Garsiausi pramogų pasaulio atstovai, turintys lietuviškų šaknų

Seanas Pennas, Pink, Jasonas Sudeikis ir Anthony Kiedis / „Scanpix“ nuotr.
Seanas Pennas, Pink, Jasonas Sudeikis ir Anthony Kiedis / „Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2013-08-27 14:34
AA

Pasaulinę šlovę ir pripažinimą pelnę garsūs pramogų pasaulio atstovai, turintys lietuviškų šaknų, įrodo, jog svajonės pildosi. Jeigu ne patiems emigrantams, tai bent jau jų vaikams arba anūkams.

„Hub Pages“ rašantis tinklaraštininkas australas Mel Jay primena, kad JAV niekada nebūtų tapusi tokia stipria šalimi, jeigu ne iš įvairiausių pasaulio kampelių į ją suvažiavę imigrantai. Tarp tokių yra ir nemažai lietuvių, kurie JAV įleido šaknis, o jų vaikai ar vaikaičiai pelnė pasaulinį pripažinimą. Žmonės.lt supažindina su keletu iš jų.

Aktorius Seanas Pennas (53 m.)

Seanas Pennas gimė 1960 metų rugpjūčio 17 dieną Santa Monikoje, Kalifornijos valstijoje. Jis yra vidurinis aktorių Leo Penno bei Eileen Ryan sūnus. Seano Penno seneliai iš tėvo pusės buvo iš Lietuvos ir Rusijos emigravę žydai. Niujorke gimusi Seanno Penno mama Eileen Ryan yra airės ir italo dukra. Seanas Pennas yra laikomas vienu geriausių Holivudo aktorių, sugebančių įsijausti į itin sudėtingus vaidmenis. Seanas Pennas penkis kartus buvo nominuotas „Oskarui“, du iš jų laimėjo – už vaidmenis filmuose „Milkas“ (org. „Milk“) ir „Mistinė upė“ (org. „Mystic River“).

Garsiausi pramogų pasaulio atstovai, turintys lietuviškų šaknų (12 nuotr.)
+6
Seanas Pennas švenčia 53-iąjį gimtadienį / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Dainininkė Pink (33 m.)

Seanas Pennas švenčia 53-iąjį gimtadienį / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Alecia Moore, visuomenei labiau žinoma Pink pseudonimu, gimė Pensilvanijoje, kataliko ir žydės šeimoje. Pink mama yra išeivių iš Lietuvos vaikas. Koncertuoti dar paauglystėje pradėjusi Pink pasaulinį pripažinimą pelnė prieš 12 metų, pasirodžius antrajam ir labai populiariam jos albumui „Missundaztood“.

Aktorius Jasonas Sudeikis (37 m.)

Komikas Jasonas Sudeikis gimė 1975 metų rugsėjo 18 dieną Virdžinijoje, kelionių agentės ir verslininko šeimoje. Jis turi dvi jaunesnes seseris. Jasono Sudeikio seneliai iš tėvo pusės yra imigrantai iš Lietuvos ir Airijos, o iš mamos pusės – Vokietijos ir Airijos. Populiarioje humoro laidoje „Saturday Night Live“ Jasonas Sudeikis kūrė siužetus, o vėliau pats atsistojo prieš kameras ir tiesioginiame eteryje linksmino žiūrovus parodijuodamas garsius žmones. Aktorius vaidino tokiose komedijose kaip „Pametę galvas Las Vegase“ (org. „What Happens in Vegas“, 2008 m.), „Savaitė be žmonų“ (org. „Hall Pass“, 2011 m.), „Kaip atsikratyti boso?“ (org. „Horrible Bosses“, 2011 m.), „Labas, mes Mileriai“ (org. „We're the Millers“, 2013 m.) ir kt.

Seanas Pennas švenčia 53-iąjį gimtadienį / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Dainininkas Bobas Dylanas (72 m.)

Tikrasis Bobo Dylano vardas – Robertas Allenas Zimmermanas. Jis gimė 1941 metų gegužės 24 dieną Minesotos valstijoje. B.Dylano seneliai iš tėvo pusės yra Rusijos žydai, į JAV emigravę 1905 metais, o seneliai iš motinos pusės – Lietuvos žydai, emigravę 1902 metais. Pradėjęs muzikuoti Robertas Zimmermanas nusprendė pasikeisti savo vardą į Bobo Dylano, viename iš interviu jis šį sprendimą paaiškino labai paprastai: „Būna, kad gimsti turėdamas ne tą vardą. Taip tiesiog nutinka. Vadina save taip, kaip nori vadinti“. Per beveik penkis dešimtmečius trunkančią dainininko karjerą Bobas Dylanas pardavė beveik 100 mln. įrašų kopijų, pelnė nesuskaičiuojamą gausybę apdovanojimų bei sukūrė hitus „Blowin in the Wind“ ir „The Times They are a-Changin“.

Dainininkas Anthony Kiedis (50 m.)

Grupės „Red Hot Chili Peppers“ vokalistas gimė Mičigane. Anthony proseneliai Antanas ir Julija Kiedžiai į Ameriką atvyko iš Tauragės su keturiais vaikais. Jungtinėse Valstijose gimė penktoji jų atžala Johnas – jis yra garsiojo muzikanto senelis.

Aktorius Charlesas Bronsonas (1921–2003 m.)

Seanas Pennas švenčia 53-iąjį gimtadienį / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Garsus praėjusio amžiaus septintojo–aštuntojo dešimtmečio aktorius Charlenas Bronsonas gimė 1921 metų lapkričio 3 dieną Pensilvanijos valstijoje, labai skurdžiai gyvenančioje Bučinskių šeimoje. Charlesas Bronsonas augo net 15-os vaikų šeimoje, jo mama buvo Amerikoje gimusi lietuvė, o tėvas atvyko iš Druskininkų. Jo šeima taip sunkiai vertėsi, kad kartą į mokyklą Charlesas ėjo vilkėdamas sesers suknelę, nes daugiau neturėjo kuo apsirengti. Anglų kalbos Charlesas išmoko tik paauglystėje, nes iki tol namuose kalbėjo tik lietuviškai ir rusiškai. Jis buvo pirmasis iš savo šeimos, baigęs mokyklą. Iš karto po to jis pradėjo dirbti anglies kasykloje, o po to dalyvavo Antrajame pasauliniame kare. Grįžęs iš karo Charlesas Bronsonas nusprendė įgyvendinti savo svajonę ir tapo aktoriumi. Pradėjęs dalyvauti filmų atrankose Charlesas nusprendė, kad jo tikroji pavardė skamba per daug rusiškai ir tai gali baidyti kino kūrėjus bei žiūrovus, todėl nusprendė vadintis Charlesu Bronsonu. Aktorius daugiausia vaidino vesternuose ar kituose veiksmo filmuose, dažniausiai įkūnydavo policininkus. Senatvėje aktorių kamavo Alzheimerio liga. Savo vardo žvaigždę Holivudo šlovės alėjoje turintis Charlesas Bronsonas nuo plaučių uždegimo mirė 2003-iaisiais, būdamas 81-erių, tuo metu jo turtas buvo vertinamas 48 mln. JAV dolerių, jis turėjo nekilnojamojo turto ne tik JAV, bet ir Lietuvoje.

Aktorius Johnas C.Reilly (48 m.)

Tėvai man sakydavo: negi nematai, iš kur mes esame? Galbūt tai buvo dar viena priežastis, įkvėpusi mane įrodyti, kad jie klysta, – yra sakęs „Oskaru“ apdovanotas Robertas Zemeckis.

Johnas C.Reilly gimė 1965 metų gegužė 24 dieną Čikagoje, airio ir lietuvės šeimoje. Jis buvo penktas iš šešių poros vaikų. Kine Johnas C.Reilly debiutavo 1989-aisiais, nuo tada aktorius sukūrė ne vieną įsimintiną vaidmenį. Kino kūrėjų ir žiūrovų Johnas C.Reilly mėgstamas, nes puikiai sugeba suvaidinti tiek sudėtingus, tiek komiškus personažus. 2002-aisiais už antraplanį vaidmenį miuzikle „Čikaga“ (org. „Chicago“) aktorius buvo nominuotas „Oskarui“ ir „Auksiniam gaubliui“ – šiame filme jis įrodė, kad yra dar ir neprastas dainininkas. Johnas C.Reilly yra vaidinęs tokiuose didelio pasisekimo sulaukusiuose filmuose kaip „Griaustinio dienos“ (org. „Days of Thunder“, 1990 m.), „Kas graužia Gilbertą Greipą“ (org. „What's eating Gilbert Grape“, 1993 m.), „Sėkmės aštuntukas“ (org. „Hard Eight“, 1996 m.), „Pašėlusios naktys“ (org. „Boogie Nights“, 1997 m.), „Plona raudona linija“ (org. „The Thin Red Line“, 1998 m.), „Dar nebučiuota“ (org. „Never Been Kissed“, 1999 m.), „Magnolija“ (org. „Magnolia“, 1999 m.), „Niujorko gaujos“ (org. „Gangs of New York“, 2002 m.), „Valandos“ (org. „The Hours“, 2002 m.), „Aviatorius“ (org. „The Aviator“, 2004 m.), „Įbroliai“ (org. „Step Brothers“, 2008 m.) ir kt.

Seanas Pennas švenčia 53-iąjį gimtadienį / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Aktorė Ruta Lee (77 m.)

Ruta Lee gimė 1936 metais Monrealyje, antrame pagal dydį Kanados mieste. Abu jos tėvai – imigrantai iš Lietuvos, Ruta yra vienintelis jų vaikas. Kai mergaitei buvo 12 metų, jos tėvai nusprendė laimės ieškoti JAV ir apsigyveno Los Andžele. Baigusi mokyklą Ruta įstojo mokytis vaidybos, o kol pradėjo gauti vaidmenų kine, dirbo kasininke kino teatre. Suvaidinusi kelis neryškius vaidmenis televizijos serialuose, Ruta Lee gavo vieną pagrindinių vaidmenų „Oskarui“ nominuotame miuzikle „Seven Brides for Seven Brothers“.

Seanas Pennas švenčia 53-iąjį gimtadienį / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Režisierius Robertas Zemeckis (62 m.)

Robertas Zemeckis gimė 1951 metų gegužės 14 dieną Čikagoje, lietuvio ir italės šeimoje. Tokius garsius filmus kaip „Atgal į ateitį“ (org. „Back to the Future“) ir „Forestas Gampas“ (org. „Forrest Gump“) sukūręs Robertas Zemeckis yra sakęs, kad įkvėpimas kurti kiną jį apėmė žiūrint televizorių. „Vaikystėje mūsų šeimoje nebuvo meno. Visiškai nebuvo muzikos, nebuvo knygų, nebuvo teatro... vienintelis dalykas, iš ko galėjau semtis įkvėpimo, buvo televizija“, – yra sakęs Robertas Zemeckis. Nors tėvai nepritarė sūnaus norui tapti režisieriumi, tačiau jis buvo užsispyręs. „Mano šeimai ir draugams, tarp kurių užaugau, mano svajonė tapti režisieriumi atrodė neįmanoma. Tėvai man sakydavo: negi nematai, iš kur mes esame? Galbūt tai buvo dar viena priežastis, įkvėpusi mane įrodyti, kad jie klysta“, – mano Robertas Zemeckis, 1994-aisiais gavęs „Oskaro“ statulėlę kaip geriausias metų režisierius.

Seanas Pennas švenčia 53-iąjį gimtadienį / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Aktorė Natasha Klauss (38 m.)

Kolumbijos telenovelių žvaigždė Natasha Klauss gimė lietuvio ir kolumbietės šeimoje. Tikrasis aktorės vardas – Natasha Alexandra Rastapkavicius Arrondo, Klauss pavardę ji pasirinko kaip labiau tinkamą siekiant aktorės karjeros. Natasha Klauss vaidino Lietuvoje rodytose muilo operose „Kerštas“ (org. „La Venganza“), „Slapta aistra“ (org. „Pasion de Gavilanes“), „Zoro. Špaga ir rožė“ (org. „Zorro, La Espada y la Rosa“) bei „Audra“ (org. „La Tormenta“). Už vaidmenį pastarajame seriale Natasha Klauss apdovanota Geriausios blogietės vaidmens atlikėjos statulėle.

Režisierius Michelis Hazanavicius (46 m.)

„Oskaru“ už filmą „Artsitas“ (org. „The Artist“) apdovanotas režisierius Michelis Hazanavicius gimė Paryžiuje, tačiau jo šaknys – Lietuvoje. Michelio Hazanaviciaus seneliai, Lietuvos žydai, į Paryžių atvyko 1920-aisiais.

Rašytoja Ruta Sepetys (46 m.)

Ruta Sepetys gimė Detroite, pabėgėlių iš Lietuvos šeimoje. Pirmasis jos romanas „Tarp pilkų debesų“ (org. „Between Shades of Gray“) paremtas skaudžia jos šeimos istorija, kuomet lietuviai masiškai buvo tremiami į Sibirą. Knyga sulaukė milžiniško populiarumo visame pasaulyje.

Seanas Pennas švenčia 53-iąjį gimtadienį / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.