Gamtos fotografas Marius Čepulis: „Baisiausias padaras miške yra žmogus“

Marius Čepulis / "MARK and MIGLE Photography" nuotr.
Marius Čepulis / "MARK and MIGLE Photography" nuotr.
Šaltinis: Žmonės
A
A

Marius Čepulis paukščiais pradėjo domėtis nuo būdamas septynerių metų. Tąkart jo akį patraukė neįprasta, mėlynoji, zylė – nesupratęs, kodėl jos galva yra mėlynos spalvos, jis pradėjo vartyti paukščių knygą ir nuo to prasidėjo jo kelias į ornitologiją ir fotografiją.

„Kai pradėjau fotografuoti, man vienas kolega pasakė: „nu, ką tu čia lendi į tą paukščių fotografiją, viskas jau išfotografuota“. Bet iš tikrųjų ir tą patį žvirblį tu gali fotkinti tūkstantį metų, ir tu jo nenufotkinsi taip, kai tu nori. Visą laiką norėsi kitaip. Pats objektas nelabai yra svarbu. Svarbu aplinka, svarbu yra šviesa. Ir tu gaudai pirma šviesą, tada aplinką. Šiaip briedį nufotkinti krūmuose – man neįdomu ir aš nespaudžiu to kadro. Bet briedį prieš saulę, einantį kažkur, kai garas virsta nuo jo kūno, kai jis būna šlapias ir šyla – taip aš noriu“, – patirtimi „Žinių radijo“ laidoje „Persona grata“ dalinasi fotografas.

Tykoti gero kadro jam yra tekę ir daugiau nei 10 valandų. Kartais tas laukimas vaisių neduoda. Tačiau, anot Mariaus – kuo sunkiau, tuo įdomiau, o pats didžiausias kaifas, jo žodžiais tariant, – kai įlendi į slėptuvę, ir nežinai, kas bus.

Ar visi paukščiai jau sugrįžo? Kodėl Lietuvos nacionalinis paukštis yra gandras? Kas svarbu, bandant užfiksuoti gyvūnus? Kokie iššūkiai laukia miške? Ką daryti, jei matei link savęs judantį žvėrį? Ir kodėl baisiausias padaras miške, anot Mariaus, yra žmogus? Apie visa tai ir dar daugiau klausykite „Žinių radijo“ laidoje „Persona grata“.