„Freaks on Floor“ koncertas – vakarinės sekmadienio mišios su styginių kvartetu

„Freaks On Floor“ koncerto akimirka/Gretos Skaraitienės nuotr.
„Freaks On Floor“ koncerto akimirka/Gretos Skaraitienės nuotr.
Rūta Giniūnaitė
Šaltinis: Žmonės
2019-01-20 19:47
AA

„Grojame jau 12 metų, bet dar niekada nepasisekė taip gerai surengti koncerto. Tad galite iškart paploti styginių kvartetui. Nusiteikę Jūs ar ne, labai prašysime šį vakarą dainuoti“, – taip sekmadienio vakarą savo muzikines mišias Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčioje pradėjo roko grupė „Freaks on Floor“. Dar rudenį išleidę penktąjį studijinį albumą „Gold“, Justinas Jarutis ir Rokas Beliukevičius kvietė gerai žinomus roko kūrinius išgirsti naujai ir lyriškai su styginių kvartetu.

Rugsėjį prieš albumo pristatymą portalui Žmonės.lt vokalistas J. Jarutis pasakojo, kad „Gold“ skambesys kiek švelnesnis nei prieš tai buvusių įrašų – albume galima rasti ne vien tradicinio roko, bet ir elektronikos pėdsakų.

Ankstesniame albume „Waves“ skyrę daug vietos meilei (galima paklausyti tokių dainų kaip „Hold On To Me“, „Body & Soul“), naujausioje savo kūryboje freaksai liečia socialines temas. „Stengiausi rašyti dainas, kurios būtų skirtos ne kažkam konkrečiai, o būtų apie kažką. Viena iš dainų „Those Were The Days“ kalba apie priespaudą, kurią mes kažkada turėjome Lietuvoje, kaip kovojama su ja. Šiame albume daugiau socialinių temų negu meilės“, – anksčiau pasakojo J. Jarutis.

Netrūksta eilučių ir apie globalias problemas. Štai pirmasis albumo singlas „May Peace Prevail“ kalba apie taiką, kurią žmonės gali pasiekti dirbdami bendro tikslo link: „Sėskime į lėktuvą / Nuskriskime ten, kur žmonės jaučia skausmą / Ir klausykimės, tiesiog klausykimės“.


„Freaks On Floor“ koncerto akimirka/Gretos Skaraitienės nuotr.

Sakralinėje Šv. Kotrynos bažnyčios erdvėje snieguotą sekmadienį buvo galima išgirsti ne tik naujausius kūrinius, bet ir hitais tapusius „Evil Twin“, „Feelings“, bei dainas iš pačių pirmųjų įrašų. Viso koncerto metu jautėsi grupės pastangos kurti intymią atmosferą su žvakių imitacijomi, raudonomis ir gelsvomis šviesomis, kurios džiugino kiekvieno žiūrovo telefono fotokamerą ir instagramo profilius. „Freaks on Floor“, atrodo, kvietė klausytojus tarsi pačius artimiausius žmones jaukiai muzikinei vakarienei.

J. Jarutis kelis kartus ragin publiką prisijungti dainuoti kartu. Po kelių kuklių bandymų vilniečiai pagaliau išlipo iš mieguisto sekmadienio nuotaikos išreikšdami palaikymą. Tie, kurie nesuspėjo į sekmadienio mišias, vakare Šv. Kotrynos bažnyčioje galėjo sudalyvauti daugiau nei valandos trukmės (13 kūrinių) roko pamaldose su klasikos užuominomis.

Freaksai, regis, daugiau nei dešimtmetį net nesistengdami išlaiko savo vietą lietuviškos alternatyvios muzikos nišoje. Gal populiarumą lemia ir J. Jaručio solinė karjera ir dažnesni pasirodymai televizijos projektuose. Kad ir kaip ten būtų, grupei tai į naudą – šį vakarą jie du kartus pasirodo pilnoje bažnyčios erdvėje senamiesčio širdyje, maišydami roką ir klasiką, maištingą savo įvaizdį su bažnyčios rimtimi ir pastangomis suaugti.

„Ačiū labai, kad Jūs esate. Mes Jus mylime ir džiaugiamės, kad ateinate“, – šypsojosi „Freaks on Floor“.

„Freaks On Floor“ koncertas (32 nuotr.)
+26