdo kategorijoje tarp finalininkų buvo patekusi R.Jarmalavičiaus nuotrauka „Mūsų vasaros laikas“, padaryta Ebre deltoje Ispanijoje.

Nuo 2007 metų vykstantys „iPhone Photography Awards“ apdovanojimai dėl visuotinai pripažinto statuso vadinami mobiliosios fotografijos Oskarais. Konkursui pateiktos nuotraukos gali būti darytos ir apdorotos tik su „iPhone“ ar „iPad“ įrenginiais ir juose esančiomis programėlėmis. Konkurso laimėtojai sulaukia išskirtinio pasaulio žiniasklaidos dėmesio, jų kūrinius skelbia „Newsweek“, „Washington Post“, „Wall Street Journal“, „Vanity Fair“, „Fortune“, „The Guardian“, „La Stampa“, „Time“, „El Pais“ ir kt.

Mobiliuoju telefonu darytomis juodai baltomis nuotraukomis išgarsėjusio R.Jarmalavičiaus nuotraukos yra pelniusios kelias dešimtis tarptautinių apdovanojimų, publikuotos „National Geographic“, „Vogue“, „Photo“, kitose pasaulio žiniasklaidos priemonėse, eksponuotos parodose Prancūzijoje, Vengrijoje, Slovakijoje, Lenkijoje ir Lietuvoje.

Ričardo Jarmalavičiaus užfiksuotas kadras

Autorius net du kartus pelnė Metų fotografo titulą pasauliniame fotografijos konkurse „Hotshoe Black & White Photography Awards“ – 2018 ir 2016 metais.

Fotografas pripažįsta, kad nuotraukose atsispindintį jo savitą žvilgsnį į gyvenimą suformavo vaikystė vaikų globos namuose, tarnyba sovietų armijoje, saugant kalinius Rusijos Šiaurėje, turtinga žurnalistinė patirtis, knygos ir spalvingas asmeninis gyvenimas.

R.Jarmalavičius yra baigęs žurnalistiką ir fotožurnalistiką Vilniaus universitete, daug metų dirbo žurnalistu ir redaktoriumi įvairiose žiniasklaidos priemonėse, dabar vadovauja savo įkurtai strateginės komunikacijos kompanijai „Publicum“, yra pasaulinės „Havas“ komunikacijos grupės partneris Baltijos šalyse.

Skaitykite daugiau