Garsiam automobilininkui Stasiui Brundzai teismas skyrė 3 500 litų baudą ir pusmetį uždraudė vairuoti

Stasys Brundza / Algirdo Venskaus/waska.lt nuotr
Stasys Brundza / Algirdo Venskaus/waska.lt nuotr
Šaltinis: Žmonės.lt
2012-12-14 08:42
AA

Penktadienio rytą Vilniaus miesto 2-asis apylinkės teismas paskelbė nutarimą ypač klampioje ir ilgai trunkančioje administracinėje byloje, kurioje milijonierius, praeityje garsus lenktynininkas ir verslininkas, o neseniai politikuoti bandęs Stasys Brundza kaltinamas sukėlęs smulkią avariją ir pasišalinęs iš jos vietos.

Teisėjas Audrius Cininas nutarė, kad Stasys Brundza kaltas ir dėl avarijos, ir dėl pabėgimo iš įvykio vietos. Teismas S.Brundzai skyrė 3 500 litų baudą ir pusmetį uždraudė vairuoti.

Kaip skelbta anksčiau, 2011 m. gegužės 31 dieną sostinės Lukiškių skersgatvyje visureigį „Land Rover Range Rover“ vairavęs S.Brundza per daug pasitraukė į dešinę ir kliudė stovėjusio „VW Golf“ veidrodėlį. Pernai teismas nubaudė S.Brundzą dėl sukeltos avarijos, tačiau išteisino dėl pasišalinimo iš įvykio vietos. Tuo tarpu aukštesnės instancijos teisėjai, gavę policijos atstovų skundą, grąžino bylą nagrinėti iš naujo.

Pakartotinai ją atvertęs Vilniaus miesto 2-ojo apylinkės teismo teisėjas Audrius Cininas mano, kad surinkta pakankamai vairuotojo kaltės įrodymų. Už avariją teismas skyrė pažeidėjui 150 litų baudą baudą. Tai – sankcijos vidurkis.

Tuo tarpu minimali bausmė už pasišalinimą iš eismo įvykio vietos – 3 000 litų bauda ir teisės vairuoti atėmimas trejiems metams. Tačiau teisėjas A.Cininas paaiškino, kad šiuo atveju toks ilgas draudimo vairuoti terminas būtų neadekvatus, neatitiktų protingumo kriterijų.

Šiandienis nutarimas dar neįsiteisėjo, jis per 20 dienų gali būti skundžiamas aukštesniam teismui.