Galerija „Meno niša“ pakviesta į garsią meno mugę „art Karlsruhe“

Kęstučio Svirnelio kinetinės skulptūros prisatomos meno mugėje art Karlsruhe/Organizatorių nuotr.
Kęstučio Svirnelio kinetinės skulptūros prisatomos meno mugėje art Karlsruhe/Organizatorių nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2019-02-20 13:55
AA

Galerija „Meno niša“ vasario 21-24 dienomis pakviesta pristatyti Lietuvos menininkų kūrybą garsioje Vokietijos meno mugėje „art Karlsruhe“. Šiemet čia dalyvaus daugiau nei 200 galerijų iš 16 šalių. Net keturiuose paviljonuose įsikūrusią, didžiausią Vokietijoje mugę „art Karlsruhe“ aplanko virš 50 000 svečių, kurių tarpe meno kolekcininkai, kuratoriai ir meno mėgėjai. Šioje mugėje pristatomas klasikinis modernizmas ir šiuolaikinis menas. 16 metų gyvuojančioje meno mugėje eksponuojami garsiausių pasaulio menininkų, tokių kaip Georgesas Braque, Pablo Picasso, Salvadoras Dali, Maxas Ernstas ir Georgas Baselitzas kūriniai.

Galerija „Meno niša“ meno mugėje „art Karlsruhe“ lankytojams pristatys du garsius Lietuvos menininkus: Jolantą Kyzikaitę (tapyba) ir Kęstutį Svirnelį (kinetinės skulptūros). Pastarieji jau buvo pristatyti tokiose tarptautinėse meno mugėse kaip „Positions Berlin“, „viennacontemporary“, „YIA Paris/Brussels“, „Art Tibilisi“ ir „Art Verona“. Šių mugių metu lietuvių menininkų kūrinius įsigijo užsienio šalių kolekcionieriai.

J.Kyzikaitė mėgsta dirbti ciklais, kurie vystomi įvairiomis tematikomis. Kelerius metus ją domina žaidimų tema ir jų plėtotė tapyboje. Garsus meno žurnalas „Monopol“ specialiame leidinyje dedikuotame meno mugei „art Karlsruhe“ J.Kyzikaitės kūrinį „Pokalbis“ įtraukė į rekomenduojamų įsigyti kūrinių sąrašą.

J.Kyzikaitė meno scenoje aktyviai dalyvauja nuo 2003 m., jos kūryba buvo pristatyta aštuoniuose autorinėse parodose ir daugiau nei 60 bendrų parodų Lietuvoje ir užsienyje. 2010 m. Jolanta Kyzikaitė tapo I vietos laureate konkurse „Jaunojo tapytojo prizas“. Aktyviai dalyvauja „Artist in residence“ programose. Jolantos Kyzikaitės kūrinių yra įsigijęs MO muziejus, „Lewben Art Foundation“, „Walter Bischoff“ muziejus Vokietijoje ir privatūs kolekcionieriai.

K.Svirnelis savo kūrinius įvardija kaip vaizdinius ir teigia kuriantis absurdišką meną absurdiškam pasauliui. K.Svirnelis gyvena ir kuria Vokietijoje, po skulptūros studijų Vilniaus dailės akademijoje, magistro laipsnį įgijo Valstybinėje meno ir dizaino akademijoje Štutgarte. Menininkas jau yra surengęs septynias personalines parodas ir dirba visame pasaulyje: savo kūrybą eksponuoja ne tik Vokietijoje ir Lietuvoje, bet ir Anglijoje, Austrijoje, Turkijoje, Pietų Korėjoje, Lenkijoje ir JAV.