G.Martirosianaitė pirmenybę teikia sūriems pyragams
Radijo ir televizijos laidų vedėja bei „Electrolux“ kepinių konkurso #KepuTau finalo teisėja Gabrielė Martirosianaitė mieliau renkasi namuose ruoštą maistą, tad ir virtuvėje ją sutikti galima bent kelis kartus per dieną. Kaip sako žinoma mergina, maisto ruošimas jai – malonus ritualas bei laisvalaikio praleidimo būdas, o vaišinant namiškius svarbu ne tik kepinio skonis, bet ir jo išvaizda. Apie kulinarinius Gabrielės atradimus, firminį patiekalą ir mažas virtuvės paslaptis išsamiau – šiame interviu.
Pirmenybę teikia naminiam maistui
„Augau tokioje aplinkoje, kur buvo įprasta mėgautis namuose gamintu
maistu. Iš pradžių daugiausia maisto ruošdavo mama, tačiau pastaraisiais metais visus virtuvės reikalus į savo rankas perėmė tėtis. Ko gero, veržiasi jo armėniškas kraujas. Dabar viską namuose gamina jis. Tėtis lepina šeimos moteris, tad mamai pačiai telieka paspausti tik kavos aparato mygtuką“, – šypsosi pašnekovė.
Tiesa, tėčio ruoštais patiekalais Gabrielė mėgaujasi tik nuvykusi aplankyti šeimos. Sostinėje po studijų gyventi likusi mergina savo mitybos racionu dabar rūpinasi pati. Firminis Gabrielės patiekalas – įvairios salotos. Mergina pasakoja jas valganti kasdien per pietus. „Salotos – tai, ką aš moku ir sugebu daryti geriausiai, eksperimentuoju ir su įdomiais ingredientais, ir naujais gaminimo būdais“, – sako tituluota gražuolė.
Maisto ruošos Gabrielė neįsivaizduoja be indiškų prieskonių. „Juos atradau nuvykusi į Indiją. Juk visa indiška virtuvė paremta prieskoniais. Mane tai labai sužavėjo, o kvapai tiesiog pribloškė. Nežinau, kiek kilogramų parsivežiau, bet bagažas tikrai viršijo leistiną normą. Neseniai lankiausi Maroke, lauktuvių artimiesiems irgi parvežiau prieskonių. Taip pat nusipirkau ir sau“, – atskleidžia pašnekovė. Dažniausiai patiekalus ji gardina kuminu, kariu, indiškais kmynais.
Kepa pyragus, bet sūrius
Kokią dalį žinomos merginos racione užima pyragai ir saldumynai? Pasirodo, kad pirmenybę ji teikia… sūriems pyragams. „Viską galima pritaikyti savo skoniui, todėl dažnai kepu tuno pyragą, sluoksniuotos tešlos pyragą su daržovėmis, sluoksniuotos tešlos bandeles prie čili troškinio. Dievinu kepinius, bet viskas turi būti sūru. Žinoma, kad tai kenkia figūrai, bet savo gyvenimo neįsivaizduoju be pačios pagamintų įvairių pyragų ir keptų bandelių“, – prisipažįsta pašnekovė. Orkaitėje mergina mėgsta ruošti ir kitus gardžius patiekalus – kepa žuvį, mėsą, daržoves. Toks maisto paruošimo būdas jai patinka labiausiai.
Nors knygynų lentynos šiandien lūžta nuo receptų knygų, dar daugiau jų galima nesunkiai rasti internete, Gabrielė pasitiki tikrai ne visais. Savo knygų spintoje ji turi sukaupusi beveik visas Alfo Ivanausko „Virtuvės mitų griovėjų“ knygas. Šios knygos jai padeda nepasiklysti kulinarinių eksperimentų labirintuose. Labiausiai patikusius receptus mergina fotografuoja telefonu – kad visada būtų po ranka. „Stengiuosi eksperimentuoti šių receptų pagalba. Nors receptai netradiciniai, tačiau patiekalai lengvai pagaminami“, – paaiškina ji.
Tiesa, ne visada kulinariniai eksperimentai pavyksta. „Mano didžiausia tragedija buvo, kai pabandžiau iškepti sluoksniuotos tešlos pyragą su mėlynėmis. Gavosi kepta mėlynių sriuba“, – prisiminusi kvatoja mergina.
Kulinarija tapo socialinio gyvenimo dalimi
Anot G.Martirosianaitės, virtuvėje svarbiausia suvokti, kad stovėti prie puodų ir keptuvių nėra jokia prievolė, veikiau – dėmesys pačiam sau: „Kulinarija man yra svarbi gyvenimo dalis. Svarbu suprasti, kad tai, ką gaminame, kaip maitinamės tiesiogiai susiję su mūsų sveikata, išvaizda, savijauta. Man tai labai svarbu“.
Maisto ruoša TV ir radijo laidų vedėjai yra tapusi ir neatsiejama socialinio gyvenimo dalimi – kviesti draugus vakarienės, vaišinti pačios gamintais patiekalais jai malonu. „Ir pats gerai jautiesi, kai matai, kad svečiai vaišinasi ir jiems patinka“, – šypteli pašnekovė.
Ir į šeimos šventes pašnekovė žiūri labai atsakingai, o ant Kūčių stalo dažnai puikuojasi jos ruošti šventiniai valgiai. „Mūsų šeimoje svarbiausia metų šventė yra Kūčios. Per jas visi privalo būti namuose – negali būti jokių atsikalbinėjimų. Neseniai įvedėme tradiciją, kad kiekvienas šeimos narys turi pagaminti po tris patiekalus. Tai nebūtinai privalo būti tradiciniai Kūčių patiekalai, todėl pradėjome eksperimentuoti. Tokia mūsų šeimos tradicija. Be mamos kepto kekso neatsimenu Kalėdų stalo nuo pat vaikystės“, – apie šeimos tradicijas kalba Gabrielė.
Pašnekovė akcentuoja, kad svarbu ne tik kepinio skonis, bet ir jo išvaizda. Mados tendencijas gerai išmananti mergina patiekalą visada stengiasi patiekti taip, kad šis atrodytų patraukliai ir skaniai. „To tikiuosi ir iš #KepuTau konkurso finalistų. Kaip viena iš konkurso finalo teisėjų, noriu įvertinti kiekvieno sugebėjimą ne tik nustebinti patiekalo skoniu, bet ir gebėti patiekti kepinį taip, kad vos jį pamačius aplinkiniams iškart atsirastų apetitas.