Fotomenininko P. Lileikio parodoje – daugiau nei prieš dvidešimtmetį įamžinti žinomi Lietuvos žmonės

Pauliaus Lileikio paroda „Mikrofonas įjungtas“ / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Pauliaus Lileikio paroda „Mikrofonas įjungtas“ / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2017-09-05 17:26
AA

Šiandien LRT pastate pristatyta fotomenininko Pauliaus Lileikio paroda „Mikrofonas įjungtas“. Autoriaus užfiksuotuose kadruose – ypatingos akimirkos iš televizijos istorijos.

Šypseną kelia kadrai, kuriuose daugiau nei prieš dvidešimt metų įamžinti tuomet ir dabar garsūs Lietuvos žmonės. Nespalvotose nuotraukose įamžinti žurnalistai, pramogų verslo atstovai, LRT diktoriai ir ypatingi Lietuvos politikos veikėjai.

Autorius neslėpė, kad parodą paruošti buvo labai sunku – kolegų kadrų per daugybę metų prisikaupę tiesiog per daug.

Edmundas Jakilaitis, Andrius Tapinas, Rasa Tapinienė, Jogaila Morkūnas, Edita Mildažytė, Algimantas Čekuolis ir net prezidentas Valdas Adamkus bei profesorius Vytautas Landsbergis – visi jie įamžinti ypatinguose LRT istoriją menančiuose kadruose.Parodos pristatyme apsilankė ir pirmosios televizijos transliacijos režisierius Anupras Lauciūnas, etnomuzikologė Zita Kelmickaitė, o ją pristatė LRT generalinis direktorius Audrius Siaurusevičius.

Taip pat buvo pristatyta ir įspūdinga knyga. Net šešiasdešimt metų (1957-2017) LRT istorijos įamžinusiame tome galima rasti ypatingiausius įvykius, surinktus interviu, naujienas ir žinutes.

„Neatskleisiu jokios paslapties, kad dirbant paaiškėja, kad medžiagos yra tiek daug, kad galima leisti daugiatomę enciklopediją. Gal kas nors tą ir padarys, tai yra pradžia tyrinėjimų televizijos“, – sakė A. Siaurusevičius.

Tai – jau antroji tokio tipo knyga. Panaši buvo išleista apie Lietuvos radijo istoriją. „Televizijoje yra tiesiog per daug spalvų ir dinamikos, kad sutalpintume į paprastą enciklopediją“, – sakė knygos sudarytoja.

Fotomenininko P. Lileikio parodoje – daugiau nei prieš dvidešimtmetį įamžinti žinomi Lietuvos žmonės (34 nuotr.)
+28