G.Butvilaitė – apie gyvenimą Venesueloje: „Tėtis kas valandą skambindavo paklausti, ar aš gyva“

Gailė Butvilaitė / Asmeninio albumo nuotr.
Gailė Butvilaitė / Asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2024-01-20 12:49
AA

Venesueloje iki 18 metų augusios aktorės Gailės Butvilaitės gyvenimas vertas filmo scenarijaus. Į itin atvirą interviu leidusis aktorė atvirai prabilo apie gyvenimą tarp dviejų šalių ir apie naujausią gyvenimo iššūkį. Apie šį kalba su laimės ašaromis.

Tuomet, kai Gailei buvo dveji, ji su šeima ir broliu persikėlė gyventi į Venesuelą. Jos motina dirbo baleto šokėja, o tėvas – smuikininku. Nors iš pradžių planavo išvykti tik trumpam, galiausiai šeima ten liko net 18 metų.

„Tik dabar grįžusi į Venesuelą supratau, kokioje nuostabioje mokykloje mokiausi ir kodėl tėvai nusprendė ten pasilikti. Pati mokykla su mumis ir tėvais elgėsi kaip su šeima. Mes neturėjome artimųjų iš Lietuvos, bet turėjome visus mokyklos mokytojus, direktorius, draugų šeimas...“ – apie mokyklą Venesueloje TV3 laidoje „Pasaulis pagal moteris“ pasakojo Gailė.

Gailė Butvilaitė ir Kristina Rimienė / Tomas Petrovskis / tomasfoto.lt

Gyvendama toli nuo gimtinės, šeima stengėsi puoselėti lietuviškas tradicijas – vaikus mokė lietuvių kalbos, minėjo lietuviškas šventes. Gailė pasidalino, kokias knygas mėgo labiausiai ir kodėl vasaromis sugrįžus į Lietuvą, vakarėliai niekada nesibaigdavo.

„Gyvenant užsienyje, lietuvybė yra dar stipresnė. Mokėmės kalbėti lietuviškai, visos mano knygos buvo tik lietuviškos. Net naujus metus švęsdavome Lietuvos laiku, o per Kalėdas turėdavome 12 patiekalų“, – prisiminė ji.

Gailė Butvilaitė / Nikitos Sevcovo nuotr.

Tiesa, aktorės paauglystė buvo pilna iššūkių – prie to prisidėjo ir komunistinis Venesuelos režimas bei aukštas nusikalstamumo lygis. Gailė pasidalino patirtimis apie gyvenimą itin pavojingoje aplinkoje ir griežtus saugumo reikalavimus, kurių jos šeimai teko laikytis.

„Mes buvome pripratę, kad po 18 valandos niekur neiname, o tėtis skambindavo kas valandą paklausti, ar aš gyva. Pavyzdžiui, kai būdavo raudonas šviesoforo signalas, nestodavome, nes žinodavome, kad bet kas gali ateiti su pistoletu ir apvogti“, – siaubingas patirtis prisiminė pašnekovė.

Sulaukusi 16-os, Gailė pradėjo modelio karjerą – gyveno Milane, Niujorke, Londone. Tačiau po ilgų ieškojimu, galiausiai ji nusprendė pasirinkti aktorystės studijas Lietuvoje. Laidoje ji atskleis, kas lėmė šį sprendimą, ir kodėl vėliau aktorei teko kreiptis į psichoterapeutą.

„Venesuela nebuvo šalis, kurioje norėjai likti, nes ateitis buvo toli gražu nematoma. Galimybių vis mažėjo ir mažėjo – supratau, kad reikia kuo greičiau iš šios šalies iškeliauti“, – išvykimo priežastis vardino moteris.

Gailė Butvilaitė / Audriaus Solomino nuotr.

Tiesa, nors šiuo metu daug laiko praleidžia mūsų šalyje, Gailė nesijaučia nei lietuve, nei venesueliete. Pašnekovė atvirai papasakojo, kaip atrodė jos iššūkių kupinas grįžimas į Venesuelą po 10 metų ir kurioje pasaulio vietoje mato save ateityje.

„Kai dabar grįžau į Venesuelą ir pabuvau ten kelis mėnesius, nekantravau ir vėl grįžti į Lietuvą. Bet ten jaučiuosi kaip namuose. Galbūt dėl gamtos, nes aš ją suprantu, man ji yra artima. O lietuviškos gamtos aš nesuprantu...“ – apie sugrįžimą į Pietų Ameriką pasakojo moteris.

O neseniai Gailė savo gyvenime priėmė ir dar vieną iššūkį – nusprendė tapti TV3 šokių ir pažinimo projekto „Salsamanai“ dalyve. Čia susipins magiškas grožis, visą kūną užliejanti aistra, beprotiški kontrastai ir šokiruojančios istorijos pamokos iš keisčiausios pasaulio šalies Kubos. Aktorė žiūrovams atskleis, kaip atrodys jau kovo 3-iąją startuojantis projektas ir kodėl jį prisimena su laimės ašaromis.

„Mano partneris buvo vienas iš geriausių salsos šokėjų visoje Kuboje. Mes puikiai sutarėme – atvirai pykomės, liūdėjome ir šokome labai laimingai. Kiekvieną vakarą ten vykdavo vakarėliai. Yra nufilmuotas vienas „baliukas“, kuris bus tikrai „wow“... Mes tuo metu negalėjome patikėti, kad tai vyksta ir yra filmuojama...“ – intrigavo pašnekovė.

„Pasaulis pagal moteris“ – sekmadienį, 10 val. ryto per TV3.