Gabrielius Liaudanskas-Svaras: „Mūsų pasuose lieka įrašytas vienintelis žodis – žmogus“

Gabrielius Liaudanskas-Svaras / Vytauto Dranginio nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Į kasdien Lietuvą pasiekiančių neraminančių naujienų iš Ukrainos sūkurį įsitraukė ir muzikantas bei kultūros veikėjas Gabrielius Liaudanskas – Svaras. Kartu su organizacija „Gelbėkit vaikus“ muzikantas kviečia aukoti politinio konflikto zonoje atsidūrusiems Luhansko, Donecko ir Krymo srityse gyvenantiems Ukrainos vaikams.

Svaras sako pastebėjęs, jog Ukrainos tragediją daugelis lietuvių išgyvena labai asmeniškai: „Kiek tenka bendrauti su žmonėmis visoje Lietuvoje, ne vienas prisipažįsta Ukrainoje turintis giminaičių, draugų ar pažįstamų – nuoširdžiai rūpinasi bei nerimauja dėl jų padėties. Kai kas pažįstamų visai neturi, tačiau taip pat jaudinasi dėl sunkios šalies situacijos. Būtent tokiais atvejais suprantu, kad nesvarbu, tu lietuvis, lenkas ar ukrainietis –  kritinėse situacijose sugriūva visi vidiniai barjerai ir  mūsų pasuose lieka įrašytas vienintelis žodis – žmogus“.

Muzikantas žino, masinio vaikų mirtingumo Ukrainoje nėra, tačiau pabrėžia, kad šalies nestabilumo sąlygomis būtent vaikai yra pažeidžiamiausia bet kurios visuomenės dalis, labiausiai reikalinga pagalbos.

Organizacija „Gelbėkit vaikus“ primena, jog Luhansko, Donecko ir Krymo regionuose buvo sunkikotos 74 mokyklos ir 44 ikimokyklinio lavinimo įstaigos, o artėjant žiemai, konflikto zonoje atsidūrusiems vaikams apskritai reikia reikia antklodžių, šiltesnių drabužių, batų, šildymo įrangos, psichologo ar kokios kitos socialinės pagalbos.

Konflikto teritorijoje atsidūrusiems Ukrainos vaikams iki pat spalio 30-osios galima paaukoti skambinant arba siunčiant SMS trumpuoju numeriu 1419. Auka – 5 Lt (1,45 Eur).

Skaitykite daugiau