Garsenybės, kurios garbina ir bičiuliaujasi su diktatoriais
Šią savaitę pasaulio žiniasklaida mirgėjo Holivudo žvaigždės Mickey Rourke'o (61 m.) nuotraukomis, kurios ne vienam atėmė žadą. Aktorius Maskvoje, vilkėdamas marškinėlius su Vladimiro Putino atvaizdu, išreiškė susižavėjimą Rusijos prezidentu. Kaip rašo „The Daily Beast“, Mickey Rourke'as toli gražu ne vienintelė garsenybė, kuri bičiuliaujasi ar garbina prieštaringai vertinamus pasaulio diktatorius.
Veiksmo filmų žvaigždė Mickey Rourke'as kartu su šimtais Vladimiro Putino rėmėjų pirmadienį laukė eilėje, kad nusipirktų naujus marškinėlius su prezidento atvaizdu.
Aktorius neslėpė, kad žavisi Rusijos lyderiu: „Buvau sutikęs jį keletą kartų, jis tikras džentelmenas. Manau, jis geras vyrukas. Jeigu taip nemanyčiau, tai nevilkėčiau marškinėlių su jo atvaizdu.“
Vladimirą Putiną palaiko ir liepą Lietuvoje koncertavęs bliuzo muzikantas bei veiksmo filmų žvaigždė Stevenas Seagalas. Su Rusijos prezidentu aktorius bičiuliaujasi jau daug metų ir yra sakęs, kad laiko jį savo broliu ir vienu geriausių šiuo metu gyvenančių pasaulio lyderių. Praėjusį savaitgalį Stevenas Seagalas koncertavo Kryme – jis pasirodė scenoje, papuoštoje Ukrainos prorusiškų separatistų vėliava.
Buvęs krepšininkas Dennisas Rodmanas vienu iš geriausių savo draugų laiko Šiaurės Korėjos diktatorių Kim Jong Uną, su kuriuo susipažino tik pernai. Dennisas Rodmanas įsitikinęs, kad jo ir diktatoriaus santykiai turėtų pagerinti JAV ir Šiaurės Korėjos santykius, taigi tam tikra prasme net laiko save savotišku diplomatu ir taikdariu. Tiesa, tuo nepatenkintas JAV prezidentas Barackas Obama, mat Dennisas Rodmanas leidžia sau kalbėti visos šalies vardu...
Scenos karalienė Jennifer Lopez sulaukia kritikos dėl draugiškų santykių su Turkmėnistano prezidentu Gurbanguliu Berdimuhamedovu. Atlikėja koncertavo diktatoriaus gimtadienio vakarėlyje nekreipdama dėmesio į tai, kaip tai gali atsiliepti jos reputacijai. Jennifer Lopez prezidentui, vyriausybės nariams, ambasadoriams ir stambiems verslininkams surengė išskirtinį šou, kurio metu net buvo apsirengusi tautiniais Turkmėnistano drabužiais ir padainavo legendinę dainą „Happy Birthday, Mr. President“.
„Oskaro“ laureatė Hilary Swank, veiksmo filmų žvaigždė Jeanas-Claude'as van Damme'as, dainininkas Sealas bei smuikininkė Vanessa Mae sulaukė kritikos po to, kai pernai spalį atvyko į Čečėniją palinksminti jos lyderio Ramzano Kadyrovo per jo gimtadienio vakarėlį, kuris atsiėjo milijonus.
Hilary Swank džiugiai sveikino Ramzaną Kadyrovą su gimtadieniu nepaisant to, kad jis yra pareiškęs, jog moterys Čečėnijoje yra vyrų nuosavybė. Gavusi šūsnį gėdinančių laiškų iš žmonių teises ginančių organizacijų, Hilary Swank teisinosi, kad nelabai žinojo apie situaciją Čečėnijoje ir gailisi dalyvavusi minėtame vakarėlyje.
Dainininkė Nelly Furtado Libijos lyderiui Muammarui Gaddafi, kuris vėliau buvo nužudytas, 2007-aisiais koncertavo privačiame vakarėlyje Italijoje. Dainininkė už 45 min. pasirodymą gavo milijoną JAV dolerių, kuriuos vėliau, kai Libijoje prasidėjo neramumai, nutarė paaukoti labdarai.
Scenos karalienė Mariah Carey taip pat neatsispyrė lengviems pinigams. Ji 2009-aisiais per Naujųjų metų vakarėlį Šv. Bartolomėjaus saloje už milijoną JAV dolerių atliko vos keturias dainas Muammaro Gaddafi sūnaus Mutassimui Gaddafi organizuotame vakarėlyje. Vėliau Mariah Carey taip pat atgailavo dėl to, kad nepasidomėjo, kas ją samdo.
Po metų kitas Muammaro Gaddafi sūnus Hannibalas Gaddafi surengė ištaigingą Naujųjų metų vakarėlį, į kurį pasikvietė Beyonce ir Usherį. Kiek jiems buvo sumokėta, nėra žinoma, skirtingi šaltiniai nurodo skirtingus skaičius.
Po pedofilijos skandalo popkaralius Michaelas Jacksonas pabėgo nuo visuomenės dėmesio ir pasislėpė Bahreine pas gerą savo bičiulį princą Abdullah al-Khalifa. Bahreino princas popkaraliui savo šalyje slėptis nuo įkyraus spaudos dėmesio leido kelis mėnesius. Vis tik jų draugystė nebuvo amžina: 2006-aisiais Bahreino princas padavė popkaralių į teismą už tai, kad jis nesilaikė pažado princo rūmuose įrašyti du albumus ir surengti koncertą.
Birtų supermodelis Naomi Campbell per daug artimai susibičiuliavo su Liberijos prezidentu Charlesu Tayloru ir net nesibodėjo priimti iš jo brangių dovanų – ji neatsargiai pasigyrė, kad Liberijos prezidentas jai yra padovanojęs didžiulį deimantą. Charlesas Tayloras buvo kaltinamas prekiaujantis „kruvinais deimantais“ – už pinigus, gautus iš deimantų, diktatorius pirkdavo ginklus.
Aktoriai Kevinas Spacey, Danny Gloveris ir Seanas Pennas palaikė draugiškus santykius su prieštaringai vertintu Venesuelos prezidentu Hugo Chavezu. Kevinas Spacey niekada nedaugžodžiavo apie savo draugystę su Hugo Chavezu, o štai Danny Gloveris neslėpė, kad su Venesuelos prezidentu net buvo sutarę kurti filmą.
Seanas Pennas su Hugo Chavezu bendravo įvairiomis temomis: jie kalbėjosi tiek apie politiką, tiek apie galimybes kurti kiną Venesueloje. Su Hugo Chavezu bendravo ir žinomas režisierius Oliveris Stone'as – jie susidraugavo 2010-aisiais, kai Oliveris Stone'as kūrė dokumentinį filmą apie Venesuelą.