Gailė Butvilaitė – apie lemtingą pasiūlymą vykti į Kubą: „Man buvo tikrai negerai“

Gailė Butvilaitė / Luko Griciaus ir asmeninio archyvo nuotr.
Gailė Butvilaitė / Luko Griciaus ir asmeninio archyvo nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2024-02-22 13:35
AA

Tapę unikalaus šokių ir pažinimo projekto „Salsamanai“ dalyviais, 8 garsūs Lietuvos žmonės tikėjo, kad Kuboje gali būti nustebinti. Bet, kad į Lietuvą grįžo jau kitokie nei iš jos išvažiavo, nenumanė nė vienas. O nuo kovo 3-iosios tuo įsitikins ir visi televizijos žiūrovai.

Šiai gyvenimo kelionei į paslaptingiausią pasaulio šalį Kubą pasiryžo 8 žinomi lietuviai. Dainininkai Edgaras Bechter ir Norbertas Liatkovskis, garsus šalies aktorius Tadas Gryn ir buvęs krepšininkas Simas Buterlevičius. Taip pat – viena mylimiausių televizijos laidų vedėjų Jurgita Jurkutė, dainininkė Monika Liu, kylanti aktorė Ugnė Zavistauskaitė bei Venesueloje užaugusi aktorė Gailė Butvilaitė.

Kuboje kartais jautėsi taip, kaip namuose – Venesueloje

Kaip ir kiekvienas projekto dalyvis, Gailė pripažįsta – Kuba ir salsos ritmų palydėta patirtis tikrai pakeitė jos gyvenimą. Tačiau tam, kad dar geriau suprastų, kaip tai įvyko, jai vis dar reikia laiko.

Projekto „Salsamanai“ dalyviai / Luko Griciaus nuotr.

„Ši kelionė atėjo tokiu momentu, kad palaikiau ją tikra dievo dovana. Man buvo tikrai negerai – nesijaučiau gerai su savimi, buvau pasimetusi. Ir staiga sulaukiu pasiūlymo vykti į Karibus šokti salsos. O, jei nuoširdžiai, man gyvenime nieko daugiau ir nereikia! Ir dar šio nuotykio keliavau patirti su savo drauge Monika Liu... Jei gyvenimas duoda tokią progą, kaip būčiau galėjusi jos nepriimti? Būtų tiesiog nuodėmė“, – šiandien šypsojosi Gailė.

Iki 18 metų Venesueloje augusi G.Butvilaitė neslepia – kartais sunku apsispręsti, kur yra tikrieji jos namai: Venesueloje ar Lietuvoje. Tačiau vos atvykus į Kubą, puikiai pietiečių temperamentą suprantančiai lietuvei iškart tapo aišku – ši paslaptinga šalis jai tikrai primena namus. Juk panaši ne tik Venesuelos ir Kubos gamta, bet ir politinis kontekstas. O taip pat abi šios šalys nuolatos skamba nuo muzikos arba ją primenančios ispanų kalbos.

Gailė Butvilaitė ir Jurgita Jurkutė / Asmeninio archyvo nuotr.

„Kuba man tikrai priminė namus, Venesuelą, o ypač – gamtos atžvilgiu. Toks pats oras, ta pati saulė, tas pats vanduo ir net tos pačios palmės, todėl man buvo labai gera. Maistas šiose šalyse irgi kažkuo panašus. O tai, kad Kubos viešbutyje, kuriame buvome apsistoję, nebuvo vandens, man irgi buvo įprasta. Keista buvo tik tai, kad nedingdavo elektra – Venesueloje buvau įpratusi, kad ji dingtų nuolatos“, – šypsojosi Gailė.

Konkurencija – ne Gailei

Ir vis dėlto Kuba sugebėjo nustebinti net ir G.Butvilaitę – aktorę ypač sužavėjo šios šalies kultūra ir vietinių ryšys su šokiu.

„Kai grįžome namo ir aš viską papasakojau savo tėčiui – parodžiau salsos žingsnelius, atskleidžiau visus ritmus – po kurio laiko iš jo gavau labai gražią žinutę: „Gaile, jūs susipažinote su kubiečiais iš esmės – giliau to padaryti nė nebūtų įmanoma.“ Kadangi kubiečiai gyvena komunizme, jie nuolatos remiasi į savo šokį ir muziką. Visus savo išteklius ir jėgas jie deda būtent čia, į tą jausmą. Tai – tikrai labai gilu, o ypač jų šokis“, – pasakojo ji.

Gailė Butvilaitė / Asmeninio archyvo nuotr.

Nuo vaikystės puikiai ispaniškai kalbanti Gailė ryšį su vietiniais labai greitai užmezgė ne tik per šokį, bet ir per kalbą. „Jau vien dėl to man ir mano šokių partneriui buvo žymiai lengviau susikalbėti, kurti. O kartais – net ir pyktis“, – juokavo ji.

Gailės Butvilaitės nuotykiai Kuboje (20 nuotr.)
+14

Anot aktorės, kubiečiai savo nuoširdumu, linksmumu ir šiltumu primena tuos, kurių apsupta ji augo Venesueloje. „Jie mėgsta pasijuokti iš savęs, bet gyvenime to nedarys iš kitų. O taip pat kubiečiai labai mėgsta linksmintis. Jei tik galima, jie būtinai linksminsis“, – atskleidė G.Butvilaitė.

Tiesa, tokie pat tikri ir nuoširdūs pasirodė ir visi lietuviai, su kuriais Gailei teko vykti į Kubą: „Nebuvo jokių kaukių, nes nebuvo laiko, kada jas užsidėti. Jautėmės kaip šeima.“

Gailė Butvilaitė / A.Lygnugario nuotr.

O tai, kad tarp lietuvių taip greitai užsimezgė artimi ryšiai, neleido veistis ir konkurencijai. Nors, kaip tikina aktorė, konkurencija ji apskritai netiki.

„Todėl, net jei ji ir būtų buvusi, aš galimai jos nebūčiau pastebėjusi. Manau, kad konkurencija – neįmanoma, nes kiekvienas kuria savo dalykus, ir kuria juos iš savęs. Pačiam su kitais pasilyginti neįmanoma. Lyginti – kitų darbas“, – tikino ji.

Kad Gailei nestinga drąsos, žiūrovai įsitikins jau nuo pirmųjų projekto minučių. Pavyzdžiui, tuo metu, kai kiti kolegos pasirodydavo, aktorė įsigudrino rasti būdą, kaip į tai įtraukti ir aplinkinius.

Gailė Butvilaitė ir kiti projekto „Salsamanai“ dalyviai / Asmeninio archyvo nuotr.

„Kai kiti šokdavo, aš vaikščiodavau aplink žmones ir jiems į ausį šnabždėdavau „cinco“ (liet. „penki“), kad visi būtų įvertinti aukščiausiu balu (juokiasi). Tiesa, stengiausi tą daryti slaptai… Susidraugaudavau su žmonėmis gatvėje, kad ir jie daugiau įsijaustų į mūsų šokį“, – sakė aktorė.

Kelionė, kuri išmokė ne tik nuoširdumo

Kuba lietuvius išmokė ne tik salsos žingsnelių, bet ir svarbių gyvenimiškų pamokų apie tai, kas turėtų būti svarbiausia. Ir, kad pinigais tai dažniausiai neįkainojama. Todėl nenuostabu, kad grįžus į Lietuvą, blizgučiai ir visur šmėžuojantys, bet ne visiems įkandami vardiniai rankinukai už 8 tūkstančius eurų, anot Gailės, atrodė tiesiog… ironiškai.

Gailė Butvilaitė / Asmeninio archyvo nuotr.

„Grįžus į Lietuvą buvo tikrai sunku. Geriausiai šią kelionę apibūdinčiau pasakydama, kad ji buvo labai nuoširdi. Kadangi tai – šalis, kurioje nuolat visko trūksta, pasikeitė ir mūsų pačių vertybės. Jos tapo daug tikresnės, paprastesnės. Pamatyti gyvenimą Kuboje vertinga – ir pats tampi grynesnis“, – įsitikinusi ji.

O po kelionės bent dalelę Kubos norėdama išsaugoti savyje, Gailė netrukus rado tam puikiausią būdą. Ji ir toliau šoka salsą!

Gailė Butvilaitė / Asmeninio archyvo nuotr.

„Mes su Jurgita laikome frontą ir kviečiame nepasiduoti ir kitus. Aš ir toliau einu į salsos vakarėlius, lankau pamokas. Man tai labai svarbu. Salsą šoku sekmadieniais, ir tuo metu pasijaučiu laimingiausiu žmogumi žemėje – valanda praeina taip greitai, tarsi būtų tik 5 minutės. Šokame su lietuviais, ir, galiu pasakyti, kad jie yra nuostabūs. Lietuviai vyrai taip gerai veda moteris! Gražu žiūrėti, kaip net vyresni vyrai ateina šokti savo malonumui, ir su tavimi elgiasi taip pagarbiai, tarsi būtum princesė. Noriu, kad tie sekmadieniai nesibaigtų!“ – atskleidė ji.

„Salsamanai“ – nuo kovo 3 d., sekmadieniais, 19.30 val. per TV3.