Gaminame advento vainiką: keturios žvakės – kiekvienai savaitei

Advento vainikas. / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
AA

Lapkričio 29-oji – pirmasis iš keturių sekmadienių iki šv. Kalėdų. Keturios savaitės iki didžiausių žiemos švenčių pažymimos keturiomis žvakėmis advento vainike.

Maisto idėjos. Tiks viskas: anyžiaus žvaigždės, cinamono lazdelės, džiovinti apelsinų griežinėliai. Vainiką galite dekoruoti lazdynų ir graikiniais riešutais, pistacijomis ar moliūgų sėklomis. O kur dar mandarinai ar džiovinti obuoliukai, briuseliniai kopūstai! Netgi makaronų kriauklelės ar spagečių „lizdeliai“, nupurkšti aukso ar sidabro dažais, atrodys įspūdingai. 

Gamtos idėjos. Imkite viską, ką siūlo gamta: giles, kankorėžius, šakeles, šiaudus, medžio tošį. Nepamirškite uogų, eglės ar pušies šakų. Karštų klijų pistoletas ir fantazija – ir akį džiugins originalus advento vainikas!

Kurkime patys: advento vainiko idėjos (28 nuotr.)
+22

Spalvų idėjos. Vainiką derinkite prie interjero spalvų bei stilistikos. Namai lakoniški, baldai ir medžiagos – natūralios, tai tiks medžių šakelės be jokių blizgučių, kankorėžiai, baltos arba ryškios žvakės. Galite kai kur prisegti kukliai žibančių žvaigždučių ar raudonų uogų.

Žemės palvų interjere gražiai atrodys žalios ar violetinės spalvos advento vainikas. Beje, mėgstantiems originalumą pravers ir kitokios kultūros invazija – bambukas ir orchidėjų žiedai. Taip pat galite sukurti ir jūrą primenantį vainiką iš kriauklelių, vandens nugludintų šakelių.

Advento vainikas / AOP nuotr.
Advento vainikas / AOP nuotr.

Netikėtos idėjos. Matėte parduotuvėse vienkartinių šaukštelių, šakučių iš faneros? Galite į advento vainiką išradingai įkomponuoti ir juos. Beje, lygiai taip pat pravers medinės ar veltinio dekoracijos, kurių rasite prekybos centruose, jau prasidėjusiose kalėdinėse mugėse. Tiks arkliukai, pelėdžiukai, varpeliai, žvaigždutės, širdelės.

O jei kiniškos grožybės iš prekybos centro nevilioja, galima keletą jų nusipirkus išardyti ir... viską perkurti savaip! Ir dar paprašyti vaikų, kad kažką paaukotų iš savo turimų žaisliukų – gal pamirštas kelias lėlytes ar mašinytes be ratukų. 

Dar daugiau idėjų:

Advento vainiko idėjos (22 nuotr.)
+16
Advento vainiko gaminimas (15 nuotr.)
+9

 

Skaitykite daugiau