Garsenybės Vingio parke domėjosi, kuo svarbus mūsų sveikatai vanduo

Vandens pusryčiai Vingio parke / Arno Mažylio nuotr.
Vandens pusryčiai Vingio parke / Arno Mažylio nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2018-05-08 15:12
AA

„Vanduo – antras po deguonies!“ – tokiu šūkiu antradienio rytą svečius pasitiko sveikos mitybos specialistė Aistė Švetkauskė, žymius šalies žmones pakvietusi į sveikus pusryčius Vingio parke. Čia didžiausias dėmesys skirtas būtent vandeniui: paneigti mitai, pakartotos senos, tačiau primirštos tiesos ir pristatytos naujausios išmaniosios vandens technologijos.

Sveikais pusryčiais ir vandens nauda domėjosi Agnė Kulitaitė, Aistė Kabašinskaitė, Jolanta Leonavičiūtė, treneris Tadas Pocius, stilistai Joringis Šatas ir Viktorija Šaulytė su draugu Juliumi Mocka, tinklaraštininkė Inga Žuolytė bei kiti.

Naudingiausias – šviežias vanduo

„Skamba įspūdingai, tačiau vanduo mūsų organizmui iš tiesų yra antras svarbiausias elementas po deguonies. Skysčiai sudaro apie 70 proc. organizmo, o kraujyje ir smegenyse šis skaičius siekia net 90 proc.! Nuolat gurkšnodami vandenį pajusite, kad jaučiatės žvalesni ir sveikesni – vanduo ne tik padeda perduoti deguonį ir mineralines medžiagas į mūsų kūno ląsteles, bet ir atlieka svarbų vaidmenį šalinant toksinus iš organizmo. Be to, reguliariai geriamas vanduo naudingas ir sąnariams – jis juos „sutepa“ ir gerina amortizaciją. Apie vandens naudą kalbėti galima valandų valandas, o štai jo trūkumų atrasti man dar nepavyko“, – juokiasi A. Švetkauskė.

Pasak jos, įprotį nuolat gurkšnoti vandenį reikia išsiugdyti – pradžioje tam prireiks šiek tiek pastangų, tačiau vėliau net nepastebėsite, kaip greitai ištuštėja ant stalo pastatyta stiklinė.

„Jei dirbate biure, ant stalo visuomet turėkite vandens ąsotį ir stiklinę – tai padės nepamiršti gurkšnoti ir leis stebėti, kiek vandens išgeriate. Svarbu nepamiršti, kad vanduo „šviežias“ išlieka 3–5 valandas (vėliau jame gali atsirasti bakterijų – jos nekenkia organizmui, tačiau vanduo vis tik naudingesnis „šviežias“), tad reiktų nepamiršti jo pakeisti“, – pusryčių metu pasakojo sveikos mitybos specialistė.

Nesmerkite gazuoto vandens!

Šie vandens pusryčiai Vingio parke – GROHE XXL ekspozicijos ant ratų pristatymo mūsų šalyje dalis. Keturi tokie sunkvežimiai jau nuvažiavo daugiau nei 150 tūkst. km ir pabuvojo 33 šalyse, kur pristatė naujausias technologijas ir sprendimus namams. Vienas tokių – multifunkcinis čiaupas, kuris vienu paspaudimu gali užplikyti rytinės kavos ar arbatos puodelį arba stiklinę pripildyti gazuotu vandeniu.

„Apie gazuotą vandenį ir šiandien sklando nemažai gandų. Esame įsikalę į galvą, kad bet kokie burbuliukai kenkia mūsų organizmui. Tačiau stiklinė lengvai gazuoto vandens palengvina virškinimą po sočių pietų ar vakarienės“, – pasakoja A. Švetkauskė.

Kokį, kiek ir kada?

Aistė tikina dažnai sulaukianti replikos, kad vanduo yra neskanus. „Taip negali būti!“ – juokiasi ji.

„Galime pasidžiaugti, kad mūsų šalyje vanduo iš čiaupo yra kokybiškas – tad priežasčių vandens negerti kaip ir nebelieka! Vis tik, jei vandentiekio vanduo dėl vienų ar kitų priežasčių turi jums nemalonų poskonį (tą tenka girdėti iš privačių namų kvartaluose gyvenančių žmonių), vertėtų pagalvoti apie kokybiškus vandens filtrus – galbūt tuomet vandenį atrasite iš naujo?“

Tačiau jei kokio nors „skonio“ vis tik norisi, nebūtina griebtis saldintų gėrimų – vandenį galima paskaninti šviežiomis uogomis, citrusiniais vaisiais, mėtos ar baziliko lapeliu. Sveikos mitybos specialistė pataria sunerimti, jei vandens nesinori visai – tai vienas iš dehidratacijos požymių.

Tai, kiek vandens jums reikia, apskaičiuoti paprasta – savo kūno svorį padalykite iš 0,03. Gautas skaičius – jūsų organizmui reikalingas vandens kiekis per dieną. Tačiau jei jūsų gyvenimo būdas aktyvus, daug sportuojate ar fiziškai dirbate, vandens išgerti reikėtų dar daugiau.

„Pagal sveikos mitybos principus, vandens nereikėtų gerti pusvalandį prieš valgį ir kol maistas virškinamas, taip pat jo gausiai vartoti nereikėtų prieš einant miegoti. Tačiau jei visą dieną lekiate, skubate ir nespėjate pavalgyti, radę laisvą minutę nepulkite prie maisto it alkani vilkai – nurimkite, išgerkite puodelį arbatos ar šilto vandens. Taip paruošite skrandį maistui ir išvengsite nemalonaus „greito prisikimšimo“ pojūčio.“

Vandens pusryčiai Vingio parke (9 nuotr.)
+3