Garsenybės smerkia teroristų išpuolį prieš „Charlie Hebdo“ ir lieja apmaudą dėl aukų

Moby, Nicki Minaj, Markas Ruffalo ir Julianne Moore / „Scanpix“ nuotr.
Moby, Nicki Minaj, Markas Ruffalo ir Julianne Moore / „Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2015-01-08 16:01
AA

Trečiadienį Prancūziją ir visą pasaulį sukrėtė teroristų išpuolis prieš satyrinio savaitraščio „Charlie Hebdo“ redakciją, kurio metu automatais ginkluoti užpuolikai pavardėmis vieną po kito kvietė ir žudė karikatūristus ir redaktorius. 12 aukų pareikalavusi teroristų ataka nepaliko abejingų ir Holivudo žvaigždžių, kurios aktyviai reagavo į šį išpuolį.

Socialiniuose tinkluose žvaigždės liejo apmaudą dėl šios tragedijos ir reiškė užuojautą žuvusiųjų artimiesiems bei visai žurnalistų bendruomenei.

„Man plyšta širdis dėl prarastų gyvybių ir išpuolio prieš laisvę ir ekspresiją. #JeSuisCharlie“, – rašė keturiems „Oskarams“ nominuota aktorė Julianne Moore.

„Trūksta žodžių. Kiek kartų mes jau sakėme tai per pastaruosius keletą metų? Religiniai karai ateina prie mūsų namų durų“, – rašė aktorė ir dainininkė Bette Midler.

Juokeliai nežudo žmonių, žmones žudo žmonės, kurie nesupranta juokų

„Islamo ekstremistai yra pasiryžę žudyti nekaltus žmonės dėl KARIKATŪRŲ?? Kas per velnias? Kokia dievybė negali pakelti karikatūros? Štai keli variantai, jeigu karikatūra jus žeidžia: A variantas: nežiūrėkite į ją. Ir B variantas: nupieškite geresnę karikatūrą. Žmonių žudymas kaip variantas nėra galimas“, – savo nuomonę išreiškė atlikėjas Moby.

„Kokia milžiniška netektis. Laisva spauda yra didžiausias mūsų ginklas prieš tironiją, namuose ir užsienyje. #JeSuisCharlie“, – rašė aktorius Markas Ruffalo.

„Gėda dėl to, kas šiandien nutiko Prancūzijoje. Pasaulio vyriausybės KARTU privalo sustabdyti tuos parazitus. Visiems fanatikams, ekstremistams ir velniams, kurie tiki, kad Dievas liepia jiems tai daryti: jūs klystate ir jumis manipuliuoja“, – pasipiktinimo neslėpė prancūzų kilmės aktorius Gillesas Marini.

„Mano mintys yra Paryžiuje su aukomis ir jų šeimomis. #CharlieHebdo #JeSuisCharlie“, – trumpai parašė „Žiedų valdovo“ žvaigždė Elijah Woodas.

Elijah Woodas švenčia 33-iąjį gimtadienį / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

„Juokeliai nežudo žmonių, žmones žudo žmonės, kurie nesupranta juokų“, – pareiškė amerikiečių komikė Laurie Kilmartin.

„Dar daugiau tragedijos. Dar daugiau kraujo. Dar daugiau žibalo, įpilto į ugnį“, – rašė kitas amerikiečių komikas Joe Randazzo.

„Taip liūdna sužinoti apie tai“, – su nuoroda į straipsnį apie teroristų išpuolį rašė reperė Nicki Minaj.

„Taip gaila Prancūzijos žmonių dėl to, kas nutiko Paryžiuje. Baisu ir drasko širdį“, – užuojatą pareiškė grupės „OneRepublic“ nariai.

Elijah Woodas švenčia 33-iąjį gimtadienį / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.