Gabrielė Martirosian – apie „gražuolės“ etiketę: nemažai už save pakovoti tenka ir dabar

Gabrielė Martirosianaitė / Josvydo Elinsko / 15min nuotr.
Gabrielė Martirosianaitė / Josvydo Elinsko / 15min nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2023-03-03 10:20
AA

Darbo radijuje dešimtmetį netrukus minėsianti televizijos, radijo laidų bei renginių vedėja Gabrielė Martirosian prisipažino, jog atsikratyti stereotipinės „gražuolės“ etiketės nėra paprasta, bet ji pasidžiaugė, kad tokie grožio konkursai, kuriuose moteris yra seksualizuojama, jau nėra organizuojami, rašoma pranešime spaudai.

„Ne veltui tokie konkursai, kur jaunos merginos vaikšto tik su maudymosi kostiumėliais ir esmė yra tik tai, ar jos vienodai pasuka pečius ir ar jų vakarinė suknelė atitiks standartą, jau nevyksta. Man tai savotiško visuomenės augimo bei supratimo, kad moteris nėra objektas, judantis scenoje su maudymosi kostiumėliu, už kurį galima balsuoti, ženklas.

Aš ir dabar savo srityje susiduriu su tuo, kad, būnant moterimi, reikia dar nemažai už save pakovoti bei įrodyti, kad tavo gebėjimai yra ne mažesni negu kolegos vyro. Pati vertinu asmens patirtį bei profesionalumą, ne jo lytį, todėl nelengva suprasti tokius stereotipus ir jais grįstus išankstinius vertinimus“, – kalbėdamasi su režisieriumi ir renginių organizavimo agentūros vadovu A.Kamantausku laidoje „Kamantinėjimai. Apie kūrėjus ir veikėjus“ sakė G.Martirosian.

Gabrielė Martirosian ir Aurimas Kamantauskas / Asmeninio albumo nuotr.

2008 metais „Mis Lietuva“ titulą iškovojusi ir jau ne vienus metus laidų vedėja dirbanti G.Martirosian neslepia, kad stereotipai vyrauja ne tik pasauliniuose grožio konkursuose, tačiau ir jos kasdienybėje – scenoje.

„Vedu renginius ir anglų kalba, viename jų išgirdau tokią frazę: „Maniau, jog moterys Lietuvoje nekalba angliškai“. Tokiais atvejais tiesiog lieki be žado”, – stebėjosi Gabrielė.

Nors Gabrielė pokalbio metu pripažino, kad dar nuo vaikystės yra pratusi bendrauti diplomatiškai, vis dėlto pokalbio metu ji atskleidė ir savo šmaikščiąją pusę, prisimindama pirmąsias savo karjeros nesėkmes.

Festivalio „Midsummer Vilnius“ pusryčiai / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.

„Prisimenu pirmąjį renginį, kurį vedžiau dar mokykloje. Nežinau, kelintoje klasėje buvau, bet turiu netgi fantastišką nuotrauką, kurioje su papkute rankose skaitau tekstą. Buvau tokia laiminga!

Bet neveltui sakoma apie pirmą prisvilusį blyną. Susipainiojusi tekste sukėliau nemenką chaosą... Iki dabar atsimenu tą siaubą, – juokėsi pašnekovė, kuri kaip pranešėja dalyvaus balandžio mėnesį Vilniuje vyksiančioje renginių konferencijoje „Revolution“.

Kita vertus, Gabrielė pabrėžė, kad tokiose situacijose iki šiol jai padeda greita reakcija, be kurios, pasak jos, joks renginių, radijo ar televizijos laidų vedėjas negalėtų savęs vadinti profesionalu.

Laidoje G.Martirosian atskleidė ir įprotį, kurio ji pati norėtų atsisakyti, bei pasidalijo mintimis apie norą skaityti žmonių mintis, kurios, anot jos, padėtų pažinti tikrus žmones.

„Kokią super galią rinkčiausi? Ogi skaityti žmonių mintis. Mums pasisekė, jog galime sakyti ne tai, ką iš tiesų galvojame, kad galime prisidengti, o jei dar išmokstame daug gudrių frazių, turime gerą atmintį, mes išvis galime būti bet kuo ir „paslėpti“ save.

Tad kartais man norėtųsi išgirsti, kas yra tas žmogus, kurį aš manau pažįstanti. Bet čia tik fantazuojame, realybėje galime koreguoti tik nuosavą melo ir tiesos santykį. Džiaugiuosi, kad veidmainystės mano gyvenime lieka jau tik nuotrupos“, – kalbėjo Gabrielė.

Visą pokalbį išgirsti galite čia: