Garsenybių žaidime dalyvavusią aktorę Valdą Bičkutę iš naujo įsimylėjo jos vyras

Vakaro akimirka/ Pauliaus Rakštiko nuotr.
Vakaro akimirka/ Pauliaus Rakštiko nuotr.
Šaltinis: Žmonės
A
A

„Tokią moterį įsimylėčiau iš pirmo žvilgsnio. Taip ir padariau. Vėl iš naujo įsimylėjau savo žmoną“, – taip apie savo žmoną, žinomą aktorę Valdą Bičkutę, dalyvavusią ir laimėjusią intelektualiame vaidmenų žaidime „Mafija“, kalbėjo jos sutuoktinis, dramaturgas Mindaugas Valiukas. Prieš pusmetį susituokusi pora, ganėtinai retai matoma viešumoje, savaitgalį nepraleido progos apsilankyti ištaigingame vakarėlyje.

Sostinės viešbutyje vykęs renginys sudomino ne tik Valdą Bičkutę su vyru Mindaugu Valiuku, bet ir atlikėjas Indrę Launikonytę ir Rasą Kaušiūtę, laidų vedėją Žygimantą Stakėną, „Vaidilos teatro“ direktorių Gediminą Jankų.

„Sveikiname prisijungus prie mafijos šeimos“, – tokiais žodžiais kaskart naujus veidus pasitinka vakaro organizatoriai ir vedėjai. Fone skambanti paslaptinga muzika, ant stalų išdėliotos juodos kaukės ir fotoaparatų blykstės – visa tai kuria paslaptingą ir azartišką atmosferą. Vis daugiau dėmesio sulaukiantis netradicinis laisvalaikio praleidimo būdas jau turi nemažą būrį nuolatinių dalyvių, tačiau kiekvieną kartą pasipildo vis naujais veidais.

Viena aktyviausių šio žaidimo gerbėjų galima laikyti dainininkę Indrę Launikonytę. Žinoma moteris sakė, esanti gana išranki pramogoms, laisvo laiko beveik neturinti, todėl dėmesingai renkasi, kaip leisti savo vakarus. „Mafija“ atlikėją intriguoja dėl žaidimo pobūdžio, galimybės ugdyti tam tikras asmenines savybes, pakilios atmosferos bei renginio metu patiriamų emocijų. „Turiu prisipažinti: nemėgstu apsimetinėti. Visgi, scena artistą išmoko kone visko. Tikrai yra buvę, jog scenoje norisi verkti, tačiau šypsaisi, dainuoji ir šoki žiūrovui. Žaidžiant šį žaidimą man teko padirbėti su savimi, išeiti iš komforto zonos: supratau, jog ir aš galiu meluoti, apsimesti ir dar taip, kad kiti patikėtų. Gal kam nors tai yra kasdienybė, tačiau man tokios situacijos suteikia adrenalino“, – savo įspūdžiais apie vaidmenų žaidimą dalijosi I. Launikonytė.

Kaip pasakojo vienas iš pramogos organizatorių ir vedėjų, „Mafia Club International” įkūrėjų Laimonas Diškevičius, psichologinio žaidimo populiarumas visame pasaulyje negali blėsti dėl vienos pagrindinės priežasties: čia tiesiog nėra ribų tobulėjimui. „Daugybė įvairiausių scenarijų, galimų ėjimų ir netikėtų baigčių, kad net žaidus „Mafija“ keletą metų, tenka sau pripažinti, kad yra kur tobulėti. Ir šis faktas motyvuoja. Smagu, kad Lietuvoje pavyko atrasti savitą stilių, savas žaidimo taisykles ir nuostabią intelektulių žmonių bendruomenę, kurie neleidžia sustoti“, – sakė L. Diškevičius, rinkoje lyderiaujančios „Mafija“ žaidimus organizuojančios įmonės, vadovas.

Vakaro akimirka/ Pauliaus Rakštiko nuotr.
Vakaro akimirka/ Pauliaus Rakštiko nuotr.

Aktorė Valda Bičkutė prisipažino, jog „Mafijos“ stiliaus žaidimus jai yra tekę žaisti dar studijų metais: būsimiesiems aktoriams tai buvo puikus trenažas. „Kontroliuoti savo elgesį, jausti partnerius, kokybiškai blefuoti, stebėti ir skaityti kūno kalbą, greitai orientuotis situacijoje ir žaibiškai priiminėti sprendimus“, – naudingus įgūdžius, kurių galima išmokti dalyvaujant psichologiniame žaidime, kalbėjo Valda. Žinoma aktorė neslepia, kad jos profesija tam tikra prasme yra tobulas blefas: aktorius sukuria iliuziją, įtaigos dėka perduoda norimas mintis ir emocijas. „Būtent tai, ko ir reikia žaidžiant „Mafija“ žaidimą“, – įsitikinusi V. Bičkutė, iškovojusi pergalę „Mafia Club International” renginyje.

„Tokią moterį įsimylėčiau iš pirmo žvilgsnio. Taip ir padariau. Vėl iš naujo įsimylėjau Valdą“, – taip, apie savo žmoną, laimėjusią žaidime „Mafija“, kalbėjo jos sutuoktinis dramaturgas ir poetas Mindaugas Valiukas. Nors šį kartą prie žaidimo stalo nesėdęs Mindaugas sakė, stebėti jo dalyvius buvo labai įdomu. „Žaidimas buvo lyg spektaklis, kuriame apstu tikrų, stiprių emocijų. Jis reikalauja maksimalios koncentracijos, greitos reakcijos, geležinių nervų, gebėjimo susivaldyti, aktorinio meistriškumo“, – pastebėjo dramaturgas, neatmetantis galimybės ateityje ir pats išbandyti šio žaidimo vedėjo amplua.

Vakaro akimirka/ Pauliaus Rakštiko nuotr.
Vakaro akimirka/ Pauliaus Rakštiko nuotr.

„Iš to, kaip jis jaudinosi ir palaikė mane dar kartą supratau, kokios jautrios ir subtilios sielos žmogus yra šalia manęs. O Mindaugui labai patiko, kaip gudriai ir tiksliai blefuoja jo žmona“, – pasibaigus vakarui sutuotiniui gerų žodžių negailėjo V. Bičkutė.

Žaidime pirmą kartą dalyvavusią dainininkę Rasą Kaušiūtę labiausiai nustebino tai, kad kitų žaidėjų ji visą laiką buvo įtarinėjama, visi manė, kad jai suteiktos pavojingos rolės, nors moteris, pasak jos pačios, išsitraukdavo tik paprasto piliečio kortą. „Taipogi mane apstulbino ir tai, kad pavargusi galiu suklysti dėl žmonių, dėl kurių buvau visiškai tikra: visada galvojau, jog tobulai suprantu kūno kalbą“, – savo atradimais atvirai dalijosi Rasa. Atlikėja prisipažino, kad jai asmeniškai buvo atradimas, kaip atrodant visiškai nuoširdžiai, tiesiog tyru veidu, galima laisvai meluoti, ir taip drąsiai vaidinti. „Paprastai gyvenime esu labai prasta aktorė, manau, tik scenoje galiu kurti vaidmenį. Sudalyvavus šiame žaidime, atradau tai, kad kai kuriais gyvenimo atvejais visgi yra naudinga nuslėpti savo tikruosius jausmus“, – sakė dainininkė.

Laidų ir renginių vedėjas Žygimantas Stakėnas pastebėjo, kad į renginį atvykę žaidėjai jaudinasi kaip vaikai, stipriai įsijaučia į savo roles. „Nors ir teko pralaimėti negailestingai mafijai, vistiek įspūdžiai patys geriausi. Jau vien tik renginio atmosfera pakeri“, – neslėpė Ž. Stakėnas. Pasak laidų vedėjo, tokio pobūdžio renginiai ugdo daugybę asmeninių savybių: kūno kalbos skaitymą, susikaupimą, adrenalino valdymą ir daugelį kitų. Į klausimą, ar pačiam gyvenime tenka dažnai žongliruoti kaukėmis, Žygimantas atsakė: „Dirbant renginių vedėju, dažnai reikia įsijausti į kokį nors vaidmenį, personažą, prisitaikyti prie aplinkos, prie būtent tuo metu tave supančių žmonių. Nuo to gyventi tik linksmiau!“