Klaipėda pagerbė Skaistutę Idzelevičienę ir Ireną Nakienę: įteikti žiedai su deimantais

Ona Skaistutė Idzelevičienė ir Irena Nakienė-Kontautaitė / Irmanto Gelūno / 15min nuotr.
Ona Skaistutė Idzelevičienė ir Irena Nakienė-Kontautaitė / Irmanto Gelūno / 15min nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2015-08-01 18:49
AA

Į Klaipėdai nusipelniusių kultūros magistrų ratą priimtos dar dvi narės. Tradiciškai Klaipėdos gimtadienio proga apdovanotos miestui nusipelniusios asmenybės. Šįkart miestas nusilenkė dviem damoms – prof. Onai Skaistutei Idzelevičienei ir doc. Irenai Nakienei. Moterų rankas papuošė auksiniai žiedai su deimantais, pagaminti piliavietėje rasto renesanso laikų papuošalo pavyzdžiu.

Juvelyro Vido Bizausko sukurti žiedai naujosioms  kultūros magistrėms įteikti išskirtinėje aplinkoje – uostamiesčio piliavietėje, alsuojančioje ypatinga Klaipėdos istorija. 

I.Nakienei magistro vardas suteiktas už Klaipėdos krašto etninės kultūros puoselėjimą ir populiarinimą. Ji yra Klaipėdos krašto folkloro kolektyvų „Kuršių ainiai“ ir „Kuršiukai“ įkūrėja bei vadovė. Klaipėdos universiteto Menų fakulteto docentė garsėja ir kaip Klaipėdos krašto papročių bei tradicijų žinovė.

O.S.Idzelevičienei magistro vardą pelnė atsidavimas pramoginiam šokiui. Ji – pramoginių šokių dėstytoja, pedagogė-baletmeisterė, metodinės literatūros choreografams-treneriams rengėja, pramoginių šokių kolektyvo „Žuvėdra“ įkūrėja ir ilgametė vadovė, Klaipėdos universiteto Menų fakulteto Šokio katedros profesorė. Simboliška, kad magistro žiedas O.S.Idzelevičienei įteiktas po jos auklėtinių – pasaulinę šlovę pelniusio „Žuvėdros“ kolektyvo atsisveikinimo su didžiąja scena.

Garsioms klaipėdietėms Skaistutei Idzelevičienei ir Irenai Nakienei ypatinga dovana – senoviniai žiedai su deimantu / Irmanto Gelūno / 15min nuotr.

„Man tai tikrai buvo netikėta. Kai sužinojau iš mero skambučio, kad magistro vardas bus suteiktas man, net kojas pakirto. Šitas apdovanojamas man kaip apvainikavimas už visus darbus, o ypač „Žuvėdros“ kolektyvą“, – 15min.lt atviravo O.S.Idzelevičienė.

Kultūros magistrai Klaipėdoje už išskirtinius nuopelnus uostamiesčio kultūrai renkami nuo 2003 metų. Šie garbingi titulai suteikti jau 28 uostamiestį garsinantiems klaipėdiečiams.

Garsioms klaipėdietėms Skaistutei Idzelevičienei ir Irenai Nakienei ypatinga dovana – senoviniai žiedai su deimantu (16 nuotr.)
+10