„Galapagų“ ir „Bliuzo naktų“ organizatorius A. Barniškis-Blėka: festivaliai galėtų vykti ir be užsienio atlikėjų
Kol Vyriausybė nepateikė aiškesnių gairių, kada (ir ar) bus leidžiami masiniai susibūrimai, festivalių, meno reginių bei koncertų organizatoriai „kabo laukime“. Apie galimybes keisti planus bei adaptuotis prie naujų sąlygų kalbamės su festivalių „Galapagai“ ir „Bliuzo naktys“ organizatoriumi Algirdu Barniškiu-Blėka.
„Bliuzo naktys“ suplanuotos pirmąjį, o „Galapagai“ – paskutinį liepos savaitgalį. Kokios jūsų nuotaikos, mintys? Ar svarstote keisti savo planus?
Nuotaikos ir mintys šiandien pas visus turbūt yra panašios. Pirmoje eilėje – sveikatos, o antroje – ekonominiai klausimai. Pramogos, veikiausiai, paskutinėje vietoje.
Visgi, kalbant apie vasaros festivalius, noriu pastebėti, jog jie nėra vien tik pramoga. Festivalis – stiprus ūkinis subjektas, iš kurio gyvena virtinė įvairių aptarnaujančių kompanijų. O kaip bus šią vasarą, vėlgi, viskas priklausys nuo Vyriausybės sprendimų. Jeigu numatoma leisti dirbti lauko kavinėms, vadinasi, lauke galės buriuotis didesnis skaičius žmonių. Aišku, apie tūkstančius, manau, nebus kalbos.
Žinoma, mes svarstome ir apie alternatyvius variantus, tarkime, susimažinti festivalį, pakeisti renginio datą. „Galapagams“ tai padaryti sunkiau, tačiau „Bliuzo naktis“ perkelti į vėlesnį laiką yra įmanoma. Tačiau kol kas laukiame sprendimų. Bet kuriuo atveju, paklusime situacijai.
Ką sako užsienio atlikėjai, pavyzdžiui, britai „Chase & Status“, kurie turėtų būti vedančiosiomis „Galapagų“ žvaigždėmis?
Visiems atlikėjams, kurie jau yra paskelbti, sumokėta 50 proc. jų honoraro. Tokios yra šio verslo sąlygos. Galiu pasakyti tik tiek, kad kol kas jie nesako „ne“. Visgi, mes nežinome, kokius sprendimus priims kitų šalių vadovybės. Jeigu sienos su Didžiąja Britanija bus uždarytos visą vasarą, realiausias scenarijus, kad jų pasirodymas bus perkeltas kitiems metams.
Visgi, festivaliai galėtų vykti tik su vietiniais atlikėjais. Lietuvoje yra puikių muzikantų, ir skirtingų stilistikų festivaliai galėtų gyvuoti su jais. Žinoma, tik iki tam tikro kiekio žmonių. Kita vertus, „Bliuzo naktys“ pradėjome nuo gal 100-to žmonių, tai gal grįšime į praeitį (juokiasi). Aišku, taip nebus, bet... Manau, kad tiek atlikėjai, tiek ir organizatoriai yra kūrybiški ir pasiruošę adaptuotis prie naujų sąlygų.
Beje, ši situacija, gali būti dėkinga mažesniems ar dar tik kylantiems vardams. Tarkime, jei lietuviškuose klubuose, kavinėse, koncertinėse vasaros terasose bus leidžiama burtis iki 100-to ar tik 50-ies žmonių, jie tikrai turės daugiau šansų koncertuoti ir susirinkti į savo renginius auditoriją, parodyti, ką karantino metu sukūrė.
TAIP PAT SKAITYKITE: „Būti ar nebūti“ festivaliams: „Granatos Live“ laukia žinios, kada atsivers oro erdvė
Ką patariate klausytojams, kurie jau yra įsigiję bilietus į „Galapagus“ ar „Bliuzo naktis“?
Jeigu abu festivaliai arba kuris nors vienas iš jų negalės vykti šią vasarą, prašysime žmonių perkelti bilietus į kitus metus. Honorarai, kaip ir pinigai, skirti renginių pasiruošimui, jau sumokėti, ir tie atlikėjai, su kuriais esame pasirašę sutartis, turės atvykti kitais metais. Labai tikimės, kad Vyriausybė priims nutarimus jau artimiausiu metu, ir mes žinosime, kaip planuoti gyvenimą toliau.
TAIP PAT SKAITYKITE: Atšaukiamas „Devilstone“ festivalis: prašo išsaugoti bilietus kitiems metams