FOTOpasivaikščiojimas po Kauną įspūdingu gatvės meno maršrutu
Kauno pastatų sienas puošiantys menininkų sukurti milžiniški piešiniai pastaraisiais metais pakeitė miesto veidą. Juos galima aptikti netikėčiausiose vietose, tiek be tikslo klaidžiojant miesto gatvėmis, tiek pasirinkus specialų maršrutą.
Nuo seno gatvės menas buvo vertinamas kontroversiškai – vieniems tai saviraiškos laisvė, o kitiems tik bevertės teplionės ir vandalizmas. Atsiradęs kaip protesto forma grafitis iki šiol išlieka naktimis nelegaliai paišančių ir norinčių apie save skleisti kokią nors žinią jaunuolių saviraiškos forma. Tačiau pastaruoju metu daugelis tai daro ne iš ideologinių paskatų, o todėl, kad gražu, nelegalu, suteikia adrenalino.
Dideli, legaliai miesto sienas pagyvinantys piešiniai šiandien dažniau vadinami neofreskomis. Vienas žinomiausių šio meno stiliaus pradininkų Tadas Vincaitis-Plūgas taip pat pradėjo nuo nelegalių piešinių statybų aikštelėse ar ant sandėlių sienų. Dabartinės jo pieštos neofreskos tampa neatskiriama miesto identiteto dalimi.
250 kvadratinių metrų dydžio piešinyje, skirtame pažymėti LRT 90-metį, vaizduojami specialioje parodoje eksponuoti XX amžiaus pradžioje Prancūzijoje pagamintas gramofonas, tarpukario ir sovietinės fotografijos iš radijo istorijos. O „Sugrįžau namo“ papuošė vietą, kuri vadinama „vartais į Kauno senamiestį“.
Vienas žymiausių Kauno gatvės meno kūrinių Tado Šimkaus ir Žygimanto Amelyno „Senelis išminčius“ ant buvusio batų fabriko „Lituanica“ gali būti vadinamas miesto ikona. Šis piešinys, jau tapęs miesto simboliu, nuo sienos persikėlė į kitų meninkų ir dizainerių darbus. Prekės ženklo „Native LT“ kūrėja Kristina Šilinytė sukūrė pirkinių krepšelius, o mados dizainerė Rita Kazokaitė-Kaupelienė – visą drabužių liniją, puoštą Kauno gatvės meno piešiniais.
Kauno gatvės meno festivalio organizatorių bei kitų gatvės menininkų pastangos ne tik suteikė miestui naują veidą ir maloniai stebina praeivius, bet jau tampa turizmo traukos objektais.
Žmonės.lt kviečia jus žiūrėti fotogaleriją, o viešint Kaune pasinaudoti žemiau esančiu maršrutu, kuris leis patogiai aplankyti žinomiausius gatvės meno kūrinius:
SENAMIESTIS
„Senelis išminčius“ Tadas Šimkus ir Žygimantas Amelynas, Jonavos g. 3
„Sugrįžau namo“ Tadas Vincaitis-Plūgas, Pilies g. 4
Be pavadinimo Ernest Zacharevič, Šv. Grtrūdos g. 58
„Princesė ant žirgo“ Tadas Šimkus ir Gabija Menkevičiūtė, Nemuno g. 30
CENTRAS
„Starkas“ Tadas Vincaitis-Plūgas, E. Ožeškienės g. 17B
Kiemo galerija, E. Ožeškienės g. 17B
„Rožinis dramblys“ Vytenis Jakas, E. Ožeškienės g. 18A
„Šiuolaikinės damos“ Linas Kaziulionis, A. Mickevičiaus g. 37
Kauno paveikslų galerijos freska „Os Gemeos“ , K. Donelaičio g. 16
Kekto Tadas Vincaitis-Plūgas, K. Donelaičio g. 16
„Perkūnas“ Tadas Vincaitis-Plūgas, Tomas Dėžutė, K. Donelaičio g. 16
LRT 90-mečio neofreska Tadas Vincaitis-Plūgas, S. Daukanto g. 28A
„Dviratininkas su rože“ Tadas Šimkus, M. K. Čiurlionio g. 17
„Volfas Engelman“ bravoro freska Žygimantas Amelynas, Kaunakiemio g. 2
ŠANČIAI
Žalio tilto siena Skirtingi autoriai, Nemuno krantinė
„Žiema baigės“ Žygimantas Amelynas, Juozapavičiaus pr. 118
„Jis ir Ji“ Gražvyda Andrijauskaitė, A. Jouzapavičiaus pr. 62
„Šančių laikai“ Gražvyda Andrijauskaitė, Kranto al. 62
„P. S.“ Žygimantas Amelynas ir Tadas Šimkus, Drobės g. 62
PANEMUNĖ
„Padangos padangėje“ Žygimantas Amelynas, Vaidoto g. 36
VILIJAMPOLĖ
„Kiemas“ Tadas Vincaitis-Plūgas | Varnių g. 51