Garsios moterys Kaune pristatė žėrinčią kolekciją: tarp modelių – G.Žemaitė ir K.Kaikarienė

Gerda Žemaitė, Gintarė Slausgalvienė, Kristina Kaikarienė / Loretos Kondratės nuotr.
Gerda Žemaitė, Gintarė Slausgalvienė, Kristina Kaikarienė / Loretos Kondratės nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2023-06-22 10:15
AA

„Žvilga, spindi, žėri, užburia, sužavi – visi šie ir dar daugybė kitų epitetų tiktų Rigondos kolekcijai. Jos kuriami drabužiai visada buvo unikalūs, tad, šįkart ji vėl naujai nustebino. Jaučiausi ne tik puošniai, bet ir patogiai“, – po kolekcijos „Žvaigždė Nikolė“ pristatymo Kaune prisipažino „TV gelbėtoja“ Gerda Žemaitė.

Ji, kaip ir tituluota gražuolė Neringa Mažeikienė, trečiojo vaikelio besilaukianti šokėja Gintarė Slausgalvienė, aktorė Sandra Daukšaitė Petrulėnė, renginių organizatorė Kristina Kaikarienė, Sauliaus Skambino mylimoji Živilė Barzdaitytė, laidų vedėja Gintarė Eimantaitė Armalė, tapo naujosios vasariškos „Rigonda style“ kolekcijos modeliu.

Perlais, rinktiniais kristalais, rankų darbo nėriniais ir natūraliomis plunksnomis dekoruotas sukneles bei kostiumėlius, pasak jų autorės, šįkart vienija ne tik kruopščiai atrinktos detalės, bet ir idėja.

Kolekcijos „Žvaigždė Nikolė“ pristatymas Kaune / Loretos Kondratės nuotr.
Kolekcijos „Žvaigždė Nikolė“ pristatymas Kaune / Loretos Kondratės nuotr.

R.Užpalevičienė pasakoja, jog maždaug prieš metus leisdama vakarą kartu su dukromis Sindre ir Elinga, patyrė vieną įspūdingiausių gamtos reiškinių. Tąkart metereologai pranešė – maždaug vidurnaktį pakelkite akis į dangų, nes regėsite vieną po kitos intensyviai krentančias žvaigždes – kitaip tariant, džiuginantį įstabųjį Perseidų lietų.

„Skaičiavome krentančias žvaigždes ir galvojome norus. Sindrė tuo metu laukėsi vaikelio, todėl tylomis pasvajojau, kad gimtų mergytė. Neabejojau – jei taip atsitiks, jai dedikuosiu naujausius savo kūrinius“, – sakė talentinga pašnekovė.

Jos troškimas išsipildė ir namai prisipildė ne tik Sindrės bei Dovydo dvynukų sūnelių, bet ir dukrelės juoko.

„Pirmąją kolekciją vaikams pristačiau gimus anūkėliams. O kai mūsų šeimą užbūrė Nikolės šypsena, pajutau dar stipresnį kūrybinį įkvėpimą“, – pasakoja prieš dešimt metų pirmuosius drabužius iš itin aukštos kokybės siūlų pristačiusi R.Užpalevičienė.

Kolekcijos „Žvaigždė Nikolė“ pristatymas Kaune / Loretos Kondratės nuotr.
Kolekcijos „Žvaigždė Nikolė“ pristatymas Kaune / Loretos Kondratės nuotr.

Ne vienerius metus iš natūralaus šilko, merino, alpakos grožybes ji kūrė tik moterims. Pirmoji kolekcija vyrams gimė prieš maždaug penkis metus.

„Dabar kartais juokais save pavadinu šeimos dizainere. Labai džiaugiuosi, kad tai, ką sukuriu, tinka ne tik pačioms iškiliausioms progoms, bet ir laisvalaikiui“, – pastebi „Rigonda style“ įkūrėja.

Pristatant naujausią jos kolekciją „Žvaigždė Nikolė“, dalyvavo ne tik žinomos moterys, bet ir dukros bei anūkėlė. Pastarosios vardu pavadintos visos šiltam metų laikui skirtos puošmenos.

Kolekcijos „Žvaigždė Nikolė“ pristatymas Kaune / Loretos Kondratės nuotr.

„Žvaigždynai mūsų šeimai visada turėjo simbolinę prasmę. Dukros žvaigždes pasirinko ir spręsdamos, kokių tatuiruočių nori. O Nikolė yra neabejotina mūsų žvaigždutė, padovanojusi karščiausių svajonių išsipildymą“, – kalba Rigonda.

Rinkdamasi siūlus naujiems rankų darbo kūriniams, ji atkreipė dėmesį į pernai išpopuliarėjusią detalę – blizgesį gaminiui suteikiantį sintetinį intarpą.

„Su sintetiniu siūlu dirbti sudėtingiau – jis turi savo charakterį. Tiesa, kitų, natūralių siūlų kokybės jis iš esmės nepakeitė, bet atvėrė naujas galimybes – drabužis gali keisti atspalvius, žėrėti. Tokia ir yra naujoji mano kolekcija – spindinti, kaip žvaigždynai“, – sako R.Užpalevičienė.

Jos kūryba vien drabužiais neapsiriboja. Dar viena Rigondos aistra – puokštės. Iš dirbtinių gėlių jas komponuojanti moteris pirmąją nuolat žydinčią oazę sukūrė savo namuose. Puokščių, „įmerktų“ į aukštos kokybės žalvarines, bronzines ar stiklines vazas, daugėti pradėjo tuomet, kai jas sau ar padovanoti kitiems panoro bičiuliai.

Prieš tris metus gimė dar vienas R.Užpalavičienės kūrinys – septyni skirtingi namų kvapai.

„Man erdvė turi turėti savo aurą. O kvapas neabejotinai yra jos dalis“, – sako pašnekovė, neabejojanti, jog visi jos kūriniai vienas kitą papildo ir tarsi kuria vidinę harmoniją.

Fotogalerija:

Rigondos Užpalevičienės kolekcijos pristatyme – garsios moterys (47 nuotr.)
+41